Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oiuiuifdaaaaaaaaaaa

uczelnie w cv

Polecane posty

Gość oiuiuifdaaaaaaaaaaa

mam pytanie. Skonczylam studia licencjackie w mniej prestizowej uczelni niz robie teraz magisterskie. Czy nie da sie tego jakos zataić w CV tzn. wpisać tylko ostatnią uczelnie????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffffffffffffffds
czy jak sobie wpisze np. studia magisterskie na UW w Warszawie 2004-2009, to ktos bedzie sprawdzal gdzie mialam robiony licencjat???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buraku
a jak będziesz musiała pokazać do wglądu dyplom (o ile zechcą cię zaprosić na rozmowe?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddd
no wlaśnie sie pytam czy nie zechcą tylko ostatniego dyplomu z magisterki????? Sama nie wiem bo nigdy mi sie cos takiego nie zdazylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej nie kombinuj
z uczelniemi to jest tak, ze renomowana Cie nobilituje, ale jakas slaba wcale Cie nie skresla. a jak wpadniesz, to jestes skreslona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem beda chcieli zobaczyc magisterke a nie licencjat. ale to moje zdanie .... napisanie że skończyłaś uczelnię XXX z dyplomem magistra nie jest kłamstwem przecież bo w istocie tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddd
pewnie masz racje, lepiej napisać prawde. Dzieki za odpowiedz. Tylko tak sie zastanawialam na przyszłość czy ewentualnie takie kłamstewko łatwo wykryć :P ale to tylko takie teoretyczne rozważania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze mi ktos powiedziec,co zrobic,gdy uczelnia zmienila nazwe?Np.konczylam Akademie,a teraz jest Uniwerek?Bo w cv mam uniwerek,a na dyplomie jeszcze akademie,doslownie 2 m-ce pozniej uczelnia zostala przemianowana.Wiec jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz tak - dyplom mgr Akademii ...... a w nawiasie ( obecnie Uniwersytet ....) chyba że nie zalezy Ci na tym żeby informować ze obecnie jest to uniwerek . najwazniejszy moim zdaniem jest dyplom i to co na nim jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wy naprawde jestescie chorzy
:) Uczelnie, ludzie uczelnie wszyscy maja w du..e...DOSWIADCZENIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu nie chodzi o to co kto ma w dupie tylko o rzetelnie sporządzone CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wy naprawde jestescie chorzy
tak tak i na pewno pracodawca bedzie wnikal czy to sie nazywalo uniwerek czy akademia ;) Byle ludz ma papier i tak oko rekruter zawiesi glownie na kategorii doswiadczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak ale czasem trzeba na rozmowe przynieśc dyplom :-) ja miałem kilka takich sytuacji więc wtedy lepiej żeby CV pokrywało się ze stanem faktycznym . ale jak chcesz się czepiac .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś nie zauważyłem żeby ktoś twirdził że uczelnia najważniejsza ... jasne że doświadczenie i umiejętności :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wy naprawde jestescie chorzy
Pracowalem w wielu firmach prywatnych i nikt nigdy nie chcial dyplomu widziec, dopiero do kadr sie wysylalo po jakims 1-2 miechach pracy gdy im sie przypomnialo... Moze jesli aplikujesz np. do urzedow no to faktycznie, ale wiadomo obowiazki formalne takie maja, a prywatne firmy maja to gdzies. Nie sadze zeby ktos robil problem ze w cv pisze akademia a ktos ma uniwerek, co za problem to wytlumaczyc....jesli macie problemy z takimi bzdurami no to naprawde nie dziwi ze macie problem z praca. I tak wszedzie liczy sie doswiadczenie, a studia podpiete pod swiadectwa pracy jako zalcznik, ze rzekomo nie jestes debilem :) Prznajmnie takie wrazenie mam po odwiedzeniu kilku firm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale po co ta zlosliwosc? Doswiadczenie mam spore,a poniewaz niedlugo zaczynam poszukiwania nowej pracy,chcialabym miec idealnie napisane cv,stad moje pytanie.I tak,bede skladala papiery do administracji publicznej,wiec chce miec pewnosc,ze nie ma zadnych uchybien w moich dokumentach aplikacyjnych. rewq-dzieki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wy naprawde jestescie chorzy
Masz mgr ? wyższe wykształcenie ? Jeśli aplikuje do urzedu to napisze akademia jesli tak mam w papierach, po co uniwerek? myslisz, ze to da ci jakas nobilitacje ? :) Ponadto to nie zlosliwosc, a raczej zal, ze osoby, ktore nie potrafia poradzic sobie w tak banalnej sytuacji jak poradza sobie z rzeczywiscie trudnym problemem decyzyjnym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz? Poprawiles sobie samopoczucie?Po to jest forum,zeby wyjasnaic nawet najbardziej banalne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wy naprawde jestescie chorzy
W dodatku jesli jeszcze nie jestes w stanie przyjac konstruktywnje krytyki to ech....w pracy naucza sie pokory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konstruktywna krytyka? robisz z igły widły kolego. a ja pracę mam :-) a doświadczenie może nawet większe od twojego jeśli chodzi o szukanie pracy . nie ucz księdza pacieża . jeśli irytuje ciebie forum , a coś co dla kogoś jest problemem a dla ciebie nie ----> nie musisz czytac tego topiku ;-) ps. pocwicz może sztangą to rozładujesz napięcie :classic_cool: poza tym nikt tutaj nie robie z tego problemu - zostało zadane pytanie bez żadnej otoczki i podtekstów . zostały wyjaśnione kwestie natury technicznej . sprawa tak banalna że doprawdy szkoda twojego wywnętrzniania się ;-) nikt tutaj nie twierdzi że uczelnia jest rzeczą najważniejszą w CV . ale co ja się dziwię - przeciez to polskie forum. pieniactwo rządzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Prznajmnie takie wrazenie mam po odwiedzeniu kilku firm " Kilku firm ? nie rozśmieszaj mnie . miałem kilkadziesiąt rozmów o pracę , zęby zjadłem na poszukiwaniach . i prywatne firmy i publiczne instytucje . w pracy nie mam problemów decyzyjnych . nie wiem dlaczego bawisz się w psychologa na podstawie kilku postów na forum .... Powodzenia frustracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro tak emocjonalnie i z irytacją reagujesz na takie pierdoły to broń Panie Boże firmę i twoich współpracowników.... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wy naprawde jestescie chorzy
Odwiedzajać kilka firm nie miałem na myśli rozmow tylko prace :) Zwykle szukalem jej krótko i fakt przy kazdej zmianie nie wysylalem wiecej niz 10-15 cv i nikt nigdy na rozmowie nie chcial papierka... rewq ponadto nie napisalem zadnego posta w Twoja stronę tylko jekateriny :), a wiec Twoje czytanie ze zrozumieniem naprawde gratuluje - zawsze wydawales sie na tym forum inteligentny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze masz rację jestem nie dośc inteligentny jak na ciebie. szacunek :-) Po drugie wyrażaj się precyzyjnie bo zdanie : " jesli macie problemy z takimi bzdurami no to naprawde nie dziwi ze macie problem z praca. " wyraźnie jest tu liczba mnoga a na tym topiku byłem właśnie ja i jekaterina . Wiec wybacz ale to jest forum i pisanie tutaj powoduje nieporozumienia. tym bardziej że argumentacj aczesto jest przerysowana i skrajna - jak to na polskim forum. pytanie Jekateriny było banalne ale zasadne - padła odpowiedź . cała późniejsza wymiana zdań jest niepotrzebna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykli oszusci
a co dopiero ci co po kolegium chca robic magistra, powinno to być zabronione oszukiwanie rawdziwych absolentów wyższych uczelni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgaPPPPPPP
ostatnio ludzie mnie przerażają. Wy naprawde jestescie chorzy - Ty to chyba masz jakieś problemy z z własnym ego. Skoro musisz na forum się dowartościować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wy naprawde
nie kazdy aplikuje do badziewiastej firmy. Cv pisze sie wg ustalonych schematow na calym swiecie tak, zeby bylo jasne i jednoznaczne. Jesli kolejna uczelnia jest lepsza od poprzediej , to tylko liczy sie na plus. Wypsujesz wszytko po kolei ( aha - od konca do poczatku) schemat cv znajdziesz w internecie Co do zmiany nazwy- pisze sie Uniwersytet X (d. Akademia Y)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wy naprawde jestescie chorzy
"Wy naprawde jestescie chorzy - Ty to chyba masz jakieś problemy z z własnym ego. Skoro musisz na forum się dowartościować." W ktorym miejscu sie dowartosciowywalem ? Po prostu zwracam uwage, ze uczelnia dzis to sprawa drugorzedna, a kwestia nazwy to heh czy wpisze tak czy tak wszystko jedno i na to ciagle zwracam uwage, po prostu nie rozumiem jak osoba majaca mgr moze zadawac takie pytania i tyle... "Cv pisze sie wg ustalonych schematow na calym swiecie tak, zeby bylo jasne i jednoznaczne." To jest Polska :) nie caly swiat, w normalnym kraju ludzie po studiach nie maja takich problemow z praca jak u nas, zwraca sie uwage na uczelnie i tryb wyksztalcenia, u nas studia traktowane sa jak papier, jak matura a glownie liczy sie doswiadczenie. Dlatego czy napisze akademia x czy uniwersytet x nikomu nie zrobi roznicy i nie zrobi na nikim wrazenia... Ponadto pisanie Uniwersytet X (akademia Y) zajmuje miejsce na kartce, tworzy CV nieprzejrzyste i nie zdziwcie sie jak takie cv odrzuca bo nie umiecie sklecic wszystkiego przejrzyscie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim ultraskromnym zdaniem : 1. uczelnia jaką się kończy może miec znaczenie - oczywiście kiedyś bardziej się na to patrzyło , ale nie jest też tak że zawsze nie oznacza nic - ale zgoda co do tego że w wielu przypadkach ważny jest papier 2. doświadczenie i umiejetności są najważniejsze, cechy osobowe takie jak komunikatywnośc itp. 3. myślę że przejrzystości CV nie zaburzy zdanie w nawiasie o tym że uczelnia była dawniej Akademią to są dwa słowa - " dawniej Akademia " ----> kwestia uznaniowa czy to faktycznie aż tak unieczytelni przekaz pisany 4. takie "problemy " wpisac Uniwerek czy Akademia świadczą o tym, że osoba która przywiązuje do tego wagę jest bardzo dokładna i skrupulatna - myślę że to jest b. dobra cecha potrzebna na wielu stanowiskach pracy 5. przestańta się kłócic :-) po to jest to forum żeby pytac i odpowiadac - podobno głupich pytań nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" jak osoba majaca mgr moze zadawac takie pytania i tyle... " nie widzę związku - tytuł mgr nie oznacza że znasz odpowiedzi na wszystkie pytania tym bardziej jeśli chodzi o szukanie pracy to wiele osób inteligentnych i wykształconych nagle wymięka bo po prostu nie ma w tym doświadzczenia i zadaje pytania proste / banalne ---> nie wyciągałbym na podstawie tego żadnych wniosków co do osoby która je zadała . widziałem głupsze pytania :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×