Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

monia No ja już miałam usg w tamtem czwartek. pisałam wam, że urosło sporo od ostatniego razu, bo m-c wcześniej wazyło 1600 a teraz prawie 2900. No ale widzę, że twoje też niczego sobie kobitka:) a tym brzuszkiem się nie przejmuj, bo jak lekarz powiedział, że to nic takiego no to trzeba mu wierzyć. Bo jakby to było coś poważnego, to na pweno by tego nie zbagatelizował. Także nerwy do konserwy i czekamy spokojnie na godzinę W:) Jutro idę rano na badania morfologii i moczu, żeby mieć na wizytę do mojego gina na środę za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie, rzeczywiscie co do brzuszka malej mam sie nie przejmowac, przed porodem zrobia mi usg. Moja szyjka juz jest skrocona i teraz to mam tylko czekac, cytuje slowa mojej gin " zobaczymy sie 4 listopada jak pani dotrwa do wizyty ":))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika23
Cześć dziewczynki,:)) No co wy nie dawajcie się jesiennej depresji:(((( Ale się w ten poniedziałek wystraszyłam jak wam poisałam, ale w końcu dodzwoniłam się dolekarza i nawet przestał mnie brzuch boleć i kazał mi się nie przejmować bo to były bóle jelit, malutki już jest na tyle duży że mi uciskał coś a ja nie za duza jestem dlatego tak już się dzieje, Monia z jednej strony ci zazdroszczę juz niedlugo bedziesz miala dzidzie przy sobie i ty figielek też, amnie czeka jeszcze równe 3 miesiące. I też jak Wy dziewczynki często dopada mnie zły nastrój, często też płaczę i mi smutno. Tym bardziej że całymi dniami siedzę sama bo mąż późno często wraca i mieszkam u teściów i tak średnio się z nimi dogaduje, dziwni ludzie. Tak więc chociaż dzisiaj nastawmy się pozytywnie i nie dajmy się tej handrze, pozdrawiam was gorąco i piszcie jak się dzisiaj czujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matakusia pisz jak tam po wizycie, ja mam dopiero 3 listopada, ale znowu nie będzie ani ważył ani mierzył mojej dzidzi dopiero w 32 tyg, a wy tak często macie robione usg ja też tak chcę, bo jestem strasznie ciekawa jaki mój synuś jest już duży:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie, ale przy każdej wizycie drukuje ci matakusia te usg? bo u mnie przy każdej wizycie podgląduje dzidziusia i sprawdza serduszko tzn.puls ale nic do domu nie dostaje i raz go tylko ważył w 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika mi za kazdym razem na USG sprawdza wsyztskie narzady i serce i za kazdym razem dostaje wydruk z wynikami i zdjeciem malej :) Za kazdym razem. A kolo 20 tyg jak mialam to polowkowe badanie USG to trawlo ok. 25 min bo wsyztsko dokladnie bardzo sprawdzal. Widzialam nawet wtedy jak sie zastawki w sercu mojej malej otwieraja i zamykaja - mega przezycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dziwne, ze mi nie robi a przecież też chodzę prywatnie i wcale mało nie płace, i też dość długo siedzę w gabinecie. Spytam się na następnej wizycie czy mi zrobi:))) a takie częste robenie usg to nie szkodzi maleństwu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie szkodzi kochana, gdyby szkodzilo, to moj lekarz by nie robil (a jest specjalista od USG - napisal jakas ksiazki o tym ) takze spokojnie :) Zapytaj sie swojego lekarza. Masz prawo rzadac tego od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, wyszly mi hemoroidy teraz pod koniec ciazy, szok. Kupilam masc i czopki posterisan, ale czopki zaczne stosowac po porodzie, narazie stosuje masc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie kochane. Wiec tak. Mala wazy 1450g. Z nia wsyztsko jest OK. Natomiast ja mam bardzo wyski puls (miedzy 96 a 115) i mam zbadac tarczyce... :/ No i mala jest glowka w dol baaaaaardzo nisko, wiec mam zakaz pozycji siedziacej prawie, takze wiekszosc czasu mam lezec... hmm... no coz... Hemoroidy powiadasz? Ja poki co nie mam na szczescie, ale co bedzie dalej, to nie wiem - nigdy tego w ogole nie mialam, ale po porodzie dostaje je w sumie kazda kobieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego matakusia masz zakaz pozycji siedzacej????, moja tez jest bardzo nisko juz a siedze prawie caly czas, czy to zle?????. Ciesze sie ze z niunia wszystko w porzadku u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie to dobrze bo juz niedlugo moglabym urodzic, niech schodzi bardziej :), ale u ciebie to jeszce matakusia, zaczekaj jeszce troszeczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mowie ci ze z tymi hemoroidami to przerabane, zalatwiasz sie powolutku zeby nastepne nie powychodzily, koszmar. Tez slyszalam ze po porodzie wychodza u wiekszosci kobiet z wysilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z wysilku, zwysilku... Ja bardzo chce zeby poczekala i siedziala u mamusi tyle ile trzeba ;) Dlatego bede sie dostosowywac do zalecen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to lez kochana, musisz dotrwac chociaz do 37 tygodnia, wiec lez i odpoczywaj. Ja ide troche posprzatac w mieszkaniu, tez nie bede sie wysilac, powolutku sobie posprzatam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No matakusia monia ma racje, lez i nie przemeczaj sie. Najwazniejsze ze malutka jest zdrowa i jaka juz duza, uwazaj na siebie kochanienka, bo powiem ci ze troszke sie zaniepokoilam. a mowił ci lekarz ile juz ma dlugosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzownilam jeszcze do lekarza, bo wczoraj z tego wstztskiego zapomnialam spytac o basen... no i mam kategoryczny zkaz chodzenia na basen i jakiekolowiek wysilku :/ Najlepiej lezec, a jak pojde na spacer to tez powolutku... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze matakusia to rzeczywiście nieciekawie, dobrze ze juz wiekszosc rzeczy masz dla malutkiej bo ciężko byłoby ci teraz chodzić po sklepach. Ja jakoś coraz bardziej się boję mojej zblizajacej wizyty, malutki jakos mniej sie rusza, no i ja sie coraz gorzej czuje i ciezej, ale to nic dziwnego juz jest mnie o 10 kg wiecej:)) I też tak macie,ze czasami brzuch się robi taki twardy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie do ostatniej wizyty przybyło prawie 18kg! to dopiero ciężar, nie? wczoraj znowu miałam skurcze szyjki, jeden, to nawet dosyć bolesny, że aż mnie zmierziło... Tak czułam, jakby mi się w środku coś rozwierało. Takie czasem uczucie miałam przy obfitym okresie. Już nie mogę sie doczekać tej wizyty u gina, co mam we środę, co ona mi powie, co się tam u mnie dzieje. No i ten brzuch dołem coraz częściej boli. Dzisia się w nocu obudziłam cała mokra, i tak mi sie xle spało, a i sny męczące - to już chyba stres przed tym wszystkim na mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matakusia leżymy, leżymy... Bo jeszcze troszkę ci zostało, a jeśli ma to zależeć od ciebie kiedy przyjdzie na świat, to trzeba to wykorzystać w całości. Niech maluszek tam sobie jeszcze posiedzi:) monia a skąd wiesz że masz hemoroidy? Masz typowe objawy? Weronika ja usg miałam tylko 3 razy. Pewnie dlatego że chodzę z NFZetu.Raz byłam prywatnie specjalnie zrobić dodatkowe. Ale ja stwierdzam, że jak ma być dobrze, to i tak będzie. także spokojnie i się nie przejmuj źe ci mało robią usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia w jakim dniu masz zmianę tyg ciąży? tzn kiedy kończysz 38 tc? Bo ja konczę jutro. Czyli w kazdą niedzielę zaczynam kolejny tydz. Kurcze teraz już będzie 39 ufff - juz bliżej niż dalej... na szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×