Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

nie na własną rękę nie wzięłabym. No to już niedlugo bedziesz po. ciekawe ile już waży twoja niunia. A ja w miarę dobrze się czuję , chociaż ostatnio to zdarzają mi się zawroty głowy,lekkie ale są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do was pytanko. Prałyście już ciuszki dla maleństw? jak tak to w jakim proszku? bo nie wiem jaki mam kupić, który jest najlepszy? Bo już od grudnia zacznę prać, później święta itp, zleci i wkońcu nie zdążę ze wszystkim. Dzisiaj zostają mi równe 2 miesiące bo mam na 21.01:)) Już nie mogę sie doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam od lekarza. Niunia ma 2340g (moglaby byc troche wieksza... :/) i pcha sie strasznie glowka w dol, a szyjka jest w miare twarda... Generalnie mam lezec... :/ No jest srednio... A ja pralam na biezaco, kupilam dwa proszki Jelpa (do bialego i kolorowego) i plyn do plukania tez Jelpa (zielony). Polecam, bo sa swietne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prałam w Lovelli, uwielbiam ten zapach. Ostatnio pisałam twardzielka, że nie puchnę, a wczoraj ledwo pierścionek i obrączkę zdjęłam, nasiłowałam się jak nie wiem. I już narazie nie zakładam. Buty tez się ciasnawe robią. Mój mąż się z synkiem umawia, żeby spał całe noce bo tatuś musi pracować, a weekendy to może troszkę pomarudzić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matakusia to co lekarz powieział, że za mało waży?? Jak dla mnie to już duża jest:)ale ja się nie znam. Ale z dzidzią wszystko dobrze?? To odpoczywaj kochana i dbaj o siebie. Ja mam właśnie taką sporawą próbkę lovelli i zastanawiałam się czy kupić ten proszek czy zdecydować się na inny. A mleko dziewczynki?? chyba trzeba kupić na wszelki wypadek jakby nie było za dużo pokarmu, i też nie mam pojęcia jaki. Pomożecie cos??:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz... ja mleka nie kupuje... natawiam ie na pier i koniec :P Mleko zawze mozna dokupic... a poza tym ich rodzajow jest tyle, ze ho, ho... i nie masz pojecia, ktore mleko podpasowaloby Twojemu bobaowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chciałam na wszelki wypadek, bo wolę sama kupić tylko właśnie nie wiem jakie. ale popatrze w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja Ci tu nie pomoge... ;) Wiem, ze mojego meza siostra miala problem z mlekiem dla swojego syna bo zadne mu nie pasowalo... A prawda jest taka, ze jak wydaje Ci sie, ze masz malo mleka, to podobno trzeba byc cierpliwym i dostawiac dziecko i pokarm bedzie :) .... ale osobiscie nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak jest. moja siostra miala bardzo malo przez pierwsze 2 dni a później maleństwo pobudziła laktacje i teraz ma duzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak poza tym, to jak sie czujecie? Ja sie juz psychicznie uspokoilam po tej wizycie ostatniej, bo jak wrocilam do domu to taka przestraszona bylam, ze szok, ryczec mi sie tak chcialo, ze o jejku... :/ Narazie sie uspokoilam, b mowie sobie, ze MUSI byc dobrze... ale jak bede na nastepnej wizycie 3 grudnia, to chyba sie (za przeproszeniem) posram ze strachu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym tez... robi sie spacja w jednym monmecie, nie wiem czemu... jak chcecie to prezczytac to musicie sobie poradzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matakusia masz rację wszystko na pewno będzie dobrze, nie ma co się załamywać. Tylko się oszczędzaj i dbaj o siebie. A ja wam powiem że ostatnio nie najlepiej się czuję,dzisiaj znowu miałam zawroty głowy i cały czas mnie kłuje w lewym boku tak nisko jakby jajnik albo coś takiego, może mały mi uciska.trochę sie martwie. i zauważyłam że znowu tak jak na początku ciaży robię się szybko senna i często mi się zdarza spaćw dzień, tak nawet z pół godzinki, ale muszę się przespać bo chodzę jak nieprzytomna.wy też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak weronika - to zueplnie normlane :) Pod koniec ciazy jest tak jak na jej poczatku ze zmeczeniem i spaniem ;) takze spoko :P Szkoda tlyko, ze nie mozna sie wyspac na zapas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktualniam tabelke :P ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........35...........25.12.09......04.12.09.. ........chłopiec matakusia.......35...........05.01.10......03.12.09... .....dziewczynka weronika23.....31......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec spelniona87.....19...........10.04.10........23.11.09... ......??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja też:) ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek.......już szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312 ....już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz83.........35...........25.12.09......04.12.09.. ........chłopiec matakusia.......35...........05.01.10......03.12.09... .....dziewczynka weronika23.....32......... .21.01.10......01.12.09..........chłopiec spelniona87.....19...........10.04.10........23.11.09... ......?????????????? Kurcze ale się zmęczyłam, a zrobiłam tylko obiad i trochę pokręciłam się po kuchni i już na odpoczywanko muszę leciec bo plecy mnie bolą. a i wreszcie najedliśmy się buraczków do obiadku bo już ze 2 tygodnie za mną chodziły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do mleka to ja myślę, że nie ma co kupować na zapas, no bo to wiadomo jakie? Ja też się szybko męczę, czasami to tylko wstane i przejdę parę kroków i już czuję się zmęczona, ale to chyba normalne. Mnie często tak boli w dole jak na @, ale nie wiem co to znaczy. Skurczy nie mam, brzuch się nie osuwa, a ja bym chciała gdzieś za 3 tygodnie urodzić, a nie za 5. Ciężko mi też jest. A powiedzcie jeździcie same samochodem, nie mówię, że w jakieś trasy, ale do lekarza czy po zakupy? Bo ja jeżdżę i znajomi mi się dziwią. A ja nie wiem czemu, skoro dobrze się czuję, to o co chodzi. Zresztą u nas jest tak małe miasto, że mój mąż w 5 minut by do mnie doatrł, gdyby coś. A myślicie jak będzie wyglądał poród, bo ja narazie sobie wyobrażam, że już się synek urodził i go przebieram i ogólnie wszystko przy nim robię nawet w szpitalu, ale o samym porodzie to jakoś do mnie nie dociera. Ale sie rozpisałam!!!:) Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akocz może te bóle to już jakieś przygotowania macicy do porodu? Samochodem jechałam ostatni raz we Wszystkich Świętych i od tamtej pory nie jeżdzę bo trochę brzuch mi przeszkadza ale jakbym sie uparła to jeszcze dałabym radę,wolę już nie. tam gdzie trzeba zawozi mnie mąż:) Szczerze mówiąc to się boję ale pocieszam się ze każda przez to przeszła i jakoś żyje :) Najlepsze mam sny, cały czas mi się śni, że urodziłam dziewczynkę a nie chłopczyka i już parę razy miałam podobne sny:) no ale lekarz już 2 razy stwierdził że chłopczyk więc chyba się nie pomylił:) ale okropna pogoda dzisiaj wieje strasznie i do tego ten deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Spytalam sie mamy, co moga oznaczac te "bole" jak na @ i moja mama mowi, ze to moze oznaczac rozwieranie sie szyjki macicy... W takim razie uwaga na to dziewczyny... ja musze sie zapytac 3 grudnia jak bede u lekarza... Co do jazdy samochodem to ja jezdze caly czas... nie wyobrazam sobie jakbym miala zakaz wstepu do auta :/ Moi znajomi i ludzie na ulicy dziwnie na mnie patrza... ale skoro nic mi nie jest to dlaczego mialabym nie jezdzic?? I tak jak u Ciebie akocz, gdyby cos sie stalo nie daj Boze, to maz lub inna osoba jest w stanie do mnie dojechac w 5-7 min :) Z tym meczeniem sie nie martwcie - ja tez tak mam... Nic specjalnego nie zrobie i juz jezyk przy podlodze ;) Ale to juz chyba taki nasz los ;) Akocz, ja tez bym wolala urodzic wczensiej niz w 40tc, ja tak bym chciala 38 tc jakby byl... ;) ... ale ta naparwde - NIC NAM DO TEGO :P Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego, czy mysle jak bedzie wygladal porod, to.. czasami mysle... ale nie jestem w stanie sobie tego wyobrazic :P W kazdym razie na pewno mnie cholernie przeraza :P Ake chyba jakos damy rade, nie dziewuszki? Monia i figielek oraz miliony innych kobiet dalo rade to co? My nie damy??!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli rozwieranie szyjki tzn że robi się rozwarcie takie do porodu?? ja też tak sobie myślę ze chcialabym urodzić wcześniej ale wydaję mi sie ze moze jest to troche genetyczne, moja mama urodzila mnie 6 dni po terminie i moja siostra tez pare dni po, wiec sobie mysle ze pewnie i ja podobnie. hehe pewnie ze damy rade, musimy:))) tylko u was juz jak malutko czasu, Matakusia i akocz macie spakowane juz rzeczy do szpitala?? Moze urodzicie w tym samym terminie, bo tylko tyd\zien u was różnicy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak weronika, takie rozwieranie do porodu ... Ja mam juz orbe spakowana - czeka w szafie na "ALARM" :P Moja mama urodzila mnie dwa dni po terminie i mojego brata tez tak- dwa dni po terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waitam Was :) Wiec tak co do mleka nie kupywalam bym na zapas bo pozniej mozna kogos poprosic kupic . Ja mam tak ze 12 godin musze przespac :) Bo inaczej masakra:) A co do jezdzenia autem osobiscie nie jezdze bo nie mam prawka:) Ale Moja siostra cale 9 miesiecy jezdzila autem:) Badanie mialam wczoraj bosko bylo podejrzec moja dzidzie:) Zobaczyc jej serduszko jka ladnie pompuje krew,nozki i raczki jak sie pieknie ruszaly:) Twarzy nie chcial pokazac tak sie zaslanial :) Boskie uczucie ja w ten ekran patrzylam jak w obrazek:) Na poczatku usg:) zauwazylam cos miedzy nozkami,mysl pierwsza synek :)Lekarzowi powiedzielismy z enie chcemy wiedziec Moja ciekawosc wygrala pod koniec wizyty maz wyszedl i sie dowiedzialam ze bedzie synuś:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehehehhe i tak sie wydasz przed mezem, ze bedzie synus :p Zobaczysz :P Ciesze sie, ze wszytsko dobrze :) A to uczucie patrzenia jak w obrazek znam doskonale ;) Uwielbiam patrzec na moja Mala na USG, a co dopiero bedzie jak ja juz urodze... ojej... starch sie bac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spełniona to serdeczne gratulacje:)) No cudownie tak widzieć swoje maleństwo, ja pamiętam w 11 tygodniu miałam robione usg i wtedy pierwszy raz już było widać że to malutki człowieczek, jeszcze tak fajnie ruszał rączkami i nóżkami że się popłakałam ze szczęścia:) a miałaś normalne czy 3D?? w 3D najfajniej bo widać dzieciątko jak na zdjęciu w kolorze i w ogóle też mega przeżycie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się boję ze nie zdaże ze wszystkim, muszę jeszcze dokupić parę rzeczy i zacząć prać , a za bardzo nie mam gdzie suszyć tych ciuszków więc trochę mi się z tym wszystkim zejdzie, że nie pomyślałam o tym zeby na bieżąco prać:( chociaż na dobra sprawe mamy jeszcze 8 całych, długich tygodni:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zacznij to robic weronika... bedziesz taka spokojna wewnetrznie :) Ja ostatnie zakupy robilam na prezlomie 33/34 tygodnia, takze spoko. A z praniem i prasowaniem zacznij to robic, bo bedziesz miala podglad czy czegos Ci jeszcze brakuje. Nie wiem jak Wy, ale ja kupilam 20szt pieluch tetrowych. Tyle ma podobno straczyc spokonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od następnego tyg biorę sie za to wszystko i mam nadzieje ze powinnam zdążyć i masz racje matakusia,że od razu kamień z serca mi spadnie i będę spokojniejsza:) ja mam na razie 5 szt. ale po co CI matakusia tyle? Bedziesz zakładać je niuni czy tak tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×