Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

Gość magdalena82
Witam:) Ja po wizycie u lekarza,jak na razie nic nie wskazuje na to ze wczesniej urodze:(Lekarz powiedzial ze do swiat powinnam pochodzic,zadnego rozwarcia....a juz mialam malutka nadzieje.Tak czytam wasze wypowiedzi i mysle czy to tez skurcze.Czasami mam tak jak mala by mi sie bardzo mocno ruszyla i twardnieje brzuch,rzeczywiscie nie mile uczucie czy to skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Jak tam mataksia po wizycie u lekarza??? Czy już w szpitalu do porodu się szykujesz i znowu o jedną ciężarówkę mniej na naszym forum?:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie kochane, jestem jeszcze z Wami ;) U lekarza dobrze. Rozwarcie bylo na 1cm, mala wazyla 2889g takze rosnie ;) No i powiedzial mi lekarz, ze szyjka jeszcze troche trzyma, takze spoko. Ale rodzic moge w kazdej chwili i ja juz sie tej chwili doczekac nei moge... Dzis w nocy nie moglam w ogole spac... co godz. sikalam, co pol godz sie budzilam :/ Normlanie jakas masakra... I od paru dni czuje jakby mi sie kupke chcialo non stop, czasem tak mocno nawet (a wcale mi sie nie chce), takze Mala sie tam ladnie w kanal rodny wstawia... a Wy jak kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek...........już szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312........już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz.... już szczęśliwa mamusia chłoppiec matakusia.......38...........05.01.10......22.12.2009... .....dziewczynka magdalena82...37...........24.12.09.......10.12.09.... ....dziewczynka weronika23.....34......... .21.01.10...... 22.12.09..........chłopiec spelniona87.....22...........10.04.10.......21.12.09... .....chłopiec A no i teraz mam wyzyte 22 grunia - o ile nie urodze :P a lekarz powiedzial, z epewnie urodze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam za Was wszystkie kochane kciuki. Matakusia juz niedlugo bedziesz mamusia :)))). Powiem wam ze nie bojcie sie porodu, ja sie panicznie balam a tak naprawde nie bylo zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciężarówka... tydz.c....... termin ......wizyta gin..........płeć dz. mfigielek...........już szczęśliwa mamusia chłopiec monia1312........już szczęśliwa mamusia dziewczynka akocz.... już szczęśliwa mamusia chłoppiec matakusia.......38...........05.01.10......22.12.2009... .....dziewczynka magdalena82...37...........24.12.09.......10.12.09.... ....dziewczynka weronika23.....35......... .21.01.10...... 22.12.09..........chłopiec spelniona87.....22...........10.04.10.......21.12.09... .....chłopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) No matakusia już myślałam,że urodziłaś:) To dobrze,że wszystko w porządku po wizycie.Matakusia mamy wizytę w tym samym dniu:)ale tabelka nam się zmienia niedługo już prawie wszystkie będą mamusiami. Powiem wam,że padam dzisiaj z nóg- wzięłam się tochę za porządki świąteczne, zrobiłam obiadek i normalnie to chyba za dużo jak na moje siły:( Teraz odpoczywamy:) Odebrałam wyniki badań i normalnie o wiele mi się poprawiły :) Dlatego zjadłam prawie całe chipsy żeby to uczcić:) a tak poważnie to miałam na nie wieeelką ochotę. A wy często jecie takie rzeczy i fast-foody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe, zwracam honor ;) Ja generalnie nie mialam ochoty na jakies fast foody. Tzn. McDonadlsa jadlam ze 4 razy... chipsy jakies bardzo rzadko... wolalam bardziej owoce jakies labo pozniej suszone jablka np. takze.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno nie zaglądałam:p Same zdrowe jedzonko, ja szczerze mówiąc na takich rzeczach przetrwałam pierwsze trzy miesiące przez mdłości, ale oczywiście w granicach rozsądku. A chipsy jem co tydzień już taki mam zwyczaj że zawsze w sobotę wieczorkiem z męzem oglądamy tv i się opychamy i czasami jescze ale rzadko wypiję karmi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmii to mozesz sobie pic :) Ja czasem wypije sobie troszke winka z mama np. czasem pilam tego Zywca niskoalkoholowego.... od takich malutkich ilosci i rzadkosci w "stoswaniu" nic nam ani naszym Niuniolka nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WAS:) Fajnie ze matakusia jestes z nami:) Eh zaniedlugo bedziesz miala swoje malenstwo :) A mnie czeka jeszcze 17 tygodni i ujrze Swego synka:) Mnie meczy zgaga dzidzia ma sie dobrze:) Jak maz wrocil :) To dzidzia kopala:) Pozniej polozylismy sie spac i polozyl reke na brzuchu a ON kopnal GO :) A ja sie czulam super bo od wewnatrz czulam dotyk i od zewnatrz :) Moi Kochani mezczyzni mnie dotykali:) Co do fast foodow i alkoholu :) To w Mcdonaldzie bylam z 3 razy w ciazy :) A co do chipsow to jem je z mezem jak Weronika:) Bo On uwielbia chipsy :) Co do alkoholu raz pilam wino :) ALe tak nie pijam bo maz jest przeciwko alkoholowi w ciazy mowi ze szkodzi bardzo. Ale po ciazy lub okresie karmienia z rozkosza napije sie reedsa jablkowego bo Go uwielbiam:) A powiedzcie mi pijecie cole bo ja lubie czasami pic :) A niektorzy mowia ze nie wolno pic coli w ciazy :) Ale troszeczke nie zaszkodzi :) Pozdrawiam WAS ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WAS:) Fajnie ze matakusia jestes z nami:) Eh zaniedlugo bedziesz miala swoje malenstwo :) A mnie czeka jeszcze 17 tygodni i ujrze Swego synka:) Mnie meczy zgaga dzidzia ma sie dobrze:) Jak maz wrocil :) To dzidzia kopala:) Pozniej polozylismy sie spac i polozyl reke na brzuchu a ON kopnal GO :) A ja sie czulam super bo od wewnatrz czulam dotyk i od zewnatrz :) Moi Kochani mezczyzni mnie dotykali:) Co do fast foodow i alkoholu :) To w Mcdonaldzie bylam z 3 razy w ciazy :) A co do chipsow to jem je z mezem jak Weronika:) Bo On uwielbia chipsy :) Co do alkoholu raz pilam wino :) ALe tak nie pijam bo maz jest przeciwko alkoholowi w ciazy mowi ze szkodzi bardzo. Ale po ciazy lub okresie karmienia z rozkosza napije sie reedsa jablkowego bo Go uwielbiam:) A powiedzcie mi pijecie cole bo ja lubie czasami pic :) A niektorzy mowia ze nie wolno pic coli w ciazy :) Ale troszeczke nie zaszkodzi :) Pozdrawiam WAS ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WAS:) Fajnie ze matakusia jestes z nami:) Eh zaniedlugo bedziesz miala swoje malenstwo :) A mnie czeka jeszcze 17 tygodni i ujrze Swego synka:) Mnie meczy zgaga dzidzia ma sie dobrze:) Jak maz wrocil :) To dzidzia kopala:) Pozniej polozylismy sie spac i polozyl reke na brzuchu a ON kopnal GO :) A ja sie czulam super bo od wewnatrz czulam dotyk i od zewnatrz :) Moi Kochani mezczyzni mnie dotykali:) Co do fast foodow i alkoholu :) To w Mcdonaldzie bylam z 3 razy w ciazy :) A co do chipsow to jem je z mezem jak Weronika:) Bo On uwielbia chipsy :) Co do alkoholu raz pilam wino :) ALe tak nie pijam bo maz jest przeciwko alkoholowi w ciazy mowi ze szkodzi bardzo. Ale po ciazy lub okresie karmienia z rozkosza napije sie reedsa jablkowego bo Go uwielbiam:) A powiedzcie mi pijecie cole bo ja lubie czasami pic :) A niektorzy mowia ze nie wolno pic coli w ciazy :) Ale troszeczke nie zaszkodzi :) Pozdrawiam WAS ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spelniona, ja winko (tyciutke) wypije sobie raz na.. 3 tyg np. A co do coca-coli to nigdy jej nie lubialm,a w ciazy BARDZO polubilam :P I pije. Nawet zdarzy sie ze wypije kiedys tam prawie litr dziennie. Rzadko, ale sie zdarzy. Jednak tak, szklanke, czy dwie pije spokojnie. I nic mi od tego nie jest... w paranoje popadac nie mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu u mnie sprzątanko było i już padam. Odpoczn e chwilkę i zabieram się już powolutku do pakowania rzezcy do szpitala. Spełniona jestem zdania matakusi co do coli, jak napadnie mnie ochota to też piję i to nieraz w większych ilościach, winko też czasami ale bardzo rzadko, raz nawet wypiłam drinka tego w małych buteleczkach sobieski czy coś tam. Wszystko można tylko z głowa. jedyna rzezcz która mnioe drażni to jak kobieta w ciąży pali papierosy, od razu taką bym.....wiecie:):p Sama paliłam w małyh ilościach, ale przed ciązą już rzucałam i w ciąży absolutnie nie paliłam. Spełniona cudowne są ruchy dzidziusia, zobaczysz jak póżniej są silniejsze. Mój mąż jak leży do nas pleckami i dotyka mojego brzucha, a mały zaczyna wariować to czuje jak synuś go kopie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj tez czuje na plecach swoich mala jak zacznie sie wiercic... Choc pod koniec te ruchy sa zupelnie inne niz na poczatku ;) Sama zobaczysz :) A co do papierosow, to ja generalnie przed ciaza palilam duzo. Conajmniej paczka dziennie. Bardzo sie balam tego okresu ciazy i fajek, ale nie bylo czego. Po drugim pozytywnym tescie nie wzielam fajki... i wcale mnie nie ciagnelo. Bylam w szoku. Nie mialam z tym zadnego problemu! Raz tylko, byl to chyba 6-sty miesiac- chcialo mi sie zaplic tak brdazo, ze myslalam, ze zwariuje. Wtedy wzielam od meza 3 maszki fajki (tej cienkiej super lighta mentola) i jak reka odjal, od tamtej pory zero ochoty na papierosa :) Jestem z siebie dumna! A kobiety, ktore w ciazy normlanie pala se dla mnie idiotkami!! i nie powinny byc w ciazy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi od razu jak przyszła ochota na papierocha to pomyślałam, że dzidziuś przecież może się dusić i szkodzi mu to bardzo i od razu ochota mi mija. Ale boję się zebym po ciąży nie wróciła do palenia, chociaż u mnie rzucenie palenia to prosta sprawa, mówię sobie ze nie bede palić i tak jest:) Teraz papierochy mi śmierdzą i przeszkadzają , zobaczymy co będzie później, bo mój mąż to straszny nałogowiec. A jak tam wasze brzuszki??Macie jakieś rozstępy? Ja żeby nie zapeszać nie mam ani jednego ale jeszcze trochę czasu zostało....a teraz strasznie swędzi mnie skora koło pępka i boję się żeby przypadkiem się nie porobiły:( i ile ogólnie już przytyłyście dziewuszki?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, ja generalnie nie mam ani jednego rozstepu, ale dbam o to bardzo! A co fajek, to ja wroce na pewno, bo lubie palic. Jednak na pewno nie od razu i na pewno nie ebde nigdy palila przy dziecku... a wroce dopeiro jak sobie podrosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nałóg to nałóg:) Ja też dbam o to żeby się nie pojawiły, smaruję się chyba od 3 miesiąca albo olejkami albo oliwką przeciw rozstępom i rzeczywiście to działa:)) Ja przytyłam 14 kg i też dłuższy czas waga mi się utrzymuję i już nie tyję tak bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od pierwszych tygodni smarowalam sie oliwka w zelu Penaten dla kobiet w ciazy, a od trzecie meisiaca kremem Mustela :) Poki co dziala super :) Tylko pamietaj moja droga, ze trzeba jeszcze sie smarowac tak smao ok 3 miesiace po porodzie, bo wtedy czesto sie tez pojawiaja rozstepy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tej oliwki penaten używam właśnie od dłuższego czasu, no wiem niestety, ciekawe tylko dlaczego wtedy się robią, już przecież nie powinny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, ze skora wraca do swoich rozmairow i wbrew pozorom wtedy moga sie robic nawet wieksze rozsteopy niz podczas rosnacego brzucholka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, ciekawe:) A jak tam masz cały czas skurcze? ja tak raz rzadziej raz częściej tylko te przy których brzuch tak niemiło twardnieje:( Raz liczyłam że co 15 min miała przez ok godzi nkę i później przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×