Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość remiza czy rezstauracja

remiza czy restauracja?

Polecane posty

Gość gość
A my wzielismy wszystkie za i przeciw i zorganizowaliśmy wesele w remizie, bo tak wyszło nas najkorzystniej. Zamówiliśmy sobie firmę Catering Arts, która przygotowała nam pyszne dania gorące oraz wiejski stoł w kształcie wozu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też był taki plan, jednak zdecydowaliśmy sie na restaurację i wybór padł na instalacje art bistro w zamku ujazdowskim. Nie żałujemy, bo wyszło wspaniale i jestesmy bardzo zadowoleni z naszego wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha

Zdecydowanie remiza z wypasionym cateringiem, np. takim jak cateirng ARTS! ❤️ Oni robią pycha jedzonko haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
Dnia 1.08.2009 o 16:19, Gość remiza czy rezstauracja napisał:

No my na pewno wiemy, ze koszt nam wyjdzie 3x mniejszy. Remiza jest odnowiona, ocieplona z zewnątrz, nowe okna, nowy drewniany parkiet, nowe piękne żyrandole, nowe krzesła, obrusy zastawa.... W sumie na sali ładniej niż w niejednej restauracji, ale zawsze pozostaje świadomość, że to jednak remiza i że na pewno ktoś to skomentuje tak jak wy. Poza tym, roboty nie ma tak dużo, bo przed weselem 3 dni i po weselu ze 2 sprzątania. Tyle, że trzeba kupić produkty spożywcze i zawieźć kucharce, ale to nie problem, bo u nas jest tak, że dajemy listę do sklepu i na określony dzień nam wszystko wyliczone przygotowują. Poza tym, plus remizy jest taki, że na pewno będzie więcej jedzenia niż w knajpie i dużo lepsze. W knajpie za 150 zł dają 3 ciepłe posiłki, my mielibyśmy 6 + obiad.

Drogo, ja za salę płacę 30 za osobę, a katering 120 6 ciepłych dań, wiejski stół i słodki, jedynie alkohol swój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urzedas

A wiecie, ze organizujac na wlasna reke wesele w remizie trzeba zaplacic ZAiKS za zespol muzyczny? Restauracje placa to z automatu jako organizatorzy. W remizie mozna sie zdziwic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
9 godzin temu, Gość urzedas napisał:

A wiecie, ze organizujac na wlasna reke wesele w remizie trzeba zaplacic ZAiKS za zespol muzyczny? Restauracje placa to z automatu jako organizatorzy. W remizie mozna sie zdziwic ...

Mój zespół sam płaci, nie wszystkie restauracje płacą zaiks sporo lokali zaiks zwala na zespół lub na młodych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość restaurant
4 godziny temu, Gość Eeeee napisał:

Mój zespół sam płaci, nie wszystkie restauracje płacą zaiks sporo lokali zaiks zwala na zespół lub na młodych. 

Zespol nie placi zaiksu, obowiazkiem organizatora wesela jest zaplata.. Takie sa przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia

Zaiks to pikuś, najwyżej parę tys dołożą, bo ustawowe więzienie to raczej w przypadku regularnego czerpania dochodów z łamania praw autorskich. W przypadku restauracji karnie odpowiada właściciel (nie restauracja jako podmiot gospodarczy) i to on jest zobowiązany, jeżeli w umowie nie przenosi obowiązku zapłaty na kogoś innego to nie ma o czym mówić i wszelkie interpretacje z for można między bajki wsadzić. Organizując w remizie mozna probowac jako organizator przerzucić to na zespół, jednak żeby uniknać w przyszłości problemów powinno to być zawarte w umowie i lepiej rządać okazania potwierdzenia wplaty. Polecam też zawrzeć jakieś ubezpieczenie odpowiedzialności  cywilnej na organizowanie wesela na wlasną rękę. U mojej kolezanki na weselu 2 lata temu pewna kobieta poślizgnęła się w remizie i rozwaliła glowe o stół. Okazało się, że pani nie była ubezpieczona i trzeba było pokryć koszty operacji czaszki, kobieta wystapiła o pokrycie kosztow i odszkodowanie do pary mlodej jako organizatorów argumentujac, ze zaniedbali zachowanie posadzki we właściwym stanie . Trepanacja czaszki to kosz rzędu 10tys, a do tego koszty leczenia, rehabilitacja i odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu ... Powodow do ubezpieczenia jest sporo, nawet z pozoru mało istotne historie, jak uszkodzenie czyjegoś samochodu na parkingu może okazać się dla nas kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka

Ja robię w restauracji - Wróblówka w Bielsku Białej. I jestem pewna wyboru. Mam wszystko praktycznie przygotowane - jedzenie, wystrój, napoje.  W ogóle mają bardzo fajną ofertę. Do tego nocleg i śniadanie do łózka co jest super! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Ja mogę polecić salę w Bohuminie, bo jednak wydaje mi się że sala jest lepsza. W każdym razie to super miejsce - Pod zielonym dębem. Super jedzenie, obsługa, sala jest przepięknie udekorowana. Dodatkowo w ofercie jest romantyczna noc poślubna ze śniadaniem, wielopiętrowy tort weselny, dekoracja stołów weselnych żywymi kwiatami, rabat na wynajem limuzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trzy hanki

Restauracja i dom weselny-tylko. W remizie zrobil ostatnio moj sasiad, koles obszczewa ploty i stoi pod sklepem. Nie bylo klimy i smierdzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Remiza to szitt

Jak ktos skąpi, to tylko remiza,a widac ze skner nie brakuje:)  a ponoc wesele to forma podziekowan,a nie zarabiania kosztem gosci. Remizy sa i beda obskurne i w wiekszosci podobne do obor jakie widujemy na wsiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie dla remiz

Nie wierzę, że w remizie jest 3x taniej. Nie ma opcji, ani 10 lat temu, ani teraz. Remizy też się cenią, mimo że nic po za budynkiem nie oferują. Moze byc kilka groszy taniej. Trzeba do liczyć kelnerki, kucharki, chlodnie na żywność, wystrój,  pomocników-w sumie rodzinie nikt nie płaci za tygodniowe grzebanie i pomaganie. Trzeba pilnować remizy i nocowac 3 noce, bo sąsiadkę okradli. Wódkę wyniesiono dzien przed, wlamanie bylo,a za to nikt nie zwrócił. Kucharek też trzeba czasami pilnować, bo wiadrami potrafia z remiz wynosic,w koncu to za wasze pieniądze. Dużo na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszzka 4

Trzeba miec oko na wszystkich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6Tr3345890098ytrrrt787tr

A ze smieciami po weselu w remizie co sie dzieje? Bo u nas na wsi(nie podam nazwy) przyłapano ochotnikow jak traktorkiem je do lasu wywozili. Mandat chyba 500zl plus koszty sprzatniecia i utylizacji calej sterty. Wstydu tylko na robili naszej osp. Myślałam, że remizy też maja umowy podpisane na odbior smieci,a tu wyszlo na to ,że nasza nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gertruda

Wole knajpe i dobry zespol. Jedzenie wszedzie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka k

O nie to akurat nie prawda, że wszędzie jest dobre jedzenie. Byłam niedawno na weselu na wsi i nic praktycznie nie nadawało się do jedzenia. To była jakaś totalna porażka. W przyszłym roku będzie mój ślub i wesele i juz zaklepaliśmy w piwnicy pod złotą pipą salę, żeby mieć pewność, że ktoś nas z terminem nie ubiegnie. Odkąd zaczęliśmy zaglądać tylko do nich wiedziałam, że tylko u nich będę chciała zorganizować przyjęcie. Pieknie urządzony lokal, a jedzenie, a jedzenie to palce lizać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość R15

zdecydowanie w restauracji goście będą zadowoleni. Wszystko będzie już gotowe pełna obsługa.

R15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hannah

W restauracji skupiasz sie na sobie i przyszlym mężu. A w remizie biegasz z jezykiem na brodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Hannah napisał:

W restauracji skupiasz sie na sobie i przyszlym mężu. A w remizie biegasz z jezykiem na brodzie.

Dokładnie! Uczestniczyłam kilka razy w przygotowaniach do wesela "w remizie" 🙂 tydzień wyjęty z życiorysu!!! Nigdy bym się na takie coś nie zdecydowała, dlatego swoje wesele zorganizowaliśmy w lokalu weselnym. Cieszyliśmy się sobą i imprezą, a całość wcale nie wyszła dużo drożej od samodzielnie przygotowanego wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia 25lat

To wasz dzień, a nie "tydzień harówy", takie wspomnienia będziecie mieć po "lataniu" po remizie, pot, krew i czasami łzy.  A po wszystkim sprzątanie. Nic miłego, gdy ludzie, gdzieś za stołem zwymiotują albo za ławką, a sprzątnąć trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania hania

Restauracja- przynajmniej człowiekowi nie wytkną skąpstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakłażka

nigdy bym się nie zdecydowała na remizę. my rezerwowaliśmy piwnicę pod złotą pipą i mieliśmy zagwarantowane wszystko, pełny profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz podejście do swojego wesela....niektórzy marzą o nim od zawsze, a dla niektórych to impreza która musi być gdy bierze się ślub.

JA od zawsze marze o weselu dlatego chce spełnić to marzenie, żeby było najpiękniej ,wiem, że to są większe koszty,ale to jest dzień który można wspominać latami, zwłaszcza przy każdej rocznicy i teraz pytanie czy później nie będziesz żałowała, że zrobiłaś w remizie ?

 

Inną sprawą jest, że wesela w remizie mają swój klimat, jest luźniej niż w restauracji i tak jak sobie porównuję wśród znajomych to każdy lepiej się wybawił właśnie na weselu w remizie niż restauracji 🙂  Sama uwielbiam wesela w remizie jednak na swoje bym się tam nie zdecydowała:)

 

kiedyś tak było, że gdy robiło się wesele w remizie to trzeba było  latać z językiem na brodzie i wszystkiego pilnować samemu , aleee teraz można wynająć kucharki plus wystawić ogłoszenie, że poszukuje się kelnerek i mieć z głowy , a w kwestii finansowej wychodzi dużo taniej niż w restauracji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×