Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poszukujacy pracy

jak zacząć list motywacyjny

Polecane posty

Gość poszukujacy pracy

Jak zacząć list motywacyjny, jeśli nie ma obecnie naboru do danej firmy ale jednak chciało by się tam złożyć cv+list motywacyjny. Zwykle zaczyna się w odpowiedzi na ogłoszenie nr .... . W tej sytuacji jednak nie można tego uczynić. Może ktoś ma jakiś początek i składał w podobnej sytuacji jak ja chce, że nie ma ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agfhr
" zwracam sie z uprzejma prosba " tylko nie proś o pracę :-O zacznij od Szanowni Państwo ... a dalej pisz o sobie, o tym co chcesz robic w tej firmie i dlaczego ciebie ona zainteresowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dleczego nie? skoro oni sie nie oglaszali, to jednak prosi o ta prace. to takie jakby podanie, nie? i od tego raczej trzeba zaczac, no pierwszym zdaniem tlumaczysz po co piszesz ten list. tak mi sie wydaje to moze nie wiem "chcialbym zaproponowac Panstwu moja osobe, do pracy w panstwa firmie" ale nie rzmi to ladnie. nie wiem, spiaca jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukujacy pracy
Bardzo ciekawe rozpoczęcie, szczególnie 2 część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :-) jak widać poskutkowało. ale kończe pisanie :-P w sumie to w pracy jestem :classic_cool: . powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukujacy pracy
Megawat tak możemy rozpocząć jeśli jest gdzieś umieszczona oferta pracy strona www, ogłoszenie w prasie. Tu przypadek jest inny, co napisałem w pierwszym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie pisz że prosisz zeby cię przyjeli do pracy:-O Moja kolezanka w ten sposób pisała listy motywacyjne, coś w rodzaju "bardzo proszę o przyjecie mnie do pracy, bo od dłuższego czasu nie moge niczego znaleźć" itd. Ostatecznie robotę załatwił jej ojciec;) Pisanie takiego czegoś z góry skazuje cię na niepowodzenie, bo przyznajesz sie do porażki i uznajesz swoją niższa pozycję. Ja pisałam podobnie jak rewq, żadnych próśb, tylko przedstawiłam swoją osobę, co umiem robić, czym się zajmowałam, ponawijałam coś że chcę pracowac w firmie z tradycjami, i sie udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elenaaaa
fajny pomysl z tymi listami do firm,w ktorych chcilibyscie pracowac.Ale co zrobic,gdy staramy sie o zwyczajne stanowisko biurowe,a nie jakies specjalistyczne?Bo wyzsze wyksztalcenie,obsluga kompa czy dobra znajomosc ang chyba nie wyrozniaja cie za bardzo z tlumu?zastanawiam sie,czym przyciagnac potencjalnego pracodawce;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" zastanawiam sie,czym przyciagnac potencjalnego pracodawce" pisz o swoich miękkich umiejętnościach takich jak komunikatywnośc itp. cechach osobowości, osiągnięciach , planach zawodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja bym .
chodzi o to ze che napisac list motywcyjny do castoramy ale nie dawali ogloszenia ze kogos szukaja. jak go zaczac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a no takkkkkkkk
"jestem zaintersowana podjeciem pracy w waszej firmie na stanowisku............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
List motywacyjny wysyłany do konkretnej firmy „w ciemno powinien wyjaśniać, czemu jesteśmy zainteresowani określonym przedsiębiorstwem, jaką mamy na jego temat wiedzę, w jakim dziale chcielibyśmy pracować i do jakiego rodzaju pracy jesteśmy najlepiej przygotowani. Oczywiście tak samo, jak w przypadku typowego listu motywacyjnego, należy podkreślać swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe lub organizacyjne oraz wykształcenie i posiadane predyspozycje w zakresie, w jakim odpowiadają charakterowi pracy, którą w danej firmie jesteśmy zainteresowani. Trzeba uzasadnić, dlaczego możemy wnieść cenny wkład do firmy, a jej specyfika i branża, w której działa, nie są nam obce. Jeżeli mieliśmy kiedyś jakieś doświadczenia związane ze współpracą z firmą (np. w ramach praktyk) koniecznie trzeba to opisać podając zakres obowiązków i dat na początku listu motywacyjnego. Za: http://www.list-motywacyjny.com.pl/list-motywacyjny-ogolne-reguly-pisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sama nie wiedziałam jak zacząć pisać list motywacyjny ale znalazłam fajna stronę http://listycv.pl/ Znalazłam tu wszystkie potrzebne informacje do napisania takiego listu oraz przykłady cv, którymi mogłam się wzorować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę - http://www.listymotywacyjne.pl/ Masz tam gotowe wzory listów motywacyjnych pod różne branże - cała aplikacja powinna być dopracowana i konkretnie opisana. Nie każdy dział HR dokładnie to sprawdza, ale w większości przypadków - na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legreta
Pisanie listu motywacyjnego wcale nie jest takie trudne, trzeba przestrzegać po prostu pewnych zasad. Tutaj masz szablony i rady jak poprawnie to zrobić: http://www.listymotywacyjne.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka8512
Po prostu standardowy początek "w odpowiedzi na ogłoszenie" zmień na "chciałbym przedstawić Państwu moją osobę jako potencjalnego pracownika Waszej firmy". Reszta bez zmian. Możesz zajrzeć na stronę http://craft-cv.com/generator . Tam masz mnóstwo ciekawych wzorów listów motywacyjnych i CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest mega dużo materiałów w internecie, które pomagają stworzyć profesjonalne dokumenty aplikacyjne. Ja też miałam dużo wątpliwości i dlatego zaczęłam szukać kreatorów CV. NP. pod tym adresem https://list-motywacyjny.pl jest bardzo praktyczny i całkowicie darmowy kreator. Ten jakoś najlepiej mi podpasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×