Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pannienieczka

Alimenciarze!!!!

Polecane posty

Gość gość
dziś - nie wiem skąd wypełzłoś i bzdury bebłocesz - ale prawa rodzicielskie nie mają żadnego związku z obowiązkami alimentacyjnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Markarewska
Jestem pracownikiem domu opieki. Sprawa wygląda następująco: jeżeli rodzicowi odebrano władzę rodzicielską(tzw.prawa)to jego dziecko nie ma obowiązku płacić za jego utrzymanie w domach pomocy. Niestety mamy wiele takich przypadków i wtedy sąd zwalnia dziecko z alimentów na rodzica czy opłat za utrzymanie w domu opieki-pomocy. Anna Makarewska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co na to prawo???? Gdy matki celowo wyłudzają jak największe alimenty jednocześnie utrudniają ojcom kontakty z dziećmi dla wielu kobiet dziecko jest kartą przetargową - Płacisz ile chcę to widzisz dziecko a jeśli nie to walcz o każde spotkanie. Dziecko jest traktowane jak bankomat. Takimi sprawami powinien zająć się minister Ziobro bo to zwyczajne wyłudzenia. Najgorsze jest to że nie zawsze mąż jest winien rozpadu związku ale w 90 % przypadków właśnie prawnicy doradzają rozwiedzionym kobietom takie zachowania. W jedną stronę działa tylko prawo? Minister obiecał i słowa dotrzymał ścigać alimenciarzy ale to ci którzy wcale nie płacili lub robili uniki ale są też uczciwi ojcowie którzy płacą a są okradani przez byłe partnerki w świetle prawa. Będąc sprawiedliwym należy również zrobić porządek z kobietami które czasem same przyczyniły się do rozpadu związku lub zwyczajnie złapały faceta na dziecko i żyją w wolnych związkach a traktują alimenty jako źródło utrzymania.Same są stałymi klientkami salonów kosmetycznych, fryzjerskich siłowni chodzą w drogich ciuchach i jeżdżą drogimi samochodami zarejestrowanymi na któregoś z rodziców. Nawet dobrze prosperujące firmy przepisują na rodziców żeby udawać jakie to one biedne. Jestem mężatką z dwójką dzieci i pracujemy oboje z mężem a nie stać mnie na prowadzenie takiego życia jak moje rówieśniczki"samotne matki" które udają poszkodowane i całe społeczeństwo im współczuje nie znając prawdy o nich. Znam bardzo wiele młodych kobiet które właśnie w taki sposób wyciągają jak najwyższe alimenty po pretekstem różnych fikcyjnych zakupów dla dzieci wymyślonych zajęć pozaszkolnych na które tylko zapiszą dzieci żeby dostać zaświadczenie do sądu a potem wcale nie korzystają aż do następnej rozprawy o alimenty. Moje koleżanki "samotne matki" żebrzą u mnie o każdy paragon z ubrań które zakupiłam swoim dzieciom raz nawet się pobiły która była pierwsza... Jedna chciała wymusić na mnie abym na jej nazwisko wzięła fakturę od rehabilitanta gdzie chodzę z córką ze względu na wadę postawy. W tedy nie wytrzymałam i wykrzyczałam wszystkim pozostałym co o nich myślę. One roześmiały mi się w twarz nazywając mnie niezaradną... Ogromnym błędem jest okazywanie w sądzie tylko paragonów nie faktur imiennych + zdjęcie dziecka w ty ubraniu którego dotyczy faktura. Paragony można wziąć przy kasie w każdym sklepie bo nie każdy je bierze lub dostać od znajomego nie jest to żaden problem. Sklepy nie powinny też wystawiać faktur na podstawie paragonu tylko w momencie zakupu tak jak robią to apteki. Na takie zachowania jest społeczne przyzwolenie i nikt nie porusza tego tematu i nic z tym się nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko durne sędziny przyjmują paragony i faktury jako dowód na koszty utrzymania dziecka. A durne sędziny właśnie wywalają z roboty ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmi
A z czego Maja żyć ojcowie jak wszystko na alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A od kiedy wypłaty polskich ojców to 300 czy 400 zł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panowie w każdym więzieniu dobudowują pawilony dla skazanych oczywiście nikt nic nie wie'!!!- dogadali się z firmami z zewnątrz mają być odrubki po dwa lata dla alimenciarzy żeby było ciekawie to noce mają się nie liczyć czyli z 2 lat robi się 4 a jak się nie zgodzisz to dłużej'- tak politycy pisu'!!!!- rozwiązują konflikt '!!z dłurznikami'!!-wieźenie pękają od skazanych'!!!!! TO CO SIĘ DZIEJE TO NIE DO POMYŚLENIA'!!!!! Inwigilacja ma polegać na co trzy miesięcznym kontrolowaniu alimenciarza przez dzielnicowego lub kuratora-!! Szykujcie się na długie wczasy'!!!! NIE MACIE ŻADNYCH PRAW'!!!!! 10 lat temu sądy rozdawał alimenty od 800zł-do ponad dobre 1200 przy najniższej krajowej 1050 zł więc teraz mają problem i żeby go rozwiązać'- powiększają więzienie i w ten sposób znaleźli tanią nie konfliktową siłę roboczą-!!! O życzyć -miłego wypoczynku-!!-nabić w butelkę -!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.lat temu to calkiem inne (niższe) cyfry od tych podawanych. I czemu państwo (czyli nasze podatki) ma skladac się latami na ojca dziecka,któremu nie placi zasadzonych alimentów poprzez wypłacanie z FA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"I czemu państwo (czyli nasze podatki) ma skladac się latami na ojca dziecka,któremu nie placi zasadzonych alimentów poprzez wypłacanie z FA ?" Niby słowa pisane po polsku. Ale sensu w tym zdaniu nie ma za grosz!!! Debile dostali kompy i dostęp do netu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odchodzisz od tematu gościu. Chodzi o ojca,który notorycznie miga się od płacenia alimentów na dziecko wiec wypłaca je Fundusz Alimentacyjny, czyli ze składek do budżetu z podatków Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alimenty z FA to koszt 500 zł. Utrzymanie więźnia to koszt c.a. 3000 zł. Państwo postanowiło zamykać alimenciarzy. Państwo to dopiero ma łeb do interesów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×