Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ginka39

Czy mogę liczyć na monogamię...

Polecane posty

Zawarłam zwiąek małżeński pełna wiary w niepopularne wartości -Miłość i Wierność...W moim bajce zdrady nie dopuszczalam, a jednak człowiek, którego kochałam dotleniał się...Po dłuższym czasie i bezsensownych pytaniach Dlaczego? odcięłam się emocjonalnie od niego...i zrozumiałam,że było to po coś, abym nauczyła się realizować Siebie!Pytanie socjologiczne:Czy współczesny homosapiens jest zdolny do monogamii...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brązowoczarna
Współczesny homosapiens może i może...ale wnioskując po temacie chciałabyś wiedzieć czy może to znaleźć zastosowanie w Twoim małżeństwie? Zważywszy na przeszłość już nie, rana zawsze zostanie a mało który facet jest się w stanie ze skoków na bok wyleczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiety teżsobie skaczą
przecież 20% dzieci w małżeństwach ma innego ojca niż mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paradoksem jest, że 95%Polaków deklaruje katolicyzm i ślubuje miłość i wierność...Jakimi autorytetami jesteśmy dla swoich dzieci?Skąd one mają czerpać wartości?Na pewno nie z Kościoła?Uciekają w świat wirtualny gdzie drugiego człowieka można traktować przedmiotowo, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za słowa...Czysta manipulacja drugim człowiekiem zwana elokwencją i dyplomacją...zatarły się wszelkie wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Czy współczesny homosapiens jest zdolny do monogamii...?" Czy kiedykolwiek homosapiens był monogamiczny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baarbapapa
a ty jesteś zdolna do monogamii? Bo chyba należysz do gatunku: współczesny homo sapiens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dora...
Nie wierze w monogamie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaalina_
Monogamia? To sprzeczne z natura czlowieka. Monogamiczni sa tylko zakochani i ci, ktorzy sie boja lub nie maja okazji. Lub uwazaja, ze musza byc wierni, bo tak wypada... Natura jest ponoc doskonala, wiec nie robmy jej wbrew:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hamulec silnikowy w Twoim aucie znajduje się w mózgu, dlatego zaznaczyłam homo sapiens pomijając wcześniejsze etapy ewolucji.Czyli nadal mamy prymitywne odruchy i zatrzynaliśmy się na etapie hominoidów.Posiadamy tylko otoczkę człowieczeństwa, stworzyliśmy ją po to ,aby dominować w świecie zierząt?CZŁOWIEK TO BRZMI DUMNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6556uuu5
i takie są własnie kobiety....potrafia tylko za modu mówić jakie to one sa wierne.....a potem im sie to odwiduje i szukaja wytłumaczenia... tak to jest pewne kobiety nie potrafią kochac.... i nie piszcze ze faceci są żli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym mojej dziewczyny nie zdradził , nie po to jestem z nią żeby być z kimś innym :) jedynym z kim ją zdradzam jest moja blacha :D😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginka39 - sztuczne twory wytworzone na potrzeby życia społecznego nigdy nie zastąpią tych pierwotnych prymitywnych odruchów. Z naturą jeszcze nikt nigdy nie wygrał. Ludzie to tylko zwykłe zwierzęta i dokładnie takie same mechanizmy zachowań nas obowiazują jak resztę zwięrząt na naszej planecie. To, że jesteśmy gatunkiem dominujacym nie uprawnia nas do tego aby tworzyć dziwne teorie o nadistotach ludzkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sexsoholizm, narkomania, alkoholizm, pracoholizm...czyli wszyscy są uzależnieni... świat pełen schizofrnii...a gdzie rozwój duchowy CZŁOWIEKA...myślącego...Żyjący w lęku homo sapiens wciąż ucieka, zakłada maski funkcjonuje jak kameleon.Nadaktywność seksualna jest też formą ucieczki...a tak naprawdę każdy szuka miłości i poczucia bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×