Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eaudegloss

UK - termin w 2010 ?

Polecane posty

a tego to nie wiem - napewno nie robia tego standardowo bo nikt mi takiego badania nie zapromonowal. Prawde mowiac to uwierzyli mi na slowo ze jestem w ciazy bo nawet testu mi jeszcze jednego nie zrobi. I nie slyszalam zeby jakiejs mojej kolezance zrobili takie badania - naprawde do poczatku 4 miesiaca nie zobaczysz na oczy nikogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amika - to straszne :) niewiem jak ja to przezyje. :):):) prywatnie to za drogo zeby pojsc. a Jak idziesz na usg to kto robi USG lekarz ginekolog? wogole sprawdza cos w pochwie i t d czy tylko robi usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety dziewczynki mówicie całą prawdę. o ile nic sie nie stało to niezbyt się zajmują. u mnie przyczyna przedwczesnego porodu nie jest dotąd znana, stalo sie to tutaj, rodzilam w szpitalu na westminster, teraz przypuszczam, ze mi sie skracala szyjka macicy i potrzebny byl szew, ale tego tutaj nikt mi nie sprawdzal wiec skad mialam wiedziec:( zaczely mi sie sączyc wody i nagle odeszly, zadzwonilam wiec do szpitala kazali przyjechac i porod sie zaczal, ale nikt nie ratowal:( teraz wszystko badają, juz mialam 2 razy usg i rozne badania, poza tym mam zwolnienie a w poprzedniej ciazy to bylo nie do zdobycia mimo ze sie okropnie czulam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eaudegloss usg robi - jak to jest napisane w broszurce, wykwalifikowany pracownik. Lekarza ginekologa nie zobaczysz na oczy - nawet podczas porodu jka wszystko bedzie szlo z planem to beda tylko polozne. Ja na poczatku tez strasznie sie denerwowalam ale mam wiele kolezanek, ktore tu rodzily i maja zdrowe dzieci ze stwierdzilam, ze jednak moze inaczej traktuja ciezarne niz polsce ale moze nie koniecznie gorzej...mam nadzieje, ze wszyskto bedzie dobrze i nasze dzieci beda zdrowe. aha a jesli chodzi o Twoje drugie pytanie to nikt mi nie robil badania i nie sprawdzal czy wszystko w porzadku tam od srodka i z tego co wiem od kolezanek to nikt nie zamierza tego zrobic. A najlepsze, ze jak kolezanka pod koniec ciazy myslala ze zlapala jakies zapalenie czy grzybice to jej pielegnierka dala taki wzierniczek i kazala samej sobie w toalecie pogrzebac i przyniesc jej do zbadania ta probke....bez komentarza. A jak zadzwonila do poloznej ze nie czuje ruchow dziecka i czy moze miec zrobione dodatkowe usg to jej powiedziala ze nie - poprzypinala jej do brzucha jakies paski, sciagnela ja nimi i pytala czy tym razem czuje jakies ruchy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam znowu :) mi akurat zrobili bardzo pozadne badania krwi, pobrali z 4 fiolki i badali na: - hcg - grupe krwi - antyciała - poziom hemoglobiny - różyczka - syfilis - zakazenie watroby typu B i C - hiv - ospa wietrzna - toksoplazmoza - cytomegalovirus - parvovirus b19 ( nie wiem co to za bardzo, jakas infekcja) Wyniki przyszly bardzo szybko, okazalo sie ze mam jakąs infekcje w moczu, tego samego dnia dostałam recepte na antybiotyki. wiec pod tym wzgledem jestem bardzo zadowolona.. ale najbardziej sie boje o to co spotalo izabell.. ze oni tutaj nie badaja, czy wszystko jest dokladnie pozamykane.. a przeciez wystarczyloby w odpowiednim momencie zalozyc ten szef...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, Ja stracilam tu ciaze w 14 tygodniu. mieszkam w Londynie. Teraz myslimy o nastepnym dziecku. Badan w samej ciazy mialam bardzo duzo, bo w 12 tygodniu wyszla baaardzo wysoka przeziernosc karkowa. Niestety zwiastowala powazne wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas starania sie o dziecko i w trakcie ciazy (choc krotkiej) chodzialam dodatkowo do polskiego gina, zeby byc wlasnie spokojniesza.... Jednak wade znaleziono mi podczas badan na NHS w szpitalu, w ktorym mialam rodzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) ja mam termin na 9 lutego. W przyszlym tygodniu mam spotkanie z midwife:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej przynajmniej wiesz ze juz mam spotkanie z midwife mnie niezle olweaja i niweim nic :( ale przynajmniej nie bede sie luzidzic ze mi odrazu badania zrobia czy cos a szkoda. jestem zla . co prawda to drugi miesiac teraz idzie ale wszystko pozostawiam w rekach Boga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🖐️ Wszystkim przyszlym mamusia bardzo gratuluje i zycze Wam wiele zdrowka:D Co prawda nie jestem jeszcze w ciazy , ale intensywnie razem z mezem nad tym pracujemy aby to zmienic :D w ubieglym roku stracilam dwie ciaze , bylam przerazona podejsciem lekarzy do kobiety ciezarnej , ale oni maja zupelnie inny system leczenia i niestety nie mamy na to zadnego wplywu :-( Po drugim poronieniu prosilam o badania aby ustalic przyczyne , powiedziano mi ze dopiero po trzecim poronieniu zrobia mi i mojemu mezowi badania :-(zostawie to bez komentarza😠 .. Mam nadzieje ze uda mi sie szybko zajsc w ciaze aczkolwiek psychicznie chyba nie do konca jestem jeszcze na to gotowa , ale niestety latka mi leca i odwlekanie nie na wiele sie zda .. Jesli pozwolicie przylancze sie do Was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kokosowa beza, przykro mi i nam ze stracilas juz 2 ciaze, ale zobaczysz napewno jzu niedlugo bedziesz w ciazy i zostaniesz szczesliwa mama. Co do systemu to ja po wczorajszych wypowiedziach dziewczyn nawet juz o niczym nie mysle o lekarzach a bardzo chcialam i bylam podekscytowana wizyta u midwife ktora.....nigdy do mnei nie zadzwonila... totalna olewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokosowa bezo, a moze w Polsce sie prywatnie przebadaj? Nam szpiatal w Londynie po jednej straconej ciazy zrobil badania genetyczne, dodatkowo zrobilam prywatnie w Polsce, bo chcialam miec pewnosc, ze nie ma pomylki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka mamusia
ja tez mam termin na 2010 :) mam 29 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze coraz wiecej tych mam na 2010 :) badania w Polsce to dobry pomysl ! ja niestety nie bede w Poslce w najblizszym czasie :( :(:(:(:( ale jesli ma ktos mozliwosc to pewnei dla pewnosci :) Malinka na kiedy masz termin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe koleżanki :) 🌻 kokosowa bezo > strasznie szkoda, ze nie mozesz wykonac tych badan w polsce.. Na pewno masz stracha przed trzecia ciążą.. ale ja wierze, ze warto sprobowac, ze tym razem sie uda :) Badz tu z nami :) Rzeczywiście dziwny system opieki tutaj maja.. Polska jest biedniejszym panstwem, a jednak pod tym wzgledem duzo bardziej odpowiedzialnym. Moja kolezanka niedawno urodzila w 28 tc, tez pewnie mogli temu zapobiec.. Na szczescie zrobili wszystko by dziecko uratowac i udalo sie :) U mnie raczej bez zmian, wciaz czekam na pierwsze kopniaki, czasami wydaje mi sie, ze cos czuje dziwnego, ale to chyba moje jelita bardziej ;) Do tej pory przytylam tylko jakies 3kg z czego bardzo sie ciesze :) bo do szczuplych nie naleze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wlasnie dzwonila do mnie polozna i umowila sie ze mna na domowa wizyte 30 sierpnia. Powiedziala ze w 12 tyg zrobia mi USG dlatego musi sie ze mna zobaczyc przed tym 12 tyg. Ale co ona mi w domu bedzie robila WOW :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze cisnienie Ci bedzie badac i wywiad z Toba robic. itp. Moze tez pobierac krew. W zlaeznosci od tego do jakiego szpitala sie dostalas i co proponuje Twoj GP mozesz miec wizyty np tylko w szpitalu lub tez z przychodzeniem do odmu. Roznie to bywa. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam pierwsza wizyte poloznej w domu, wtedy pobrala mi krew, zmierzyla cisnienie i zabrala probke moczu. Zrobila tez obszerny wywiad o chorobach w rodzinie itp. Pewnie wtedy tez ustali ci date usg w szpitalu:) Pewnie bedzie to do 14tc, bo wtedy mozna zauwazyc ewentualne wady rozwojowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio dziewczyny ale sie ciesze ze wogole zadzwonila myslalam ze pewnie mnie oleja i nikt nie zadzwoni do 5 miesiaca :):):) no to fajnie :) czy ktora z was ma moze nieraz zapalenia pecherza moczowego ?? :(:( i czy to moze zaszkodzic dziecku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Mnie wczesniej dosyc czesto sie przytrafialo ale teraz od kiedy jestem w ciazy na szczescie nie. Pij duzo i najlepiej soku z zurawiny albo mozesz tez brac takie tabletki z zurawiny - one oczyszczaja drogi moczowe i zapobiegaja zapaleniu. Ja wlasnie zaczelam 18 tydzien ale narazie jeszcze nic nie przytylam choc juz widac brzuszek i czuje jak maly sie rusza. A wlasnie kiedy poczulyscie pierwsze ruchy? U mnie bylo to w 15 tygodniu i nie mialam watpliwosci - tego raczej nie da sie pomyslic z praca jelit :) od razu wiedzialam ze to dzieciatko fika koziolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie zaczelam 14 tydzien i juz sie nie moge doczekac kiedy poczuje pierwsze ruchy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, pewnie coraz nas tu wiecej. Wczoraj otrzymalam z przychodni taki pakiet Bounty z wszytskimi waznymi dokumentami dla kobiety w ciazy. Ale ta ksiazka NHS zolta jest duza w Polsce chyba sie cos mniejszego dostaje. Musialam tyle powypelniac. Ale przynajmniej cos sie dzieje. Czy ktoras z was tez dostala ten pakiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pakiet Bounty? nie, ja nie. ale mam jakies tam ulotki i w ogole maternity exemption certificate tez. nie zalozyli mi jeszcze tej duzej zoltej ksiegi bo nie widzialam sie z polozna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt polozna ci da te wszystkie ksiazki NHS zolta OLBRZYMIA :) i ewnei cala reszte. Ja dostalam tylko dlatego chyba poniewaz wyjezdzam na wakacje w piatek a po powrocie bede juz w 10 tygodniu wiec ona cche sie koniecznie zobaczyc. Ten pakiet BOUNTY ma duzo magazynow, ksiazke i wogole rozne dodatki vouchery nawet fajnie to przygotowane :) kiedy widzisz sie z polozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×