Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość witaminowa

jakie witaminy dla noworodka/niemowlaka

Polecane posty

Gość witaminowa

chce karmic piersia w jakie witaminy powinnam sie zaopatrzyc i do kiedy mam je podawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pediatra wam wszystko powie w
szpitalu, kupicie po drodze do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaminki dobiera pediatra! faktycznie dzieci dostają wit D3 i K, ja dawałam jeszcze Juvit C (wit C) i Cebion multi. obecnie daję tylko wit C (D odstawiłam na wakacje bo słońca dużo :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, że nie tylko ja dostałam dla dziecka witamine K i D :) Peditra zalecił bobik dk stosowac na razie do 3 miesiaca, bo pozniej będzie trzeba podawac sama witamine d. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
Jak sie karmi piersia to do 3 mca K+D a po 3 mcu tylko D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiotki z was--
tylko wit.d sie podaja i ev.k. Wy na prawde chcecie ladowac juz w tak male dzieci witaminy?najlepiej kupcie w supermarkecie:( zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena204
a od kiedy witamina d3 jest na receptę ja normalnie kupowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie pediatra powinien dobrac witaminy. Same nie powinnyśmy tego robić, ponieważ zamiast pomóc możemy wręcz zaszkodzić dziecku. Ale przy mleku modyfikowanym czemu tzreba podawać witamine d jak ona jest dostepna w mleku modyfikowanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdojdodjdjjdjd
żadnych witamin!!!! od kiedy moja córka skończyła 6 tyg podaję jej 2,5 ml tranu( mollers) a zaznaczę, że mieszkam w Norwegii i pierwsze szczepienie jest jak dziecko ma 3 miesiące. Ale za to w karcie szczepień są pneumokoki i hpv! i wszystko bezpłatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro pediatra zalecil podawac witaminy to je bede wedlug zalecen stosowac. na razie karmie piersia wiec nie mam sie czym martwic, a jezeli przejde na mleko modyfikowane to lekarz wyjasni co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cela2567
no tak, bo pozniej Weronisia31 bedziesz mogła zacząć podawać bobikd, moje dziecko ma poziom witaminy D3 w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadnych witamin to nie najlepsze podejscie ale podawanie ich na własna reke to tez zły pomysl lepiej sie poradzic skonsultowac i dopiero dzialac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cela2567
Haniu ale mi zestaw witamin bobik polecil pediatra :) wiec spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no to zmienia postac rzeczy :) dziekuje ci serdecznie i sama tez sprobuje bobik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki, ja do końca trzeciego miesiąca podawałam córci Kid-Vitum twist off zawierający witaminę K, teraz D-Vitum twist off, z witaminą D, one mają w sobie jeszcze inne potrzebne rzeczy, więc wydaje mi się, że to wystarczy. Nie chcę pchać w dziecko Bóg wie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
domidominika81, no i tyle wystarczy, jeżeli dziecko jest zdrowe, nie ma żadnych powodów, aby mu coś dodatkowo podawać. Witamina K i D jak najbardziej, poza tym te nazwy, które podawałaś zawierają różne dodatkowe składniki, więc już nic nie kombinuj kobieto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podawałam do trzeciego miesiąca D plus K. Potem z witamin tylko D. Dodatkowo podawałam probiotyk Latopic przez 3 miesiące ponieważ synek leżał na początku w szpitalu, wiec musieliśmy mu podawać probiotyk. Wiem że Latopic ma polskie, bardzo dobrze przebadane szczepy. U nas ten zestaw się sprawdził, bo synek jest okazem zdrowia Tutaj jest super filmik na temat mikroflory jelitowej http://www.youtube.com/watch?v=V9BUb32X98A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy wierzycie ze te witaminy ktlre poleci wam pediatra sa jedyne i najlepsze, czy ze to pediatra powinien dobrac witaminy? Puknijcie sie w glowe. Moja ciocia jest lekarzem i owszem polecaja pediatrzy i donieraja...wedlug tego ktora firma farmaceutyczna da wiecej gadzetow, op.aci sympozjum itd. Owszem trzeba sie skonsultowac czy dawac witaminy, w jakich dawkach' ale bez przesady, nie dajcie sobie robic wody z mozgu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat znam Kid-Vitum twist off i D-Vitum twist off, z polecenia przyjaciółki, ona podawała to swojemu synkowi, owszem konsultowałam się z pediatrą, nie widział żadnych przeciwwskazań. Ja jednak wierzę w ludzi, znam tego lekarza, moja mama i znajome go znają, nie podejrzewam żeby czerpał jakieś korzyści z zaakceptowania leku, który wybrałam. Ktoś tutaj chyba jest lekko przewrażliwiony :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz inaczej akceptacja witamin inaczej ich dobor na zasadzie tylke te i zadne inne. Ja rowniez mam lekarke ktora nie jest na sznurku firmy farmaceutycznej, ale kiedys jak jej nie bylo poszkam do innego, ktory uparcie probowal wciskac drogi lek, a po pytaniu dlaczego nie jego duzo tanszy i identyczny odpowiednik metnie sie tlumaczyl. Zapyta.am pielegniarki w rejestracji czy to jego staky numer to tylko sie jedna do drugiej usmiechnely...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej, no to sytuacja, która opisujesz faktycznie "śmierdzi" na kilometr, jakimiś gadżetami :) Musimy same mieć głowę na karku, ale też nie nastawiać się negatywnie, bo jak z góry założymy, że każdy lekarz myśli tylko o swoich korzyściach, to chodzenie do nich minie się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapawelka1985
Ja się tak "wkręciłam" w temat, że odpowiedź napisałam w zupełnie innym :) Niemniej jednak, zgadzam się poniekąd z Wami, trzeba mieć swoje zdanie i głowę na karku. Czasami przed wizytą u lekarza, warto sobie poczytać na temat leków, jakich jest ich skład, cena itp. Tym bardziej kiedy idziemy do jakiegoś specjalisty po raz pierwszy :) Ja wierzę lekarzom, ale dobrze też jakąś "elementarną" wiedzę posiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha, typowa mama. Jak tylko jest okazja, aby pokazać, że wiemy co jest najlepsze dla naszych maluchów, bez rad lekarzy, od razu się nakręcamy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinakropka
Ja też podaję tylko D-Vitum twist off. Jeżeli dziecko jest zdrowe, nie ma najmniejszego sensu, szukać jakiś dodatkowych suplementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamapawelka1985, nie nakręcaj się :) Lekarze są nam potrzebni, owszem warto mieć podstawową wiedzę, na temat różnych suplementów, witamin, leków itp, ale też nie możemy niczego lekarzom narzucać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapawelka1985
Oczywiście, że są potrzebni. Bez dwóch zdań. Zawsze liczę się ze zdaniem lekarza, ściśle stosuję do jego zaleceń, jeżeli chodzi o dzieci, szczególnie! Niemniej jednak, jestem zdania, że warto mieć elementarną wiedzę, na temat leków. Niewiedza działa na naszą niekorzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×