Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie lada problem z brzuchem

Wzdecia, gazy - jak pozbyc sie ich ?

Polecane posty

Gość nie lada problem z brzuchem

Po kazdym posilku mam wzdecia, nawet po najmniejszym. Do tego dochodza zaparcia trwajace tydzien albo i duzej i ciagle gazy. Co polecacie zeby pozbyc sie tego? Nie chce tabletek przeczyszczajacych, ale cos co ureguluje przemiane materii, co sprawi ze mina wzdecia, gazy. Dodam, ze odzywiam sie zdrowo, nie jadam ciezkich potraw, nie pije gazowanych napajow, alkoholu. Jem otreby, sliwki suszone i jakos nie dziala na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lada problem z brzuchem
Normalna przegotowana wode z wcisnietym sokiem z cytryny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChwilowaAnia
Mi na takie wzdecia pomaga regularne picie jogurtów probiotycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alergia na słońce
mnie na zaparcia trochę pomaga colon c i picie duzych ilości wody, na wzdecia nie pomaga mi nic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
tydzień bez toalety? to sie nie dziw! ja bym piła senes, wyczyściła jelita...a potem zdrowe odżywianie bez cukru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topicu
tak, szklanka przegotowanej wody i pół cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogurty probiotyczne? Czyli Activia? Mam ten sam problem i activia nie pomaga. Ale u mnie zaparcia trwają po 3 dni. A gazy są straszne, często bywa, że strasznie mnie od nich boli brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChwilowaAnia
Tak, takie jak activia, choc ja pije inne. Mi akurat pomagaja i problem zniknal, a kiedys czesto dokuczaly mi wzdecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lada problem z brzuchem
grabarka - nie chce pic senesu, bo to ''przeczyszczacz''. bardzo uzaleznia i potem bez herbaty z senesem albo bez tabletek typu xenna nie da sie isc do toalety. te moje zaparcia wynikaja wlasnie z naduzywania tabletek przeczyszczajacych. dlugo nie radzilam sobie z napadami obzarstwa i bulimia ( lata) i stad teraz klopoty z wyproznianiem, wzdecia, gazy i inne problemy. to ze od roku odzywiam sie zdrowo nie pomaga. tzn pomaga patrzac na to co bylo jeszcze 2 latat temu, ale do normalnosci jeszcze daleko. jutro kupie ten colon c. pamietam, kiedy go uzywalam. obrzydliwy do picia, ale faktycznie moze pomoc. dzieki za wszystkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drummm
Ile zjadasz tych otrębów? Spróbuj jeść ich więcej: 3 łyżki stołowe dziennie (jedzone równomiernie w ciągu dnia), do tego zaparzone siemię lniane, najlepiej zmielone. I dużo wody, a na śniadanie płatki owsiane - minimum 50gr. Co 2,3 dni tarte buraki czerwone. Oprócz tego dużo warzyw oraz kasz, odstawienie czarnej herbaty, kawy i alkoholu. Jeśli taka dieta nie zadziała to znaczy, że powinnaś szukać pomocy lekarskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lada problem z brzuchem
Czerwona i Czarna - kawa na mnie nie dziala, wyprobowane. jak czuje sie gdy tydzien nie ide do toalety? ano ociazala, brzuch wydety itp. od dawna jest tak, ze wizyta w toalecie odbywa sie po tygodniu albo i dluzej. czesto dopiero po czopku glicerynowym, bo inaczej nie poszlabym i 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lada problem z brzuchem
drummm - a co mi lekarz pomoze? nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lada problem z brzuchem
Czarna i Czerwona - Ja juz niemal wszystkiego probowalam: kefir, maslanka, jogurty, activia, otreby preparowane garsciami jadlam ( i jem dalej), jablka na czczo, kiszona kapusta, sliwki suszone, szklanka wody rano, kawa na czczo. dlatego pytam o cos chemicznego co poprawi przemiane materii, ale jednoczesnie nie bedzie przeczyszczaczem, tylko ureguluje ja, bez uzalezniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dastinka
radzila bym przetestowac produkty zywnosciowe zeby stwierdzic kture wywoluja wzdecia.Czesto mleko i produkty mleczne wywoluja wzdecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artrofia
Ja mam zaparcia- to musz jesc kapuste,otreby,owoce ,warzywa itp zeby zwiekszyc mase kałowa. Ale to powoduje wzdecia,okropne zreszta jak kazde u mnie jedzenie i koło sie zamyka,czy ktos potrafi poradzic co zjesc by nie miec wzdec ale i zatwardzenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może to zespół jelita drażliwego? mniej stresów i wybierz się do lekarza po tabletki (np. duspatalin retard). objawy miną lub się uspokoją. a o samym zespole poczytaj na necie - jest sporo stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie
mnie pani gastrolog polecila Espimusan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po kapuście to dop sa gazy!!!
jogurty nie pomagały, srodki przeczyszczajace typu xenna dzialaly do 2 dni, ja ostatnio kupiłam NURSEA TRAWIENIE, stosuje dopiero kilka dni .... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachulka
ja jadłam activie i przeszło jak ręką odjął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dancer fddsertyc
Jest jeden sposob zeby zatuszowac wzdecie w 100 procentach (jesli zalezy wam glownie na super plaskim brzuchu). Codziennie przez 5 minut robcie ponizsze cwiczenie: Stance prosto i maksymalnie wciagnijcie brzuch w kierunku kregoslupa - wytrzymajcie tak do 5 minut (na poczatku to nie bedzie latwe, dajcie sobie czas). Po kilkunastu dniach brzuch zacznie sie robic plaski jak decha, jakby wzdecia nie bylo. Wzdecie jest ale miesnie brzucha staja sie tak silne, ze gaz nie moze sie przedrzec przez silne miesnie. Uwaga - zadne sklony nie pomoga na wzdety brzuch, tu chodzi o glebokie miesnie brzucha, a nie kaloryfer. Cwiczenie nalezy wykonywac na stale, regularnie, inaczej brzuszek powroci. Skad to wszystko wiem? Sam mialem ogroomny wzdety brzuch, nie majac wogole tluszczu. Nic absolutnie nie pomagalo. Dopiero silne miesnie wciagajace brzuch przyszly na ratunek. Brzuch mi wystawal na jakies 5cm, a teraz jest super plaski. Pozdrawiam i zycze sukcesow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaudaZ
No wiadomo że jest to bardzo wstydliwy problem i nie wiele osób otwarcie o tym chce rozmawiać. Jednak widzę że wiele osób poleca tutaj ten sam bardzo znany lek. I nie ma się co dziwić bo on na prawdę działa jako jeden z niewielu tak na prawdę. Ale jeśli chcecie coś więcej się dowiedzieć na temat wzdęć to polecam ciekawy artykuł http://www.espumisan.pl/o-wzdeciach-bez-zadecia/co-to-sa-wzdecia/ W którym dowiecie się dlaczego właśnie ten lek jest najlepszy w walce z tą dolegliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megan67
na wzdęcia,odbijanie i w dolegliwościach trawiennych najlepsze są zioła poprawiające trawienie ja zawsze kupuję te z firmy Labofarm są bardzo skuteczne. Napar ten piję porcjami przed posiłkami. Polecam i zdrowia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem że łatwo nie jest, podstawa to lekkostrawna dieta, nie jest przynajmniej w moim guście ale to konieczność, regulacja wypróżnień też jest ważna, możesz sobie wybrać jakiś wspomagacz, ja stosowałam dicopeg bo wolę doustne środki, każde "zboczenie" z diety i problem wzdęć niestety wraca. Zwłaszcza jeśli się do tego przyczepi jakaś nietolerancja pokarmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sijamme
Spróbuj herbatki Holle takiej dla dzieci ziołowej. Ona nei jest przeczyszczająca, tylko własnie na kolki dla dziecka - jest łagodna i na przykład kiedy ja mam wzdecia to mi pomaga od razu sie ich pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi bardzo pomogły takie tabletki o bardzo dziwnej nazwie :D Matsmaltningstabletten - od szwedzkiej firmy Alg - Borje. Sa własnie na bazie naturalnych składnikow jak imbir kurkuma i algi morskie. Sceptycznie do nich podeszlam ale faktycznie czuć ulgę zwłaszcza przy dluzszym stosowaniu. Na http://sklep.alg-borje.pl/ można sobie poczytac o nich też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omojborze
Miałam identycznie. Męczyłam się z tym cholerstwem jakieś 15 lat, po drodze były różnorakie diety, espumisan, hepatil, kiszonki, woda z cytryną. Wszystko pomagało tylko w jakimś stopniu. Jedyne, co pomagało na dłuższą metę, to jedzenie minimalnych ilości i zapijanie tego morzem herbaty z cytryną. Wiesz, w czym był problem? Mój żołądek produkował za mało kwasu solnego i jedzenie nie trawiło się tak, jak powinno. Niedostatecznie "rozłożone" kwasem trafiało do jelit, gdzie fermentowało i dawało pożywkę patologicznym bakteriom. Wygooglaj sobie HCl Betaine, to suplement produkowany przez różne firmy więc nikomu nie robię tu reklamy. Jedna kapsułka przed posiłkiem i różnicę odczułam od razu - wcześniej przeżuwając kanapkę czy owoc już zaczynałam czuć to nieprzyjemne pieczenie w jelitach - znak, że zaraz będą gazy i wzdęcia :( Już nie mówiąc o produktach mlecznych - lody, ser żółty, czekolada, gwarantowały mi masakrę w jelitach na jakieś 3 dni. Z betainą - NIC, zero, null. Gorąco polecam Ci spróbować, to dość popularny i naturalny suplement, nie jest drogi ani niebezpieczny a może dosłownie odmienić Twoje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba przede wszystkim dbać o dietę, ale nie zawsze jest na to czas. Sama mam problem ze wzdęciami zwłaszcza po imprezach, obiadach rodzinnych itp. okazjach, gdzie jest sporo smażonego. U mnie na wzdęcia sprawdza się akurat Ulgix. Ulgix i wiele innych preparatów na układ pokarmowy można zamówić w dobrej cenie w tej aptece internetowej http://www.aptekamirowska.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zapytaj w aptece o coś sprawdzonego? Niektórzy chwytają się domowych sposobow, ale moim zdaniem to nie pomaga za specjalnie :) od niedawna biorę kapsułki Sylimarol i chyba będę dalej je regularnie łykać, bo zauwazylam, ze wzdecia rzadziej mnie dopadają i w koncu nie mam tej nieprzyjemnej ciezkosci na zoladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini789
U nas na wzdęcia sprawdza się esputicon. Nawet podawałam go mojemu najmłodszemu synkowki na kolki. Wystarczyło podać raz na dobę i problemy z brzuszkiem się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×