Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie lada problem z brzuchem

Wzdecia, gazy - jak pozbyc sie ich ?

Polecane posty

Gość gość
Sama miałam kłopoty z wzdęciami i biegunką, dlatego po jakimś czasie postanowiłam uporać się ze swoimi jelitami i przeszłam kurację Debutirem. Teraz czuję się już dużo lepiej i nie mam kłopotów, przez które ciągle musiałam się martwić, co jeść i pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też doradzono mi Debutir n nadwrażliwość jelit. Myślę, że to najlepszy wybór, zważywszy, że od wprowadzenia leku nie miała ani jednego ataku biegunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęściej takie problemy biorą się od jakiś problemów z mikroflorą w jelitach. Warto stosować probiotyki - http://www.proviterol.pl/ które nam żywych kultur bakterii dostarczają, bo kefiry itp to jednak za mało żeby zapewnić ich odpowiednią ilość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wypróbować zioła z herbaya, które mają skondensowaną formę i odpowiednią dawkę roślinna by skutecznie wzmacniać organizm. Wszystkie przykre dolegliwości mijają i uwalniają człowieka od kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mówiąc szczerze, to jednak wspomniany lek z maślanem sodu jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Czuję się po nim dużo lepiej i nie mam już wzdęć, nie wyglądam jak balon, nie mówiąc o dziwnych biegunkach. To już ostatni, trzeci miesiąc leczenia Debutirem i mam ważnie, że na nowo odzyskałam siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W perspektywy czasu mogę ocenić, że Debutir istotnie jest bardzo dobrym lekiem, który pomógł mi uporać się z wzdęciami i innymi kłopotami. Teraz świadomie komponuję swoje posiłki i zwracam uwagę, na to, co jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraka33
mi się udało wyregulować moje jelita dzięki temu, że zaczęłam stosować lek Debutir. wyregulował pracę jelit i teraz jest już wszystko pod kontrolą i w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem wam, że mi w zupełności wystarczają zioła z Herbaya. Mają skoncentrowaną formę i widzę dużą różnicę po regularnym stosowaniu. Nie mam wzdęć i innych dolegliwości, związanych z jelitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitta

herbatki ziołowe są OK, ale one nie działają tak szybko, jak tabletki na wzdęcia, np. ulgasim. a jak jesteś w pracy czy coś, to oczywiście, że lepiej łyknąć tabletki popić wodą i mieć spokój, niż bawić się w parzenie naparów, jak Panoramix ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roaar

czy ten ulgasim szybkko działa? Próbowałam wielu rzeczy ziołek, diety a i tak po praktycznie każdym posiłku boli mnie brzuch i robi mi się wielki balon 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katlin

Dla mnie najlepsze są tabletki ulgasim, po chwili działają i czuję ulgę, bo tak to uczucie pełności i ciężaru dobija, nie umiem normlanie funkcjonować, bo zaraz czuję się bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grofszka

U mnie też ulgasim zdziałał cuda! Nie myślałam, że coś będzie w stanie poradzić sobie z moimi wzdęciami, które miałam bardzo, ale to bardzo często. A jednak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamiaKamila

Rzeczywiście, ulgasim to dobry środek na wzdęcia gazy i uczucie ciężkości. No i bardzo szybko działa, więc na przejedzenia przy rodzinnych spotkaniach ulgasim będzie jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś doraźnego, to chyba najlepszy jest espumisan. Natomiast na dłuższą metę piję taki napar z kopru włoskiego

https://www.doz.pl/apteka/p130735-ZIELNIK_DOZ_Koper_wloski_ziola_do_zaparzania_2_g_30_saszetki

I to daje dobre efekty.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaskolka

Może warto zmienić dietę? Może coś Ci szkodzi po prostu. Mi się wzdęcia zdarzają jak zjem coś cięższego, ale ulgasim pomaga wtedy bardzo szybko. Symetykon jest swietny na wzdęcia i jest całkowicie wydalany z organizmu. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż ziółka, które działają po czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilio

Ja moge polecić od siebie ulgasim, bo szybko zwalcza to uczucie pełnego brzucha i takiego napięcia, aj się lżej czuję, takie mam wrażenie przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groton

oczywiście na przejedzenie to najlepiej po pierwsze przestać jeść, a po drugie wybrać się na spacer, ale wiem, że w święta może być z tym problem. mi pomagają tabletki ulgasim, choć przyznaję, że staram się ogólnie jeść mniej i zdrowiej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkodzina

mam nadzieję, że w wielkanoc będzie ładna pogoda, bo dzięki temu więcej będę na dworze i trudniej będzie o wzdęcia i przejedenie. ale i tak muszę jeszcze kupić ulgasim, bo te tabletki są świetne na problemy wynikające z przejedzenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janneczka

Na pewno ulgasim się przyda, jak siedzi się przy stole to co chwile coś się nakłada na talerzyk a potem te okropne uczucie ciężkości i wzdęty brzuch, który nie sposób nawet wciągnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skorzystać z pomocy dietetyka i dojść jaka jest przyczyna, chociaż nie będzie to łatwy proces. Doraźnie ulasim sprawdza sie u mnie najlepiej, bo momentalnie usuwa dyskomfort nawet w naprawde okropnych przypadkach jak np swiąteczne obrzarstwo, któremu nie sposob sie oprzeć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka

U mnie to nie jest jakiś nagminny problem. Ale zauważyłam, że na przykład jak zjem coś ciężkiego to wtedy mam wzdęcia murowane. No i gazowane napoje, których na co dzień nie pije, wystarczy szklanka i już brzuch jak balon. Ale w takim wypadku własnie biorę ulgasim i szybko pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luna

Dlatego trzeba zwracać uwagę na codzienną dietę. Suplementy tak, sama brałam herbaya z karczochem i uważam, że jest bardzo skuteczny. Nie mam kłopotów z jelitami, nic mnie już nie męczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraszszka

Jeśli chcesz w ogóle uniknąć wzdęć czy gazów, to po prostu najlepiej nie jeść za tłusto i za ciężko. Ale jak już się zdarzy, np. na jakiejść iprezie, to wtedy mi bardzo szybko pomaga ulgasim. Nie dość, że mijają gazy, to jeszcze eliminują to przytłaczające uczucie ciężkości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia

Mi bardzo pomógł środek o nazwie Kebene. 1 tabletka zawiera: 50 mg symetykonu oraz 300 mg węgla aktywnego. Więcej informacji na stronie internetowej 🙂 www.kebene.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesiek

Czasem uniknąć się nie da, np. jak idziemy na obiad rodzinny. Domowe sposoby są fajne ale nie zawsze pod ręką, dobrze jest mieć w apteczce coś skutecznego. My od dawna używamy Kebene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynka

Dobrze działa herbata z kopru włoskiego, co do smaku najlepsza jest ta z doz.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniyt

Ja ogólnie uwielbiam wszystko z zielnika, herbatki z kopru akurat jeszcze nie miałam, ale miętę, czystek, wieloowocową, nawet melise i się świetnie sprawdzają, czas realizacji mają bardzo szybki, więc o aptece stacjonarnej nawet nie myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeka

O chrystusie panie, zmora mojego życia. : D Właśnie ostatnio tutaj się udało mi coś znaleźć o tym http://longevitas.pl/magnezowa-kuracja-ojca-beno/ , tylko według nich to są inne sprawy, wzdęcia a gazy. Ale ogólnie trzeba się nawadniać, ruszać, dowiedzieć się czy sa jakieś alergie pokarmowe, masować brzuch zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Warto wzmocnić florę bakteryjną jelit jakimś dobrym probiotykiem. Świetnie działa flostrum plus z colostrum. Jak zaczęłam stosować, to wzdęcia z czasem przeszły. To równiez pomocne na wakacyjne biegunki. Zwyczajnie silny organizm dobrze sobie radzi z róznymi dolegliwościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×