Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie lada problem z brzuchem

Wzdecia, gazy - jak pozbyc sie ich ?

Polecane posty

Gość Jolcia
Dnia 15.08.2009 o 17:51, Gość nie lada problem z brzuchem napisał:

Po kazdym posilku mam wzdecia, nawet po najmniejszym. Do tego dochodza zaparcia trwajace tydzien albo i duzej i ciagle gazy. Co polecacie zeby pozbyc sie tego? Nie chce tabletek przeczyszczajacych, ale cos co ureguluje przemiane materii, co sprawi ze mina wzdecia, gazy. Dodam, ze odzywiam sie zdrowo, nie jadam ciezkich potraw, nie pije gazowanych napajow, alkoholu. Jem otreby, sliwki suszone i jakos nie dziala na mnie.

Zbadaj sobie jelita, bo możesz mieć z nimi problemy. Niestety chore jelita to rozwijanie się chorób autoimmunologicznych. Możesz też mieć np nietolerancje na gluten, nabiał lub inne i stąd takie objawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja
Dnia 19.09.2018 o 10:25, Gość gość napisał:

W perspektywy czasu mogę ocenić, że Debutir istotnie jest bardzo dobrym lekiem, który pomógł mi uporać się z wzdęciami i innymi kłopotami. Teraz świadomie komponuję swoje posiłki i zwracam uwagę, na to, co jem.

Dobra, spadaj przedstawicielko farmaceutyczna! Za dużo tych kryptoreklam w jednym poście. Nie wstyd ci babo wstrętna oglupiac ludzi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tettinka

na pewno warto sprawdzić skąd biorą się u Nas te wzdęcia więc wizyta u lekarza na pewno by pomogła, ja czasami mam wzdęcia jak łaćze mięso z węglowodanami, nie potrafię sobie czasami odmówić takiego kompletu, zwłąszcza jak umawiam się na jkieś dobre jedznei ze znajomymi na mieście, ale potem mam brzuch jak balon i cierpię, mam okropne wzdęcia, dlatego staram się mieć przy sobie coś na wzdęcia, ostatnio testuję Ulgasim, super pomaga bo działa bardzo szybko. Jest dostępny bez recepty i kosztuje niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirek

Porbowałem wieku środków, ale najlepszy był zdecydowanie Kebene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rexxa

bierzecie tego typu leki na wyjazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga_00

Gość rexxa- ja zawsze na wyjazd biorę coś takiego, mi również pomaga Kebene 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga_00

Gość rexxa- ja zawsze na wyjazd biorę coś takiego, mi również pomaga Kebene 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysiowa

Mam wzdęcia po ciężkostrawnych potrawach,  po kapuście, ciecierzycy  ogromne. A ciociorkę uwielbiam i ciężko mi jej sobie odmówić :)  Brzuch od razu mi wywala, do tego dochodzą gazy i uczucie przepełnienia.  Dobrze, że jest ulgasim, bo już po jednej tabletce objawy szybko mijają, już nie czuję się jak balon , mija też uczucie pełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barazda

Na wyjazdy biorę zawsze ze sobą, też ulgasim mi się sprawdził i do podróżnej apteczki na penwo zabiorę, bardzo mnie krepuje jak jem gdzieś na mieście i zaraz brzuch mi się robi jak w 6 mcu ciąży, wolę mieć tabletki ze sobą bo szybko działają i likwidują uczucie dyskomfortu i wzdęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita

Jedyne na rynku polskim połączenie węgla aktywnego z symetykonem - kebene 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkagruba

Ja tak miałam i zrobiłam płukanie jelita grubego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

Miałam problemy z wzdęciami po niektórych posiłkach. Jeszcze nie do końca doszłam do tego co konkretnie je wywołuje, więc mam przy sobie tabletki Kebene. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśkagruba

Wyplukajcie sobie jelito grube, mi to pomogło, po co tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morwa

Ostatnio miałam problem ze wzdęciami i sama nie  mogłam sobie z nimi poradzić a do tego doszły uciążliwe gazy,  popytałam panią w aptece, która dała mi ulgasim. Kapsułki te są bardzo skuteczne, co ważne szybko działają i są łatwe do połknięcia.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawka

Może zapytaj w aptece o coś sprawdzonego? Niektórzy chwytają się domowych sposobow, ale dla mnie to nie pomaga za specjalnie 🙂 od niedawna biorę preparat Intestal i chyba będę dalej je regularnie łykać, bo zauwazylam, ze wzdecia rzadziej mnie dopadają i w koncu nie mam tej nieprzyjemnej ciezkosci na zoladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mulka

Najlepsze i najłatwiej dostępne co mi pomogło to koper włoski, kupuje ten zielniczka doz i sprawdza się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra

Ja również w doz zamawiam herbatki ziołowe, głównie dlatego, że mają bardzo szybką dostawę i nie chce mi się czekać w stacjonarnej aptece w kolejce. U nas niestety zawsze kolejka, a on line można przemyśleć dokładnie co się potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajowska

tabletki ziołowe na pewno fajnie działają na funkcjonowanie naszego układu trawiennego, więc warto je sobie parzyć w razie wzdęć czy gazów. ale na pewno też ważna jest opcja działania tu i teraz, czyli np. w moim przypadku stosowanie tabletek z symentykonem ulgasim, które rozbijają bańki powietrza w układzie pokarmowym i pomagają pozbyć się dolegliwości.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koletka

ja ze względu na to, ze jestem cukrzykiem muszę rpzestrzegać bardzo restrykcyjnej diety, dlatego jak zaczyna się okres grilowy i wchodzi tłuste jedzenie to często potem mam wzdęcia, wtedy biorę tabletki ulgasim, bo w nich nie ma cukru, wiec nie obciążam dodatkowo żołądka i nie zakłócam działania insuliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby zmniejszyć problemy z wzdęciami zazwyczaj poleca się leki, które „wiążą” gazy w jelitach. Znajomy lekarz, d którego chodzi moja mama zalecał też otręby i węgiel aktywowany, a także preparaty zawierające lecznicze bakterie, które są stosowane coraz częściej i z dobrym skutkiem. Można je kupić bez recepty, a leczenie trwa tylko 2-4 tygodnie, ale warto ją zastosować. W przypadku gazów i wzdęć cennym sojusznikiem samopoczucia pozostają też zioła: rumianek, koper włoski, melisa, imbir i korzeń arcydzięgla. Najlepiej pić je po posiłkach jako herbatkę lub rozcieńczoną nalewkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szelenka

no warto się wspomagać ziołami ale jak potrzeba ad hoc pozbyć się wzdęć to polecam sprawdzone rozwiązania, któe działają natychmist tym bardziej, że przy wzdęciach akżdy chce się ich pozbyć na już. U mnie jak się pojawiają wzdęcia to od razu biorę ulgasim i problem się rozwiązuje brzuszek wraca do normalnej kondycji. Gazy mijają szybko, a ja czuje się o wiele lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panammka

Przez te okropne wzdęcia czułam się ciężko, a do tego ciągle mi się odbijało. Nie mogłam nic więcej zjeść, a już najgorzej było  po ciężkostrawnych posiłkach. Dopiero po ulgasim jest dobrze, wzdęcia minęły,  no i już jem w zasadzie wszystko bez obawy, że za chwilę mi brzuch znowu spuchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Symetikon jest dobry, ale lepiej zapobiegać niż leczyć. Zdrowsza dieta i dobry probiotyk,  ja biorę flostrum i to powinno wystarczyć w większości przypadków. Bo często zniszczona flora bakteryjna jelit powoduje rózne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winka

A może warto sięgnąć po jakiś sprawadzony preparat np Intestę z maślanem sodu? Takie problemy trawienne same nie znikną, także lepiej spróbować czegoś pewniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Coś sprawdzonego- koleżanka poleciła mi Kebene Plus. U nas się sprawdza więc polecam dalej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinkaa

ze sprawdzonych przeze mnie dobry jest też ulgasim, można go kupić bez recepty w każdej aptece, pomaga szybko pozbyć się gazów z brzucha a do tego jeszcze przeciwdziała powstawaniu gazów, warto mieć go zawsze pod ręką jeśli mamy problemy z tego rodzaju problemami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nora

Kup sobie suplement herbaya zawierający karczocha. Poprawi się się praca układu pokarmowego i znikną kłopoty z wzdęciami. Sama skończyłam pierwsze opakowanie i widzę dużą różnicę w samopoczuciu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość partula

ja też stosuję ulgasim, kupiłam go w aptece bez recepty, mam go zawsze przy sobie bo szybko rozbija pęchrzyki gazu w brzuchu, przez co szybko pozbywam się wzdęć, a że często pojawiają sie u mnie wzdęcia to taki lek jest dla mnie niezbędny, zawsze muszę mieć go ze sobą żeby się dobrze czuć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztona

Ulgasim to bardzo fajne tabletki, bo bardzo szybko radzą sobie ze wzdęciami czy innymi objawami przejedzenia, ale warto też pamiętać, że jeśli wzdęcia są regularne, to może warto wybrać się do gastrologa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość libelka

Fajnie, że ulgasim można spokojnie mieć bez recepty i to za śmiesznie niską cenę. ja dowiedziałam się o nich, kiedy lekarz zlecił mi kolonoskopię i brałam je jako element przygotowania się do badania. no,ale wiem też, że na gazy tabletki działają bardzo dobrz.e

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×