Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdgdshgjkdfshgkldfshgklfdshg

ubezpieczenie zdrowotne

Polecane posty

Gość sdgdshgjkdfshgkldfshgklfdshg

czy osoba niepracująca pow. 25 r.ż. (i nie ucząca się w tym momencie) zamieszkująca z rodzicami we wspólnym gospodartwie domowym, nie zarejestrowana w PUP i nie będąca w zw. małż. ma ubezpieczenie zdrowotne??? (Z tytułu zamieszkiwania we wsp. g.d.). wydaje mi się że nie, ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzięki z odp
trochę to chamskie, że taka babka nigdy nie pracująca wyjdzie sobie za mąż i może do końca życia wisieć na ubezpieczeniu męża (w sumie nie wiem z jakiej racji). a kobieta która straci pracę musi się martwić co z ubezpieczeniem. jak wiadomo zarejestrowanie w PUP pociąga czasem za sobą przykre konsekwencje (pracy to ja szukam na własną rękę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbfsddfscsv dbfdbf
O WLASNIE JA JESTEM W IDENTYCZNEJ SYTUACJI. podobno jak sie bedzie w Pup-ie to trzeba wziąć jakies zaswiadczenie do lekarza. moze mi ktos wyjasnic po co, skoro i tak wiadomo ze jestem zarejestrowana to po co brac jakies zaswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
''skoro i tak wiadomo ze jestem zarejestrowana'' Lekarz nie wie czy jesteś zarejestrowana czy nie. Dlatego potrzebne jest Ci zaświadczenie, aby przekonać go że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga na sigma pro 7 folo miej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbfsddfscsv dbfdbf
mp-30, to w takim razie PO CO dają mi jakies wnioski w pup-ie o tym, ze jestem zarejestrowana, jakas karte wizyt, oswiadczenie o rejestracji? ta biurokracja jest chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostajesz zaświadczenie, że zarejestrowałaś się. Tylko przykładowo po miesiącu możesz być już wykreślona z listy osób zarejestrowanych, bo nie zgłosiłaś się w odpowiednim terminie, aby podpisać listę. Dlatego lekarze często chcą aktualne zaświadczenie potwierdzające ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbfsddfscsv dbfdbf
dzieki za odpowiedz. czyli jak nie planuje w najblizszym czasie chodzenia po lekarzach to nie musze brac zaswiadczenia? skoro i tak jest wazny tylko jakis miesiac. pozdrawiam Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz.A dopoki jestes zarejestrowana,dopoty mozesz prosic o wystawienie takiego zaswiadczenia zawsze wtedy,kiedy bedziesz tego potrzebowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bveqbbeb
PUP wystawia książeczkę zdrowia w ktorej przybija pieczątki po co zaswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest zadna ksiazeczka zdrowia,a jedynie karta informacyjna.Do lekarza potrzebujesz zaswiadczenie.Ile jeszcze mozna o to samo pytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bveqbbeb
ja chodziłam do lekarza na bezrobociu to tylko sprawdxzali pieczatke w ksiazeczce ( a tą wystawił mi PUP )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do jakiego lekarza,do internisty w przychodni?Sprobuj isc do dentysty,ginekologa i innych specjalistow.Zreszta Wasza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bveqbbeb
liczy się pieczątka w książeczce przez miesiąc czasu ważna :-) a to czy jest to pieczątka PUP czy tez zakładu pracy nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znów bez pracy
oczywiście że pieczątka w książeczce się liczy, nie ważne czy do specjalisty czy gdzie indziej, wiem z doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od lekarza. Są tacy, którym nie wystarczy pieczątka w książeczce ubezpieczeniowej. Przykład z mojej pracy: pracownik poszedł do szpitala, książeczka ubezpieczeniowa podbita, powinno wystarczyć. Ale nie, dzwoni z owego szpitala, że chcą od niego zaświadczenia, że jest zatrudniony, zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego i są opłacane składki zus. Dziwne prawda? On sobie tego nie wymyślił ( zresztą nawet nie wpadłby na taki pomysł), to w szpitalu ktoś od niego tego zażądał. To samo z lekarzami. Poza podbitą książeczką ubezpieczeniową ( aktualna) potrafią zażądać od pracownika druku RMUA za ostatni miesiąc. Bo są normalni lekarza i Ci nadgorliwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgffdddff
to jest żalosne. traktują ludzi jak oszustow a sami są najwiekszymi zlodziejami, podobnie jak politycy. chory jen ten swiat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×