Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość krawcowa amatorka

Maszyna do szycia

Polecane posty

Gość lukaszewska
Witam serdecznie. Chciałabym kupić swojej mamie maszynę do szycia. Jednak nie wiem jakiej firmy są dobre. Maszyna będzie wykorzystywana do prac domowych, podszycie spodni, wszycie zamka itp. Chciałabym aby była prosta w obsłudze i dobra by po jednym użyciu się nie zepsuła. Czy może mi ktoś podpowiedzieć na jakie parametry mam zwrócić uwagę kupując maszynę? Ja kompletnie się nie znam na maszynach do szycia więc każda wskazówka mi się przyda. Kwotę jaką chce przeznaczyć na kupno maszyny do 600zł Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwaczka ze stażem
Ma rację DAMSKI KRAWIEC - maszyna musi mieć jak największy "prześwit". Mam na myśli tę przestrzeń od igielnicy w prawo. Te "łomoty" utrudniają widoczność. Delikatne górne-poziome ramię i delikatna obudowa igielnicy ułatwiają pracę prawej ręce i poprawiają widoczność. WYGLĄD MASZYNY POWINNI OPRACOWYWAC FACHOWCY OD SZYCIA A NIE PLASTYCY PODĄŻAJĄCY ZA MODĄ-TRENDEM. Zobaczcie kształty starych maszyn !!! i porównajcie z "ostatnimi krzykami mody". Dawniej zwracano większą uwagę na wygodę w czasie szycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszewska
Mam na oku 2 maszyny do szycia nie wiem którą wybrać Pierwsza to 22 programy szycia Metalowe części Czterostopniowe obszywanie dziurki Stebnowanie ściegiem prostym Płynna regulacja długości ściegu od 0 do 4mm Płynna regulacja szerokości ściegu od 0 do 5 mm 24 miesięczna gwarancja Instrukcja w języku polskim Wykończenie brzegów - ściegiem krytym i ściegami owerlokowymi Niewidoczne podszywanie brzegów - ściegiem krytym Wszywanie zamków błyskawicznych - ściegiem krytym Wszywanie gumy, reperacje, wzmocnienia tkaniny, szycie bielizny - ściegiem elastycznym wielościegowym Szycie materiałów elastycznych - ściegiem prostym potrójnym Obrębianie i zszywanie tkaniny - ściegiem owerlokowym Obrębianie i zszywanie tkaniny - ściegiem obrzucającym ukośnym Ścieg gałązkowy - idealny do haftowania czy pikowania Ścieg satynowy (zagęszczony zyg zag) - szycie dekoracyjne Szycie materiałów - od delikatnych (tiul, szyfon koronka, żorżeta) po średnio ciężkie (cienki sztruks, tweed, płótno) - przy odpowiednim doborze igieł i nici Wysięg ułatwia szycie mankietów, nogawek, kapeluszy Możliwość pikowania, haftowania, przyszywania aplikacji itp. Funkcje: przyszywania guzików Wysokie podnoszenie stopki pozwala na szycie kilku warstw materiału Możliwość zastosowania podwójnej igły - szycie dekoracyjne Funkcja szycia wstecznego Płynna regulacja prędkości szycia Płynna regulacja długości ściegu Nawijanie nici na dolną szpuleczkę z automatycznym wyłączaniem systemu nawijania po napełnieniu szpuleczki Regulator obrotów (tzw. pedał) WYPOSAŻENIE STANDARDOWE: Stopka ogólnego zastosowania Stopka do wszywania zamków błyskawicznych Stopka do obrzucania dziurek Stopka do przyszywania guzików Płytka wyłączająca transporter Nożyk do dziurek/Pędzelek 3 igły 3 zapasowe szpulki Wkrętaki Drugi trzpień Regulator obrotów (tzw. pedał) Druga to NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE: 22 programów szycia 24 miesięczna gwarancja Instrukcja w języku polskim Wygodna rączka do przenoszenia Wolne ramię Wysięg Funkcja szycia wstecz Czterostopniowe obszywanie dziurki Stebnowanie ściegiem prostym Wykańczanie brzegów - ściegiem krytym, ściegami owerlokowymi, Niewidoczne podszywanie brzegów - ściegiem krytym Wszywanie zamków błyskawicznych - ściegiem krytym Wszywanie gumy, reperacje, wzmocnienia tkaniny, szycie bielizny - ściegiem elastycznym wielościegowym Szycie materiałów elastycznych - ściegiem prostym potrójnym Obrębianie i zszywanie tkaniny - ściegiem owerlokowym Obrębianie i zszywanie tkaniny - ściegiem obrzucającym ukośnym Ścieg gałązkowy - idealny do haftowania czy pikowania Ścieg satynowy (zagęszczony zyg zag) - szycie dekoracyjne Szycie materiałów - od delikatnych (tiul, szyfon koronka, żorżeta) po średnio ciężkie (cienki sztruks, tweed, płótno) Wysięg ułatwia szycie mankietów, nogawek, kapeluszy Możliwość pikowania, haftowania, przyszywania aplikacji itp. Funkcje: przyszywania guzików Automatyczne obrzucanie dziurki na wymiar guzika Wysokie podnoszenie stopki pozwala na szycie kilku warstw materiału Możliwość zastosowania podwójnej igły - szycie dekoracyjne Funkcja szycia wstecznego Płynna regulacja prędkości szycia Płynna regulacja długości ściegu Nawijanie nici na dolną szpuleczkę z automatycznym wyłączaniem systemu nawijania po napełnieniu szpuleczki Chwytacz wahadłowy Regulator obrotów (tzw. pedał) Waga netto:6.9 kg Waga brutto:8.3 kg WYPOSAŻENIE STANDARDOWE: Stopka ogólnego zastosowania Stopka do wszywania suwaków Stopka do obrzucania dziurek Stopka do przyszywania guzików Płytka wyłączająca transporter Nożyk do dziurek 3 igły 3 zapasowe szpulki Wkrętak Oliwiarka Regulator obrotów (pedał) Proszę o pomoc którą mam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anowi17
Witam, mam pytanko, może ktoś posiada instrukcję do Singer2250 w języku polskim? Szukam, szukam i nigdzie nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaaaaa
witam, jestem poczatkujaca jsli chodzi o maszyny i szycie. czy ta maszyna jest dobra? http://allegro.pl/nowa-maszyna-do-szycia-lucznik-418-olga-gratis-i2811025178.html#tabsAnchor i jak z cena? chcialabym jak najtansza ale w miare dobra. nie wiem mniej wiecej za ile ona stoi, nie przeplacam (hipotetycznie, gdybym zdecydowala sie ja zamowic). a moze macie jakies inne dobre oferty, tansze od tej dotyczace w miare dobrej masyzny? prosze o rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej polecam Ci skorzystać z http://serwisko.pl/zgloszenie_awarii_urzadzenia_szukaj_serwisu na tej stronie bardzo szybko możesz dodać takie zgłoszenie które jest za darmo. Napisz jaki masz problem z telefonem i jak to cenowo wygląda.Odpiszą Ci serwisy a Ty tylko poczekasz na odpowiedź . Dostaniesz różne propozycje cenowe z których będziesz mógł wybrać tą najbardziej korzystniejsza dla siebie. Polecam ja korzystałam bo zgłaszałam awarie robota dostałam nawet jedną propozycje od serwisu nie była taka zła ale poczekam na więcej i potem wybiorę tą najtańszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A znacie może tę firmę: http://zaszywarki.pl/ zajmują się między innymi naprawą maszyn do szycia. Korzystaliście z ich usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maszyny do szycia nie są czymś, na czym warto oszczędzać, prawda? Trzeba na nie wydać trochę pieniązków, jeżeli chcemy na nich zarobić. Co do maszyn, tutaj masz całkiem szeroki wybór różnych marek http://pl.dawanda.com/maszyny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w firmie Program B http://zaszywarki.pl/ naprawiają wszystkie typy zaszywarek i maszyn do szycia. Oni mi naprawiali starą maszynę i nawet naprawa dużo nie kosztowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Od 15 lat mam maszynę do szycia ARKA RADOM kupiona w Tesco gdy rozpoczynałam naukę w szkole odzieżowej.Służyła mi bardzo dobrze przez te wszystkie lata ( na niej się uczyłam szyć więc wycisnęłam z niej siódme poty )No i się zepsuła.I tak za cenę 599zł miałam maszynę,która mi dobrze służyła,a szyłam dużo i wszystko. Teraz jestem na kupnie nowej i się zastanawiam jaką kupić.Ale jestem krawcową i szyłam na kilku maszynach więc coś mogę wam podpowiedzieć. Jeżeli jesteśmy amatorami i chcemy raz na 3 miesiące wyciągnąć maszynę w celu podszycia np skróconych spodni to myślę,że maszyny z przedziału cenowego 300-600 zł będą OK. Ale jeżeli tak jak ja szyjecie dużo to raziła bym kupić już coś lepszego i nie chodzi tu o ilości ściegów bo tak naprawdę używa się tylko 2-3, tylko o komfort,wygodę i łatwość szycia.Uwierzcie mi źle dobrana maszyna potrafi zepsuć całkowicie radość z szycia i go obrzydzić.Wiecie,że uszycie jednej np spódnicy zajmuj***ardzo dużo czasu spędzonego przy maszynie więc nie przypalajmy się na promocje w marketach.Przedział cenowy takich lepszych maszyn to od 800-1500zł.Ja mam już upatrzoną maszynę JANOME za 1200zł.Owszem niektórzy piszą,że te stare maszyny były najlepsze bo metalowa obudowa......Tak ja teraz szyję na 35 letnim Łuczniku mojej mamy i tak naprawdę marzę już o nowej.Te stare maszyny może mają metalową obudowę ale przez to są ciężkie i najważniejsze to nie mają tyle funkcji co te nowsze np automatyczny nawlekacz nici (coś extra),światło led a wiadomo,że oczy są ważne.Moja 15 letnia Arka też ma plastikową obudowę i nic się z nią nie stało przez te wszystkie lata.Wiadomo,że nie możemy jej upuścić na ziemię ani rzucać ją po ścianach. Tak że powodzenia i życzę wam przyjemności z szycia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupując maszynę do szycia mojej mamie, nie miałam pojęcia jaką wybrać, bo się na tym nie znałam. Czytałam wiele for, jednak co osoba, to inna opinia. W końcu udało mi się natrafić na ten artykuł i dzięki niemu kupiłam odpowiednią dla mojej mamy http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-maszyne-do-szycia-ktora-kupic/1378/ Polecam niezdecydowanym przeczytanie najpierw w/w artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze raz wklejam wiadomość z moim pytaniem, bo powyżej link nie działa: Hej! Przeglądając ofertę sklepów natrafiłam na taką maszynę http://www.conrad.pl/Maszyna-do-szycia-AEG-NM-210-25-program%C3%B3w-szycia.htm?websale8=conradπ=712788 . Myślicie, że będzie dobra dla osoby, która dopiero rozpoczyna przygodę z szyciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krepina
Ja tez bym chciała dowiedzieć się czegoś więcej na temat maszyn do szyci - na co zwrócić uwagę przy zakupie, czego unikać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maszyna do szycia / hafciarka: http://www.amatec.pl/oferta/hafciarki_komputerowe_swf/ W ofercie znajdują się przemysłowe hafciarki wielogłowicowe SWF produkcji koreańskiej. Hafciarki te posiadają na świecie opinię niezawodnych i godnych polecenia, które z powodzeniem mogą mierzyć się pod względem jakości wykonania z japońską oraz niemiecką konkurencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo, że wybierając maszynę trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, ale dla mnie najważniejszy jest producent bo jeżeli maszyna ma w założeniu milion funkcji ale okazuje się słabo działać to nic to nie daje, ja mam maszynę z Bernina i sprawdza się wzorcowo a szyję bardzo dużo bo mam jednoosobową małą działalność, teraz odłożyłam trochę grosza i dokupuję hafciarkę więc mam nadzieję rozkręcić się w coś większego nieco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam z łucznika z electro.pl i fajnie sobie radzi. Szyłam nia już zasłony, spodenki dla dzieci i koszulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zacznę od tego że maszyna do szycia wcale nie musi być bardzo droga żeby była dobra. Teraz na rynku są naprawdę świetne modele w rozsądnych cenach wystarczy wejść przykładowo na stronę firmy Bosmann. Ja mam stamtąd swoją i jest bardzo funkcjonalna i wygodnie się na niej pracuję. Kupuję tam też materiały i akcesoria do szycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krajczyni
Zastanawiam się nad zakupem maszyny elektronicznej Łucznika: Helena 2060 ale przeczytałam w internecie wiele negatywnych opinii o tej marce. Maszyna wydaje się fajna ale jest na chińskich podzespołach i ma tylko 1 rok gwarancji gdy japońska Janome: 5060DC niby ma bardziej okrojone możliwości i jest droższa lecz ma 5 lat gwarancji ... No i JAPAN. Jeśli ktoś doświadczony w szyciu i eksploatacji którejś z marek mógłby mi coś konkretnego doradzić to będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maszyna do szycia musi jednak być porządna, jeśli chcemy coś konkretnego z jej pomocą uszyć. Ja postawilam właśnie na jakosć i wybrałam taką: https://www.sintex.pl/ ona zarówno pod względem wspomnianej jakosci, jak i cen badzo mi odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem wierną fanką Berniny. Jak dla mnie to jedyne niezawodne maszyny na rynku. Jako doświaczona krawcowa polecam znajomym i klientkom i jeszcze nikt się nie zawiódł. Do tego mają taki wybór maszyn, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ubiegłym miesiącu kupiłam maszynę do szycia od bernina.pl. moim zdaniem jeden z lepszych pomysłów. dobry sprzęt, który pozwala mi rozwijać pasję. póki co szyję dla znajomych, ale kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, że Sintex to dobry sklep, bo mają kompleksowe podejście, wszystko się u nich znajdzie https://www.sintex.pl/ - są tu i maszyny i sprzęt prasowalniczy i krojczy i części, igły, stopki, silniki a nawet smary czy oleje. No i to sklep online, więc bardzo wygodnie można sobie przejrzeć rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam po babci jeszcze taką starą, która dobrze się sprawuje. Do tego zamawiam sobie materiały na http://tkaninki.com/ Mnie szycie bardzo relaksuje i lubię to robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam maszynę Łucznika Helena 2060 i jestem z niej zadowolona szyje dużo a zaczynałam naukę na niej więc lekko nie miała wiadomo jakie są początki może nie jest najtańsza ale sprawdza się zarówno do ciężkich jak i lżejszych materiałów szyje na niej sukienki dla córek i ciężkie pokrowce do foteli samochodowych więc jak dla mnie ideał i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×