Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość praczka

Jaką pralkę kupić?

Polecane posty

Gość praczka

Mam zamiar kupić nową pralkę. Proszę o poradę, jaka markę wybrać, jakie powinna mieć parametry? Dziękuję za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość automatyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praczka
Kupię tarę i będę tarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani ze sklepu AGD
Jesli chodzi o marke to polecam bosch, electrolux-to zakup okolo 2 tys posrednie modele polar, whirlpool,- okolo 1200 złotych. Sama mam polara kupionego 2 lata temu i jest super. Jeśli chodzi o parametry: myślę ze do codziennego uzytku wystarczy ci 1000-1200 obrotów najlepiej w klasie A+ z funkcja szybkiego prania (60 min)-do lekko zapoconych, zabrudzonych ubran oraz z fajna funkcja bez zagniecen.:) Jesli masz jakies pyt pytaj:) bo nie wiem o co w szczegolnosci chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bosha od jakiś 5 lat i nie narzekam obroty 800 wystarczają w zupełności, czasem zmniejszam na 600, żeby się rzeczy nei gniotły kosztowała wtedy jakieś 1600 zł, jest wąska, wkład 4,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez polecam bosh mam waska ale spokojnie miesci 5 kg mnostwo funkcji, w tym krotkie pranie przydatne wlasnie przy rzeczach niezabrudzonych a jedynie noszonych mam 1000 obrotow ale przy 600 rzeczy juz sa bardzo dobrze odwirowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze co zwraca uwagę przy zakupie prali to wygląd nie oszukujmy sie jest to bardzo ważne. Kolejno powinniśmy sprawdzić czy jest energooszczędna, bo to przecież zakup na lata. Prędkość wirowania jest tez istotna min. 1000 ob./min.. Wielkość pralki - najchętniej kupowane są pralki ładowane od przodu. Jeżeli macie dużo miejsca można kupić i pralkę i suszarkę. Mniej kosztowny będzie zakup pralko-suszarki wiele firm oferuje takie połączenia - szczególnie łazienki w mieszkaniach nie sa zbyt duże i tam często trafiają te łączone sprzęty. Ja miała wcześniej pralke Indesit, bardzo sobie chwalę tą firmę, pralka ani razu sie nie zepsuła, po prostu umarła ze starości...hihi Aktualnie mam pralko-suszarkę LG i to był dobry wybór juz nie muszę biegać na balkon i rozwieszać prania. Dla mnie jest to wygodna opcja. Przy finalizacji zakupu warto popytać o gwarancje, niektóre sklepy maja promocje i dają nawet dłuższa gwarancje niż producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam candy i nie narzekam, ale bosch ma już renomę, spokojnie możesz zainwestować w pralkę tej firmy. duży wybór pralek jest na moderni.pl wraz z pełnymi specyfikacjami, które na pewno będą pomocne w znalezieniu czegoś odpowiadającego Twoim potrzebom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka555
Ja mam polara od 3 lat i jestem zadowolona. najbardziej cieszy mnie funkcja szybkie pranie, lub kazdego dnia. Pierze kolo godzinki, a ja w tym czasie mam czas na kawke...........Mam otwierana z gory, mysle, ze ladniej wyglada i jest troche wezsza od tych klasycznych. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najwazniejsze to
zeby miala tez suszarke.Raz sprobujesz i juz nigdy nie bedziesz chciala zrezygnowac z takiej wygody:czas,mieszkanie wyglada jak mieszkanie a nie jak pralnia,balkon wyglada jak balkon a nie jak suszarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andy pipol
na prąd kup taka pralke która pierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam Candy i jestem bardzo zadowolona, wcześniej miałam Polar, którego odradzam, po pól roku miałam już pierwszą naprawę, po pięciu musiałam wyrzucić, bo nie było już co naprawiać. Przy zakupie warto patrzeć, aby była energooszczędna - A+. Co do obrotów, to max 1000, mi wystarcza nawet 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam Candy już od 2 lat. Działa bez zarzutu. Ma fajne programy - np. szybkie pranie (32 min.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjjjjaw
ja bym jednak brał amicę, jeśli chodzi o pralki to sporo polepszyli ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulka4szpulka
Nie wiem, czy się polepszyli od mojego ostatniego zakupu sprzętu tej firmy, wiem, że ja nic od nich nie kupię :-) Jedne z lepszych pralek na naszym rynku robi LG, spora część jest robiona u nas we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mayya44
Znajoma ma boscha ale głośno chodzi, ja natomiast zdecydowałam się na zakup prali LG z silnikiem DD i teraz mogę prać nawet w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam zamiar kupić pralkę i nie mam pojęcia jaką? Czytam opinie na necie o róznych markach i się waham:( jeden poleca bosha,inny hoovera,nad aristonem się zastanawiałam:) Mam dylemat ,bo chyba jakiegoś pecha mam miałam juz pralkę polar - a ta tylko w naprawie była,potem whirpool - o tej strach mówić zaraz po gwarancji trafiło ją całkiem.Mam pytanie czy ktoś z Was użytkuje,bądź użytkowała pralkę Siemens lub gorenje? - o tych najlepsze opinie piszaą na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kramka33
jak chcesz mieć dobrą pralkę, na lata to nad LG się zastanów. pralki tej firmy maja dobre silniki, na które dają aż 10 lat gwarancji no i sporo przydatnych funkcji w nich jest, jak 6 motion czy smart diagnosis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość passtta66
Czym właściwie jest ta funkcja 6 motion? Z tego co czytałam, to coś z bębnem pralki można ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmilkka
Jak dokładnie działa smart diagnosis? Sami możemy naprawić usterkę czy trzeba wzywać serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola-sz
Wystarczy połączyć się z infolinią firmy LG, przyłożyć mikrofon telefonu do ikonki Smart Diagnosis i wygenerowany przez pralkę sygnał zostanie odczytany przez konsultanta za pomocą specjalnej aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faustynaa
ja mam Hoovera 33 cm - wsad 5 kg, 800-1200 obrotów, minimalny czas prania 14 minut, 30 minut, 44 minuty, 59 minut. Jest super ale przy małej ilości osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelikna
A jak się sprawują te parowe LG? Faktycznie jest większa oszczedność? Zastanawiam się nad taką bo mam dziecko uczulone na wiele rzeczy i musze coś dla alergika wybrać, a czytałam że najlepsze parowe, bo lepiej usuwają alergeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmeraldda
Moją uwagę w pralkach lg przykuł brak paska klinowego. Zamontowanie bębna bezpośrednio do silnika jest to najlepsze rozwiązanie w tym urządzeniu. Rzadziej się takie pralki psują i pracują cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już mowa o pralkach to ja zapytam o pokrewną kwestię- jakie i gdzie kupujecie dobre proszki i płyny do prania? ja zamawiam na razie przez internet http://dalli24.eu/ bo nie mogę nigdzie znaleźć polskich miejsc, w których są dostępne naprawdę dobre produkty w jakiejś przyzwoitej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziam25
Ja kupiłam sobie LG i jestem w szoku jak ona cichutko pierze. Bez problemu mogę używać jej w nocy czy późnym wieczorem. Na silnik dostałam 10 lat gwarancji. Do tego najwyższa klasa energetyczna, dzięki czemu nie płacę jakichś ogromnych sum za prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×