Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sabrina 23

do kiedy wkładka niemowlęca?

Polecane posty

Gość sabrina 23

jak w temacie do kiedy powinno sie wozic dziecko w foteliku z wkladka niemowleca? czy jest jakis okreslony czas czy poprostu trzeba obserwowac dziecko kiedy wyrosnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o wkładkę redukującą, która powoduje że fotelik nie jest głęboki i dziecko w nim leży - wkładkę utrzymujesz tak długo, jak długo dziecko nie siedzi (około 4 miesiąc życia). Jeżeli dziecko przestaje się mieścić w foteliku z wkładką, ale jeszcze nie siada, musisz wypełniać zagłębienie w foteliku np. kocykiem tak długo, jak długo dziecko samo nie siedzi. Chodzi tu o prawidłowy rozwój kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafo z całym szacunkiem ale jeśli ja miałabym czekac aż synek bedzie siedział to dopiero w tym miesiącu wyjełabym wkladke!!! maly usiadł sam jak skończył 8 miesięcy!!! wcześniej nie sadzałam go więc siłą rzeczy nie siedział. waży już ponad 10 kg ma 78 cm wzrostu i szczerze nie wyobrażam go sobie w foteliku z wkładka. swoją drogą nawet w ten bez wkładki (0-13 kg) sie kiepsko mieści :) wiem ze rozwój kręgosłupa jest bardzo ważny, ale tak jak mówiłaś lepiej podłożyć kocyk pod pupę (choć w moim przypadku i o nie dało rady, ale do 5 miesiąca podkładałam). my z wkładki zrezygnowaliśmy jak młody miał 2 miesiące. po prosu było mu niewygodnie i bardzo płakał a jak tylko wkładkę wyjęłam to spokój w aucie zapanował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem :) ale ja też tak mówiłam zanim młody się nie urodził. każdy jest mądry z teorii, ale teoria teorią a życie życiem :) a tak z innej beczki to zazdroszczę ciąży :) dla mnie to był cudowny stan :) ciesz się ostatnimi chwilami spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Stary wpis ale pozwolę sobie skomentowac. Teoria teoria ale jak malec jeszcze sam nie siedzi to nosidełko bez wkladki nie nadaje się. Zróbmy coś dla zdrowia dziecka jeśli je kochamy:)  najlepiej położyć kocyk  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra

Ale... Czy ten kocyk nie zaburzy bezpieczeństwa malucha podczas jazdy samochodem? To nie jest tak, jak w przypadku kombinezonów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×