Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość udsjkd

jak sie robi RACUCHY??

Polecane posty

Gość udsjkd

pamietam takie duze chyba sie nazywaly racuchy posypane cukrem, wygladaly jak placki albo zawiniete jak faworki?? do tego byl zawsze kompot...czy ktos wie jak sie robi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racuchy to gęstsze ciasto naleśnikowe z jabłkami - przynajmniej u mnie to sa racuchy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one byly bez jablek
i bez drozdzy?? ajak je sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąka, jajka, maślanka (albo mleko) wszystko na oko, bez drożdży, pokrojone jabłka i na tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukier jeszcze jabłka możesz dodać starte do ciasta, albo na wylany placek na patelni wcisnąć większy kawałek (ósemkę) jabłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdddd
Ja jeszcze dodaje proszek do pieczenia albo drożdze, wtedy ładnie wyrastają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt, szczyptę proszku też daję i niekoniecznie racuchy robię z jabłkami, można z kawałkiem gruszki, śliwką, morelą, brzoskwinią, truskawką i czym sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pamietam w przedszkolu racuchy ale one byly na drozdzach.Kiedys zrobilam ,znalazlam przepis w necie ale mi nie wyszly:( moze ktos ma sprawdzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racuchowa..
do miski wsypuje make, lyzeczke cukru waniliowego, jajko i drozdze rozpuszczone w szklance cieplego mleka z odrobina cukru. Mieszam i odstawiam niech wyrosnie. Potem do tego ciata dodaje duzo poktojonych na nieduze kawalki jablka , mieszam i smarze takie racuchy na oleju. Wystudzone posypuje cukrem pudrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×