Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamciaKasiulka

ślub humanistyczny

Polecane posty

No właśnie też nie bardzo rozumiem, ale i nie czytałam dokładnie. Tylko rzuciłam okiem o co chodzi. Jedno jest pewne, biorą tylko taki ślub, nie jesteście względem prawa małżeństwem. Wiem że akurat kościół katolicki nie zezwala na ślub bez związku cywilnego. Tutaj wydaje mi się że można bez, z tym, że akurat na na twoim miejscu wziełabym cywilny przed, zawsze to względem prawa łatwiej no i nazwisko się przejmuje, równiez dzieci mają wyjasnioną sytuacje prawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na nazwisko jest inny sposób np złozyć wniosek do USC o jego zmianę ja poprosty chciała bym miec ślub nie dla państwa ani kościoła poprostu tylko dla nas tzn mnie i partnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jak już chcesz, ale związek dla siebie nie wyklucza związku uznanego przez prawo. Wiele rzeczy to ułatwia, choć ma i konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poślubiona
ślub humanistyczny nie ma konsekwencji prawnych - tak jak kiedyś kościelny (w czasach przedkonkordatowych ;)) jeśli chcesz, to możecie po prostu w obecności najbliższych ślubować sobie co tylko uznacie za stosowne, w wymarzonej scenerii, w dowolnej konwencji, ale nie musicie (w świetle prawa) stać się małżeństwem my zdecydowaliśmy się na coś w tym stylu (uroczystość w ogrodzie, poprowadzona przez naszych przyjaciół, bez zadęcia, według scenariusza, który sami ustaliliśmy, z muzyką przez nas wybraną, z przysięgami, które sami napisaliśmy), lecz tego samego dnia wzięliśmy ślub cywilny (bez gości, tylko my i świadkowie) i BARDZO POLECAM. "uroczystość" w USC była na tak żenującym poziomie, w tak kiczowatym i brzydkim otoczeniu, że masakra, wstyd dla urzędu po prostu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odświeżam temat, sama zastanawiam się nad ślubem humanistycznym, bo chciałabym zeby odbył się w plenrze i był bardziej podniosłą uroczystością niż w urzędzie. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak kto woli, dla mnie ślubny hum są ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my z narzeczonym też nad takim ślubem myślimy. tylko kompletnie nie wiem jak go zorganizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież to ślub na niby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale wcześniej można wziąć cywilny, a później bardzo fajną ceremonię w plenerze z własną przysięgą, piękne są takie uroczystości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie lepiej wziąć ślub cywilny w plenerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zdecydowanie nie to samo. A często urzędy odmawiają ślubów w plenerze. No i ślub cywilny jest totalnie bezoosobowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaa znaczy że jesteś w związku homoseksualnym :D trzeba było tak od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam już jednego męża. Biorę cichy humanistyczny ze swoim kochankiem :D fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi raczej chodziło o ślub z narzeczonym - jednym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu jednym? slub humanistyczny jak sama nazwa wskazuje to slub, w ktorym sobie kazdy wybiera takie wartosci, na jakie ma ochote dlatego ja sobie go biore z kochankiem w tajmnicy, zeby maz nie widzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest fajnie opisane, jak przygotowuje się scenariusz ślubu humanistycznego: http://slubyhumanistyczne.pl/slub-humanistyczny-scenariusz/

Podobno można go fajnie połączyć z cywilnym, jeśli urzędnik się zgodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×