Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość papuzkaaa rozkaaa

ODNOSNIE ALIMENTOW.BARDZO WAZNE.

Polecane posty

Gość papuzkaaa rozkaaa

Ojciec mojeg dzieck od urodzenia nie placicl na nie kasy.4 tyg. temu mialam sprawe w sadzie o alimenty.On zaproponowal mi kwote 200zł ale sie na nia nie zgodzilam i sprawa zostala odroczona na pazdzirenik.Dzis dostalam przekaz od niego i dal 200zł na dziecko.Niemam kasy wiec przyjelam te 2OOzł.Czy dobrze zrobilam a moze sobie zaszkodzilam.Prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość da autorki
nie zaszkodziłaś sobie, jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfseg
Zrobił to dobrowolnie. Nic Ci nie grozi. Wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuzkaaa rozkaaa
A zalegle alimnety.Dziecko urodzilo sie pod koniec marca tego roku.I dopiero dzis dal 1 pieniadze na dziecko.Ja sprawe do sadu zlozylam w polowie maja i pozwie zaznaczylam ze alimenty maja byc platne od dnia 1.04.2009.1 spraw odbyla sie na poczatku sierpnia ale zostala odroczona na pazdziernik.Czy on bedzie musial mi zwrocic przez te wszstkie miesice pieniadze na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mau3
Może zadaj to pytanie na portalu Byłeżony, na pewno jest tam ktoś w podobnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak będzie musiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooo11111
papuzkaaaa jak sie bedziesz sexiła nastepnym razem to przynajmniej kup se prezerwatywy. naprawde myslalas ze fortune na swoim przychowku zarobisz??? tez bym ci nic nie dala , skoro od urodzenia sie nie interesuje to po ch.... mu bylo to dziecko, nie wiedzialas ze tak bedzie? na dziecioka go łowiłaś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a napisałas o zabezpieczenie pozwu na czas trwajacej rozprawy /.????????to zabezpiecza twoje alimenty od momentu złozenia wniosku ..tj bedzie musiał zapłacic od poczatku procesu chocby to trwało rok !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuzkaaa rozkaaa
Tak napisalam zabezpeiczenie na czas trwania rozprawy.Tylko u mnie jest 1 problem.Bo to byla sprawa takze o ustalenie ojcostwa.Jak zlozylam wniosek w polowie maja to po 2 tyg. dostalam pismo z sadu ze ' zabezpeczenie zostalo oddalnoe ze wzgledu na brak dowodow" i teraz juz niewiem co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuzkaaa rozkaaa
Ja juz po sprawie.Sad zasadzil 300zł alimentow platne od urodzenia dziecka.Czyli jesli on nie placil mi od urodzenia tylko od sierpnia to jak mam odzyskac te zalegle alimenty i wyrownanie za te miesiace od sierpnia do pazdiernika.Pod rygorem natychmiastowej wykonywalnosci.Co o znaczy?I platne do 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Przeczytaj uważnie wyrok w sprawie o alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Możesz z wyrokiem mającym klauzule wykonalności iść do komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Źle nie zrobiłaś ,dziecko musi mieć co jeść ,musisz jednak pamiętać ,że Ty też masz obowiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz klauzulę wykonalności idx do komornika,jesl;i nie masz poprosw sadzie o odpis własnie z klauzula wykonalanosci.Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz iść do komornika lub do zakładu pracy ojca dziecka z tytułem wykonawczym [wyrok z klauzulą wykonalności] pracodawca ma obowiązek wejść na wynagrodzenie potrącenie może być dokonane do wysokości 60 procent wynagrodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuzkaaa rozkaaa
Ja wczoraj mialam sprawe w sadzie.To co powinnam isc do sadu i o co poprosic, ja jestem w tym zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuzkaaa rozkaaa
Ojciec dziecka pracuje za granica co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sadzie popros o odpis wyroku z klauzula wykonalnosci,jesli ojciec dziecka pracuje za granica a komornik nie bedzie w stanie sciagnac alimentów idź do opieki społecznej.Naleza ci sie z funduszu,nie wieksze jednak niz 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papuzkaaa rozkaaa
A mam jeszcze 1 pytanko.Chodzi mi o swiadczenia rodzinne.Czy z tym pismem odpisem moge isc do mopsu jako dowod ze mam zasadzone alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×