Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Leczo - przepis

Leczo pyszne

Polecane posty

Gość Leczo - przepis

Bardzo proszę może ktoś z was ma przepis na leczo ale nie do słoikow tylko takie na obiad, z góry dziękuje:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiełbaska na patelnie podsmażyć. Do tego jedna cebula skrojona, ze dwie papryki w paseczki, jedna cukinia w kostkę i ze 3-4 pomidory pokrojone w kostkę. Niech się trochę podusi do miękkości, posolić, popieprzyć, łyżkę przecieru pomidorowego i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiełbaska na patelnie podsmażyć. Do tego jedna cebula skrojona, ze dwie papryki w paseczki, jedna cukinia w kostkę i ze 3-4 pomidory pokrojone w kostkę. Niech się trochę podusi do miękkości, posolić, popieprzyć, łyżkę przecieru pomidorowego i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepsze leczo to takie
w którym jest jak najwięcej składników min: pomidory cukinia papryki w różnych kolorach pieczarki kalafior kiełbasa i trochę przecieru pomidorowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafior w leczo
???? Pierwsze słyszę. Przychylam się do pierwszeg przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co w tym dziwniego
? ja tez daje kalafior do lecza i jest pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krucafuks
Pewnie mnie zjedziecie, ale mnie smakuje leczo z dodatkiem ogorkow kiszonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez smakuje leczo z dodatkiem ogorkow kiszonych :D co prawda ostatni raz jadlam w ogole leczo chyba z 15-20 lat temu... potem zastanawialam sie, skad te ogorki i doszlam do wniosku, ze to niechybnie 'zamiast' cukinii, ktora w polskiej kuchni, szczegolnie w tamtych kryzysowych czasach, byla raczej niepopularna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się wydaje że z tych przepisów na leczo wyjdzie bogracz, zresztą nie ważne, bo tak serio, to myślę że to bardziej porady i przepisy na "winie", które są najlepsze zresztą :), to moje zdanie, jak się mylę to proszę poprawić mnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dodaje piers kurczaka w kostke pokrojoną i przyprawę do gyrosa... ma fajny smaczek wg mnie do lecza mozna dodac włąsciwie wszystko... pieczone małe ziemniaczki, ryż albo kluski -wtedy jest wiecej jedzanie. Robie tak jak zostaje mi juz mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro robię coś takiego. Jeszcze tego nigdy nie jadłam , więc później się wypowiem czy zjadliwe ;) przepis na leczo z mięsem mielonym -1/2 kg mięsa mielonego -1/2 kg cebuli -2 puszki czerwonej fasoli -3 papryki -pół dużego słoika ketchupu -przecier pomidorowy -sól i pieprz Sposób przyrządzania: paprykę i cebulę pokroić w kostkę.Wrzucić do garnka i dodać ketchup,przecier pomidorowy,sól i pieprz do smaku i niech to wszystko się gotuje.Na patelni podsmażyć mielone.Dodać mięso do tego wszystkiego.Fasolę przepłukać i też dodać.Jeszcze trochę pogotować. Zajadać z chlebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwtfergr
Ja robię takie: -kroję boczek lub kiełbasę na skwarki i smażę -dodaję drobno pokrojoną cebulę 1 lub więcej -paprykę/i w kostkę -cukinię (można też lub zamiast cukinii bakłażana) -na końcu obrane ze skórki pomidory przyprawiam solą, pieprzem czarnym i majerankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×