Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Honik

potrzebuję porady w związku z kolorami

Polecane posty

Chcę odnowić pokój i nie wiem na jakie kolory się zdecydować. Myślałam o połączeniu błękitu z pomarańczem...co o tym myślicie? pokój nie jest duży. Nie mam większego pojęcia o łączeniu kolorów...jakie optycznie powiększą, a jakie zmniejszą mieszkanie? Osoby które orientują się w temacie proszę o radę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tulipanek...
jezeli pokoj jest dobrze nasloneczniony to mozesz na jednej scianie badz za pomoca pasow (jak chcesz wydluzyc pokoj to pasy poziome a jak podwyzszyc to pasy pionowe) zastosowac jakis ciemny kolor np fiolet badz czerwien i do tego dobrac wszystkie dodatki typu poduszki, rolety itd. a pozostale sciany pomalowac na kolor neutralny: bez, szary, badz bialy. fajne jest polaczenie bieli z czarnym, lub biel+niebieski+czarny. wtedy mzoesz sciany pomalowac na niebiesko, meble czarne, a dodatki czarno-biale. jezeli pokoj jest ciemny to porponuje sciany jasne a ewentualnie wtedy mocne akcenty - dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolory jasne powiekszają, ciemne zmniejszają niebieski pasuje do pomarańczowego, ale delikatniej będzie pasować żółty (ja tak mam) w pokoju nie więcej niż 3 kolory - powiedzmy, ze ten niebieski, pomarańczowy i jeszcze jeden - meble plus podłoga, ew. rośliny - zawsze i wszędzie wyglądają dobrze jeśli chcesz sobie popatrzeć na łaczenia kolorów, wybierz się do sklepu z materialami i zabierz ze sobą np. jakiś niebieski materiał (apaszkę, koszulkę, cokolwiek) i przystawiaj go do materiałów w różnych kolorach - zobaczysz, co do niego pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskiego koloru
nie stosuje się w pomieszczeniach , w których się śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek..
niebieski kolor jak najbardziej mozna uzyc w sypilani, bo to jeden z kolorow ktory uspokaja. w sypialni za to nie powinno byc za duzo czerwieni i fioletu bo te kolory "'pobudzaja''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie czerwony pobudza...o to chodzi, w sypialni jak najbardziej wskazane;) a dlaczego niebieskiego nie stosuje się w sypialni??? ja tak jak tulipanek twierdzę, żę jak najbardziej. I też spodobała mi się Twoja koncepcja połączenia niebieskich ścian, czarnych mebli i białych dodatków, coraz poważniej się nad tym zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie czerwony pobudza...o to chodzi, w sypialni jak najbardziej wskazane;) a dlaczego niebieskiego nie stosuje się w sypialni??? ja tak jak tulipanek twierdzę, żę jak najbardziej. I też spodobała mi się Twoja koncepcja połączenia niebieskich ścian, czarnych mebli i białych dodatków, coraz poważniej się nad tym zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi coś ta kombinacja, którą podałaś zupełnie nie pasuje. Jeżeli masz małe pomieszczenie a chcesz koniecznie wizualnie go powiększyć to ja bym radziła jasne kolory, w odcieniach pastelu. Bo ja wiadomo ciemne kolory optycznie pomniejszają pomiieszczenie. Także może musisz zastanowić się nad jasnymi kolorami ścian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorki to kwestia gustu... Ale pastele pasują zawsze i wszędzie, poza tym ładnie rozświetlają pomieszczenie. Niebieski z pomarańczowym kojarzą mi się z paskudnymi meblami, jakie miałam w przedszkolu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×