Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malinka313

Pomóżcie-intenet bezprzewodowy, co muszę kupić?

Polecane posty

Gość malinka313

Cześć, chcę mieć neta bez kabla, bo denerwuje mnie przywiązanie do biurka. W domu mam kablówkę i z niej internet, co jest potrzebne żeby to działało w moim laptopie? Możecie wyjaśnić łopatologicznie, żebym nie musiała szukać po googlach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
router najlepiej. musisz tylko sprawdzic czy dsl czy adsl kabelek jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi chłopak montował ostatnio taki router, który rozdziela internet i działa na kablu komputer stacjonarny, a notebook bezprzewodowo. Internet mam też przez telewizję. Jak chcesz to mogę wrzucić linka jak zobaczę co on mi kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbychu22
jaką kwotą dysponujesz żeby kupić ten router ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urumba
Łopatologicznie myśląc to musisz sobie kupić router (jak masz kablówke to prawdopodobnie będzie to router dsl) i sprawdzić czy masz karte wifi w lapie, później musisz wykonać prostą konfiguracje, która przeważnie jest opisana w instrukcji obsługi routera... CZy masz jeszcze jakieś pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka313
Kabelek idzie od modemu do komputera i zielona lampka miga. Wygląda jak do telefonu tylko trochę większy...ma 8 złotych blaszek. A jaki Ty jooaska kupiłaś, możesz dać linka? Mam maks 300 ale wolałabym wydać mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie już wrzucam: http://www.ceneo.pl/1794600 Mój facet mówił, że to najlepszy sprzęt w takiej cenie, ja się na tym kompletnie nie znam. On mi to podłączył dosłownie w 15min, więc trudne to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justekniebieski
a jakiego masz operatora internetowego? TPSA, NETIA, a może kablówka np. multimedia, aster? od tego zalezy jakiego routera bedziesz potrzebowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka313
Kablówka..Aster.Sprawdziłam i mam kartę wifi w laptopie, to nowy komputer przywieziony w te wakacje z USA. Justekniebieski ten polecony przez Ciebie będzie się nadawał? Jooaska bardziej mi się podoba ten co Ty pokazałaś. Tylko jest trochę droższy..a w czym jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiczek
Z tych dwóch wybrałbym jednak ten z vobisu http://www.vobis.pl/oferta/sieci/routery_i_punkty_dostepowe/849917_netgear_wgr614ee.aspx czyli WGR614EE, jest tańszy, a jeśli chodzi o funkcjonowanie to nie ma jakiejś kolosalnej różnicy. Mój znajomy używa WGR614EE i jest bardzo zadowolony więc myślę, że jeżeli potrzebujesz ten router tylko do użytku "domowego" to uważam, że w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka313
Różnicy w cenie też jakiejś wielkiej nie ma, dlatego wybrałabym ten polecony przez jooaske. Czy ktoś może mi napisać czym one tak naprawdę się różnią? Z wyglądu ładniejszy ten droższy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justekniebieski
nic nie polecalam tylko wskazalam czym jest urzadzenie zwane routerem :P choc swoja droga z palcem, a nawet kilkoma na sercu moge stwierdzic, ze wymienone wczesniej "rutery" naleza do prostych i niezawdonych urzadzen, ktore napewno spelnia Twoje wymagania (a nawet zaoferuja troche wiecej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelczyczekolada
sziea!! 99zl za markowy router? masakra! myslalem, ze vobis to wzglednie sklep dla bogatszych, ale widze, ze ich oferta jest bardzo urozmaicona. jestem bardzo mile zaskoczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli szukasz taniego routera, proponuję zajrzeć na delta.poznan.pl, mają w ofercie naprawdę niedrogi sprzęt, a całkiem niezłej jakości. no i jestem pewna, że odpowiednio doradzą niezdecydowanym. sama dzięki ich firmie zaopatrzyłam się w wideodomofon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shank
podpisuje się pod WNR2000. ma wiele możliwości, a warto też wiedzieć, że ostatnio został nagrodzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz zapytałam faceta dlaczego wybraliśmy akurat ten router co wrzuciłam na linku. Powiedział, że trochę szybciej działa, tzn. ma jakiś tam nowy standard. Myślę, że jak kupisz tej samej firmy za 100zł to też będzie działał, więc wybór należy do Ciebie. W Vobisie rzeczywiście mają w dobrej cenie oba te routery. Mój WNR2000 za niecałe 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pezecicho
WNR2000 rzeczywiście nie jest drogi. jak stoi z jakością ? znając firmę wiem, domyślam się że nie jest to badziewie, ale warto się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sotee
z jakością bardzo dobrze. nie ma z nim problemów. wiadomo wszystko zależy od tego jak go użytkujesz,ale żeby sam się zwalił, nikłe szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nibyjoga
Z routerami z tej firmy generalnie nie ma problemów przynajmniej z tymi modelami co już są na rynku, przyciąga przedewszystkim cena jak mnie na początku, a później dostrzega się jakość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gary_B
ja mam jednak odmienne zdanie. dla mnie liczy się jakość. po tym jak kilka razy przejechałem się na rzekomo dobrych routerach jestem pod tym względem przewrażliwiony. mówisz że netgear raczej niezawodny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelczyczekolada
nie tylko niezawodny, ale takze ladnie wygladajacy zwlaszcza te z serii WNR :) polecam Anka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka313
Po tym co napisaliście zdecydowałam się na zakup tego droższego modelu wnr 2000. Poprosiłam znajomego, żeby mi pomógł to podłączyć i w 15min włączył mi bezprzewodowy internet :). Ja się na tym nie znam, ale z instrukcją dałabym radę sama go ustawić. Wygląda bardzo fajnie i działa dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Homonim
nie łatwiej było wziąć neostradę?? przecież do niej dają liveboxa który sam z siebie jest routeram... a dodatkowo dali by Ci nawigację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczek19
Czy ty się zastanawiasz w ogóle co piszesz? Neosrata jest najgorszym wyborem z możliwych, jeśli masz dostęp do kablówek to net wychodzi najbardziej ekonomicznie. Livebox jest bardziej problematyczny od typowego routera, ponadto ma problemy z zasięgiem nawet w niewielkim mieszkaniu. Autorka wybrała bardzo dobry router netgeara, sam kupiłem w wakacje ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arczi
no i dodatkowym argumentem moga byc uzytkownicy neostrady, ktorzy po jakims czasie szukaja routerow do obslugi ich uslugi :) wnr2000? to napewno dobry wybor i bedzie ci dlugo sluzyc choc oczywiscie to nie jedyny dobry router w tym przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krojonos
No trzeba przyznać że nie spotkałem się jeszcze żeby, któregoś z routerów netgeara było cieżko skonfigurować, to duży plus że każdy może sobie poradzić bez pomocy osoby o większej wiedzy z dziedziny sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierżant graham
nie livebox, absolutnie nie. wnr2000 tani i w swojej klasie jeden z lepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hironman
ja mam Orange Freedom i korzystam właśnie z wnr2000 gorąco polecam naprawdę jest to świetne rozwiązanie, ewentualnie może coś z oferty netgear

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1
Zmieniałam liveboxa na normalny router, właśnie przez kiepski zasięg. Mieszkam w 3 pokojowym lokalu i zasięg tracił wszystkie kreski przez 1 ścianę! Zrzuciłam się ze współlokatorami na netgeara DG834Gv5 i teraz jest dobrze. Do neo ok. Jak widać ta firma ma dobry sprzęt, macie inne modele i też jesteście zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×