Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aguśka4444

CIASTO FRANCUSKIE

Polecane posty

Gość aguśka4444

prosze podjecie przepis na ciasto francuskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piec ciasta ale francuskie to akurat kupuje w biedronce.zwinięte w rulon i przełożone pergaminem.wystarczy tylko rozwinąc i włożyc do piekarnika,zawsze super wychodzi i kosztuje niecałe 3zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co potem robisz z taką
płachtą upieczonego ciasta? Ja też kupuję mrożone firmy Blikle - duży płat ciasta, a jak potrzebuję mniejsze kawałki to jakiejś innej firmy w takich prostokątnych kawałkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekłądam masą napoleonkową, albo robie francuskie rogaliki.na tym cieście biedronkowym na opakowaniu są super przepisy.można tez zrobic parówki w cieście francuksim-ja ich nie orbiłam ale moja bratowa sobie b chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepraszam moje pytanie
wzięło się stąd, że ja zawsze piekę z czymś w środku - albo robię taką dużą roladę, albo małe pakieciki na słodko, albo nie na słodko. wyobraźnia zadziałała nie w tę stronę - pomyślałm, ze pieczesz samo ciasto i tak zostawiasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka4444
Czyli mówisz kupić w biedronce?? i co np. jak chce rogaliki albo pasztecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abuśka4444
Czyli mówiszkupić w biedronce, ale co dalej jak ja chce np. rogaliki albbo paszteciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz rogaliki to dżem wystrczy.na opakowaniu pokazane jak wyciąc i je złożyc.to samo z pasztecikami. tam jest pare naprawde fajnych przepisów.jeszcze wszytskich nie wypróbowałam.ale tak polecam to biedonkowe bo jest naoarwde dobre a żeby zrobic samemu to trzena sie jednak troszkę"pobawic". polecam również ciasto na pizze z biedronki, też zamrożone, ale zawsze sietnie wychodzi. poza tym nic tam nie kupuje bo jakos nie mam przekonania do tego sklepu. a te cista były sprawdzone i polecone przez moje koleżanki i są naprawde super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znam ciasta z biedronki
ale do takich malych rzeczy kupuję ciasto w kawałkach - łatwiej je obsługwać. Jak to co zrobić? Pokroić na takie kawałki jakich potrzebujesz, lekko rozmrozić, zeby było [plastyczne i nadziewać czym tam chcesz. Na koniec rozbełtać żółtko z jajka, posmarować paszteciki/rogailiki po wierzchu i do pieca. Na opakowaniu są informacje o temp. i czasie. Jak robię na słono, to do żółtka dodaję sól, albo inne przyprawy, ziarna sezamu itp. Ale mi smaku narobiłyście - zaraz lecę do sklepu po ciasto i upiekę sobie ciastka ze śliwakmi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO TAKIE TRUDNE
WPISAĆ W GOOGLE "CIASTO FRANCUSKIE PRZEPIS" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka4444
nie trudne ale ja chce sprawdzony bo to co nieraz pisze w GOOGle to porazka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diane3
czy to ciasto z biedronki trzeba jakos walkowac jescze? jak zrobic paszteciki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na paszteciki tam tez jest orzepis.przepraszam ale zmykam juz do domku.jakby co to jutro moge skrobnąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja równiez uzywam tego ciasta z biedronki,ale ostanio wypatrzyłam je równiez w lidlu kilka groszy tansze. Paszteciki robie z farszem jak do krokietów czyli kapustę kiszona gotuje ,podsmazam pieczarki i nakladam na kwadraciki ciasta.Zwijam je i sklejam po bokach,mam pewnosc ze mi sie nie otworza. Inna opcja ,szybsza to na kazdy kwadracik daje po kawałeczku sera feta i składam ,pyszne do piwa. ciasto swietnie sie kroi takim okragłym nozem do pizzy. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka4444
ok, teraz niech ktoś pokaze jak sie zawija te paszteciki czy inne ciastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka4444
nie tyłek sama a Ty się tak nie wyrażaj bo przecież nie musisz tu zaglądac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mufkaa
ja tez kupuje w lidlu takie gotowe placki i miedzy nie można wsadzić jabłko, brzoskwinie, co się lubi i na kilka minut do piekarnika:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość męczą mnie
takie dziunie jak ty,wiesz.Ciezko samej spróbować jak kazda normalna kobieta????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka4444
wiesz po co to czytasz?? jak Ci nie leży zamij sie próbowaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgfgfgdgf
Magdziara - możesz mi napisać, jak robisz ciasto francuskie z masą napoleonkową (chodzi mi o przepis :) ) Byłabym wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachowujecie sie jak debile kazac dziewczynie szukac w guglach, nie pisac na kafeterii, bo wam sie tego typu pisanie nie podoba, idioci (tzn. prawdopodobnie idiotki :P ) przeciez to sie chyba rozumie samo przez sie, ze przyjemniej jest w wolnym czasie popisac sobie z kims na kafeterii, niz samotnie szukac w guglach, no nie? powymieniac sie pomyslami i doswiadczeniami z sympatycznymi osobami, ktore tez w tym samym czasie maja wolny czas i chca sobie pogawedzic o pichceniu. i co wam przeszkadza, ze sie autorka pyta, nie ma juz prawa do tej drobnej przyjemnosci? ja ci autorko nie doradze, bo nie robie pasztecikow, ale weszlam na ten temat, zeby sama poczytac o smakolykach z francuza, a tu znowu narzekanie jakis dzgnietych frustracja malkontentow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj jadlam taki smakolyk z ciasta francuskiego: kawalek grubej bialej ryby (np. maslanej) 'obklejony' masa z podsmazonych pieczarek, to oblozone listkami mlodego szpinaku, a calosc zawinieta w ciasto francuskie na ksztalt poczka lub kopulki. niestety sama tego nie robilam, wiec nie moge podac dokladnego przepisu, ale w smaku byl to absolutny rarytas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
420gram maki typu 500 lub 650 250ml wody 70gram margaryny rozpuszczinej w rondelku 10gram soli 450gram margaryny do listkowania ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×