Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dianka90

ŚLUZ Z NITKAMI KRWI??? 40TC

Polecane posty

Witam. Właśnie zaobserwowalam na wkladce rozciagliwy, przezroczysty sluz z nitkami krwi. Od kilku dni mam ta wzmorzona wydzieline, ale teraz jest z nitkami krwi. Jestem w 40 tygodniu ciazy. Co to moze oznaczac? Termin porodu z OM mam na 29.09 a z USG na wczoraj. Jest juz pozno by dzwonic do lekarza. Odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie to czop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jeśli czop odchodzi to niedaleko do porodu. Jesteś w 40tc więc chyba już czas żeby maleństwo pokazało się na tym świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj to: Wydzielina pochwowa w czasie ciąży staje się gęstsza i obfitsza, a w szyjce macicy formuje się tzw. czop śluzowy. Jest to „korek” ze śluzu zamykający szyjkę, który zabezpiecza wnętrze macicy przed wtargnięciem drobnoustrojów chorobotwórczych wywołujących wiele różnych infekcji. Około 1-2 tygodnie przed porodem szyjka macicy zaczyna przygotowywać się do porodu. Pod wpływem jej skracania i rozwierania czop śluzowy wypada. Obserwuje się wówczas śluzową, bezzapachową, wydzielinę pochwową. Jest ona najczęściej podbarwiona krwią, dochodzi bowiem do rozerwania drobnych naczyń krwionośnych szyjki macicy, która w ostatnich tygodniach przed porodem jest znacznie bardziej rozpulchniona i przekrwiona. Jest to objaw zwiastujący rychły poród. Odejście czopu śluzowego może nastąpić na 1-2 tygodnie, kilka dni lub godzin przed porodem. Jeżeli wydzielina z pochwy staje się nagle wodnista może to świadczyć o pęknięciu pęcherza płodowego i sączeniu się płynu owodniowego. Zbyt duża ilość krwi w wydzielinie może być wynikiem różnych niebezpiecznych powikłań ciążowych, np. odklejania się łożyska, zagrażających życiu dziecka. Zmiany wyglądu i zapachu wydzieliny mogą być również objawem infekcji dróg rodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam taki sluz z prawie niewidocznymi niteczkami krwi jak Ty opisujesz a za pare godzin bylo po wszystkim :D Jak nic nie boli to sie poloz spac - przyda sie wypoczynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK nie strasz :) Jestem sama w domu do 7 rano! :D Mam wodnista, lepka wydzieline, cos w nutke bialko jaja kurzego. Kuuurde, to nie mozliwe, ze juz bym za kilka godzin tulila swoja corke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie panikuj :) ok.10 rano mialam taki sluz(tak cos "pyknelo" ;) i potem takie leciutkie pobolewanie w krzyzu jak na okres, jakies lekkie skurcze pozniej. Ok. 14.00 zaczely sie mocniejsze, ok.15.00 mialam regularne 60-sek. skurcze co 3 minuty. Ok.16 bylam w szpitalu-KTG, potem przebicie pecherza ze wzgledu na spadajace tetno malego i szybka akcje porodowa(mialam juz 6 cm rozwarcia i parlam).Decyzja o cesarce. Jak sie obudzilam to maly lezal mi na piersi i zajadal :D Urodzil sie po 18.00. Pewnie bylby moze i szybciej naturalnie,ale naprawde dobrze wspominam to jak sie skonczylo bo byl 5 razy owiniety pepowina. Teraz jest z niego spory chlopak. Wczoraj skonczyl 7 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, ale ja urodzilam 11 dni po terminie z USG a 5 po terminie z miesiaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlansie ogladalam teraz przez 2 godziny 13 posterunek :) i mnie bolal brzuch jak na okres i na dole plecow... Hmmm, moze powoli cos sie rozkreca. NIe mam pojecia :D Ale mam jakies leki, he moze dlatego, ze sama jestem w domu narazie. Chyba zaraz ide spac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. lekarka przebila pecherz zeby pobrac troszke krwi z glowki malego zeby sie upewnic czy cesarka jest konieczna. Krew byla niedotleniona wiec wzieli mnie na stol i rachu-ciachu i po strachu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wez prysznic, poloz sie i sluchaj wlasnego ciala, przygotuj zegarek i telefon. Jak bedziesz miala skurcze co 5-6 minut, to dzwon po taksowke i do szpitala.........bez paniki, spokojnie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic dziewczynki, ide do lozka i jakby co dam znac :) Kurde, chcialabym, zeby sie juz zaczela akcjaporodowa, ale teraz sie troche wystraszylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK - jak dzis urodze to Ci wysle pocztowke z porodowki - mielone dzis robilam na obiad, ps. sa jeszce w lodowce, na jutro... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczekajcie ze mna jeszcze pare minut :( LIcze skurcze, bezbolesne: 00:02 00:08 00:13 ... ide zrobic sobie ziolka... albo cos mocniejszego :classic_cool: kawe np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze nieregularne, bo narazie cisza. Wypije i spadam do wyrka. powiadomie rano, albo w nocy jakby cos sie rozkrecilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, robilam malemu puree na jutrzejszy obiad. Jak nieregularne i bezbolesne to staraj sie pospac. Kazdy jest inny wiec niekoniecznie w nocy wyladujesz na porodowce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kobietki,przyszedl namnie czas. Czuje, ze dzis urodze. Bol kregoslupa i brzucha jak na okres, latam siku co 20minut, sluz z krwia. Ogolnie moje samopoczucie, jakbym pol paczki fajek wypalila. Okropnosc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mozliwe :D Mam skurcze co 15, 20, 8 minut, ale pewnie niedlugo sie ustabilizuja. :) W koncu sie zaczelo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslalam co tam u Ciebie :-) Czyli jak mniemam dzisiejsza noc bedziesz miala z glowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam skurcze co 10,5,2,6minut, roznie. Jedzie do mnie przyjaciolka na noc. Hmmm, wytrzymam do 7?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianka90 bardzo fajnie ze nie bedziesz sama że bedzie przy tobie bliska osoba. jak fajnie że już nie dlugo bedziesz tuliła swojego maluszka . na pewno bedzie wszystko dobrze. ja jestem dopiero 30 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×