Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mammacciiaaaaa kalinkii

Brudne uszy u dziecka

Polecane posty

Gość mammacciiaaaaa kalinkii

Moja corcia ma 6- miesieczny i zauwazylam u niej w uszach zolta ciecz( tzw. miod) niewiem od czego to jest.Czyscze dziecku uszy ale caiagle to sie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laryngolog powiedziałby
że woszczyna jest naturalną wydzieliną śluzówki kanału ucha, która pełni rolę ochronną.... masz 6miesięczne dziecko ? no żal że ma taką durnowatą matkę biedne dziecko nie będzie miało dobrych wzorców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammacciiaaaaa kalinkii
A skad jam mam niby to wszystko wiedziec.To moje 1 dziecko.I co mam z tymi uszami robicc?Prosze o rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsasdscsxds
Nie czyść patyczkami bo tylko pobudzasz produkcję woskowiny a to że ją ma to normalne, przecież Ty też masz! Bezpieczne są aerozole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laryngolog powiedziałby
no zastanówmy się ...... może czyścić ? czy zdarzało Ci się czyścić własne uszy ? no choćby raz w roku przed randką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze przeciez to normalne no chyba ze cuchnie...ale jesli nie to sama niech wyplywa i nie wtykaj jej zadnych patyczkow do srodka a czysc tylko to co wyplynelo abys po prostu do srodka tego spowrotem nie wpychala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maximmma
dopiero po 6 miesiącach zauważyłaś ze dziecku trzeba czyscic uszy???????????????? gratulujemy glupoty mamusi i współczujemy dziecku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeiez napisała z czysie dzie
cku ciagl uszy-czytac nie umiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammacciiaaaaa kalinkii
Ja wiem ze trzeba czyscic uszy dziecku.Tylko chcialam sie dowiedziec czy kazde dziecko tak ma i czy to jest normalne.Myslalam ze co jest nie tak.Ja kacikiem recznika czy pieluszki czyszcze ta wierzchnia warstwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Moj lekarz powiedzial ze nie trzeba czyscic uszu dziecku ---- same sie oczyszczaja a w zadnym wypadku nie uzywac patyczkow do uszu -- ja przez o nabawilam sie zapalenia. Moje dziecko ma 13 miesiecy i jeszcze ani razu nie czyscilam jej uszu. Ta wydzielina przysych i sama sie wykruszy. A i ja tez o tym nie wiedzialm wiec sie nie dziwcie ze mloda mama nie wie. Moj lekarz powiedzial cytuje " zostaw uszy w spokoju to i one Cie zostawia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammacciiaaaaa kalinkii
Do pewnego czasu tego nie bylo.Do jakiegos 4- miesiaca.A jagby ktos zobaczyl to by powiedzial ze niedbam o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj spokoj,,,,byle zdrowe bylo a innymi sie nie przejmuj...no ale z wierzchu wytrzyj hehe a to glebiej zostaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojemu maluszkowi czyszczę uszka za pomocą voskolixa i płatka kosmetycznego. Patyczków, nawet tych dla dzieci się boję, więc uważam, że to najlepsze rozwiązanie :) Przede wszystkim bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn od małego ma ten problem teraz czyszczę mu uszy sprayem olejkiem i jest super już nie wypływa mu z ucha i może czyścić raz na 3 dni. Fajne sposoby mają też na http://sanitera.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamillakowalska
z tego, co wiem, to na nienależy czyścić uszu patyczkiem, tylkoprzeznaczonym do tego środkiem. sama posiadam spray babycap, znajoma farmaceutka twierdzi, że to najlepszy na rynku środek do uszu dla dzieci, a przede wszystkim jest bezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matylda444

masakra jak dzieci mają takie brudne uszy, z resztą jak dorośli to też. jak ja się cieszę, że regularnie cała moja rodzina, ja z mężem i nasze dzieciaki stosujemy spray Fonix zielony do czyszczenia uszu. wpsikuje się go do ucha i on już je czyści. ma fajne olejki w sobie. to na prawdę bardzo przyjemny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sami

Też używam fonix do czyszczenia uszu. On jest naprawdę bardzo prosty w obsłudze i nie robi tyle kłopotów co patyczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura

czytałam już w paru miejscach o tym sprayu do czyszczenia uszu, że jes skuteczny. Ale nie wiem, czy mogę go u półrocznego malucha stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ty tak poważnie? Nie wiesz co to woskowina???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka

Można go używać od trzeciego miesiąca, ale takim maluszkom z reguły wystarcza delikatne przetarcie nawilżoną chusteczką. Gorzej ze starszakami, patyczki odpadają więc trzeba nauczyć się prawidłowo czyścić uszy i używać bezpiecznych metod. Nawet jak mamy w domu marudę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie produkty w sprayu są dobre, szczególnie jeśli regularnie trenujecie na basenie i uszy są narażone na infekcje. Ważne jest odpowiednie suszenie i ich pielęgnacja. Wtedy nie dochodzi do podrażnień i bólu ucha. Patyczki to najgorsze rozwiązanie, powie wam to każdy laryngolog. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×