Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytania o endoskopię

Endoskopia jelita

Polecane posty

Gość campari34
przyczyn może być dużo począwszy od zespół jelita drażliwego po crona itd.trzeba zdiagnozować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Tym bardziej że to trwa już ponad pół roku. Ale jak pokonać swój wstyd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
nie martw się dasz radę ludzie przechodzą różne dziwne badania ważne żebyś była zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Wiem też sobie to tak tłumaczę że zdrowie najważniejsze, ale jak sobie pomyślę, że muszę się wypiąć przed jakimś obcym lekarzem to aż się rumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
uwierz mi oni mają kilka takich kolonoskopi dziennie i wcale się już tym nie przejmują.a może uda ci się w znieczuleniu ogólnym kto wie.ty się martw tym płynem bo to jest dopiero coś.wyczyn jakich mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mialam skierowanie
kiedy pojawial mi sie sluz i krew w kale. strasznie bolal mnie brzuch, cuchnace gazy, skurcze jelit. Juz myslalam, ze to rak. jednak badanie wyszlo ok, jedynie usuneli mi dwa, albo trzy polipy. okazalo sie z czasem, ze mam nietolerancje laktozy. Wtedy naprawde pilam duzo mleka i jadlam duzo produktow z laktoza: mleko, sery, ciasta, smietanka do kawy, zupki w proszku etc. od kiedy wyeliminowalam to wszystko z Menu to mam swiety spokoj z jelitami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
ja miałam takie bóle brzucha że myślałam że umrę spadłam z wagi masakrycznie ledwo się na nogach trzymałam zrobili zdiagnozowali i po wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak...
mnie też to czeka + jeszcze gastroskopia, ale gastroskopia to pikuś, już raz miałam i się nie boję. a przed kolonoskopią sram w gacie ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli jest krew to na pewno
nie zespół jelita drazliwego... cos musi sie dziac niedobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość campari34
to pewno cu albo cd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak..
ja mam kiepską morfologię, śluz i niestrawione resztki w kale oraz masakryczne wzdęcia po wszystkim 😭 i często zaparcia. boję się, że mi znajda jakiegoś crohna czy inne świństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak...
a no i mi lekarka od razu powiedziała, że badanie będzie ze znieczuleniem, bo jestem bardzo szczupła, a dla takich osób kolonoskopia może być bolesna. nie wiem czemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
do a więc tak mam identyczne objawy jak ty.Kiedy idziesz na endoskopię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak..
na badania idę 15-go października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Ja też chyba jednak się zapiszę na to badanie.W końcu zdrowie ważniejsze niż wstyd.Zresztą nie ja pierwsza i ostatnio będę mieć takie badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak...
nie ma się czego wstydzić, w końcu tu o zdrowie chodzi, a lekarz, który będzie Cię badał ma pewnie wiele takich zabiegów za sobą i dla niego to rutyna. ja tam się nie wstydzę, tylko boję się przebiegu samego badania i jego wyników. no i perspektywa całodniowej głodówki i przeczyszczania jakimś paskudnym płynem :O jak ja wytrzymam cały dzień bez jedzenia 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Jutro się zapiszę na to badanie, w końcu zdrowie najważniejsze. Chce zacząć normalnie funkcjonować a nie zawsze rano biegunki. a więc tak .... od jak dawna masz te objawy?byłaś u gastrologa? w ogóle powiedział ci lekarz co to może być?Mój lekarz nic nie powiedział tylko kazał mi to badanie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Nie wiem czy to ma związek z tą chorobą, ale ostatnio mam bóle w okolicy odbytu nie wiem czy to są hemoroidy czy coś innego, a może po prostu przez biegunki mam ten ból. Kupiłam maść na hemoroidy i jest lepiej.Czy to nie przeszkadza w tym badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak...
sorry, że tak długo nie odpowiadam, ale mam mało czasu, piszę z doskoku. u mnie problemy zaczęły sie w drugiej ciąży, ok roku temu. schudłam i zaczeły sie probleny z trawieniem, wzdęciami itp., pojawił się śluż w stolcu. natomiast nidgy nie miałam biegunek, raczej przytrafiają mi sie zaparcia. po porodzie miałam badania krwi na przeciwciała oraz gastroskopię i zdiagnozowaną celiakię (nietolerancję glutenu). jestem na diecie bezglutenowej, ale nie ma wyraźnej poprawy (oprócz tego, że przytyłam:p) więc lekarka - gastrolog skierowała mnie ponownie na badania (w tym kolonoskopię), mówiąc, że może mam jakąś chorobę współistniejącą z celiakią, albo po prostu IBS, ale trzeba to zweryfikować. poczytaj w necie o celiakii i zapytaj o nią lekarza, coraz częściej diagnozuje się ją u sób starszych. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak...
*osób dorosłych miało być :p stara jeszcze nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Coś słyszałam o tej chorobie, musze zapytać lekarza. Ja mam stwierdzona u siebie nietolerancje laktulozy, mialam wykonany test i wykazało mi że nie mogę jeść nic co ma w składzie laktulozę.Odstawiłam wszystkie produkty które to zawierają i nadal nie ma poprawy dlatego muszę iść na endoskopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak...
celiakia często powoduje wtótna nietolerancję laktozy. tak czy inaczej przebadaj się dokładnie i nie daj się zbyć lekarzom żadnym jelitem drażliwym czy czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania o endoskopię
Jutro idę się zapisać na endoskopię mam nadzieję że nic poważnego mi nie wyjdzie, bo mam już dośc tych biegunek i ciągłego maszerowania do WC. A ty masz jakąś specjalna diete? co możesz jeść i wogóle jak ci to wykryto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a więc tak...
dieta bezglutenowa, poza tym żadnych ograniczeń. jak wykryto, no pojawiły się podejrzenia, że skoro chudnę i mam słabą morfologię to mam jakiś zespół złego wchłaniania, potem badania, no i diagnoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endoskopia jest nieprzyjemnym badaniem, ale do przeżycia. Jesteś pod znieczuleniem, badanie trwa kilka minut. Słyszałam, że niektórzy lekarze przeprowadzają endoskopię bez znieczulenia. Najgorsze jest badanie "zakrętów" jelita. endoskopię miałam przeprowadzaną w inter-med w Będzinie. Trafiłam dzięki Bogu na doświadczonego i delikatnego lekarza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziki gon
Przy tym badaniu bardzo, bardzo mocno liczy się doświadczenie lekarza oraz delikatność. Mi pomógł dr kielek, własnie wykonał wszystko w ten sposób, że nie miałem potem żadnych dolegliwości. W życiu nie zdecydowałbym się na taki zabieg w państwowej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endoskopia jest do przeżycia. Dla mnie gorsze było przygotowanie. Musiałam pić ohydny płyn na przeczyszczenie. Smakował jak mydliny. Na wszystkie pytania odpowiedz znajdziesz tu twoja-endoskopia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×