Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiamała1****

ratunek dla mojego storczyka

Polecane posty

Gość Kasiamała1****

tydzien temu zakupiłam nowego storczyka-miał ok 20 nierozkwitniętych kwiatów w ciągu kilku dni zakwitły wszystkie a te co już były zaczynają usychać.Liście jakoś się podkręcają i robią sie miękkie. Postępuje wg. zasad wyczytanych na forach, miał sucho więc go wykąpałam dodając nawóz do storczyków, stoi w jasnym pomieszczeniu ale nie bezpośrednio nasłoneczniony. Co robić????? dodam ze już mi padło 4 storczyki których nie dało się już uratować. Proszę o radę co dalej robić ?. jak go uratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadasd
ja swoje podlewam od spodu, nie kąpię tylko wchłaniają mi wodę ze spodka i jest spoko. Niestety storczyki są kapryśne - przelejesz problem, dasz za dużo/mało nawozu problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze... to ja musze uważać.. teraz mój storczyk bardzo szybko się rozwija.. więc bedzie usychać😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak się mają jego korzonki
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
A ja moje zostawiam w spokoju, podlewam jak mi sie przypomni, nie trzese sie nad nimi, jeden kwitnie mi juz prawie rok, w sumie mam 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiamała1****
jego korzonki są jasne cos w kolorze srebra i takie cieniutkie, jest ich bardzo dużo. Jednocześnie zakupiłam dwa okazy i jeden jest ok ale ten to podejrzany jakiś, najbardziej te liście mnie martwią bo to oznaka że cuś nie tak. Pomieszczenie wietrzę reg. i chroni przed przeciągiem.Proszę o jakieś porady ja tez chcę mieć piękne storczyki buuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blakcat
storczyk nie powinien stać w osłonce ale w tej przeźroczystej doniczce w której zwykle się go kupuje - promienie słoneczne powinny dochodzić do korzeni (tak mi kwiaciarka powiedziała i tak robię a storczyk ma się świetnie). Raz w tyg wstawiam go na 30 min do miski z wodą i to wystarcza - bo klasyczni podlewać się go nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiamała1****
dokładnie stoi w samej osłonce bez doniczki bo gapie sie w te korzenie, mam je od ok,1,5 tygodnia i raz był kąpany tydzien temu, w sobote wypada kolejna kąpiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skubijujaaaa
co do korzonków-jeśli nie ma zgniłych , to ok kiedy storczyk jest podlany jego korzonki przybierają kolor zielony podlewa się go ponownie, gdy korzonki przybiorą kolor szaro srebrzysty nie trzeba sztywno się trzymać zasady , że podlewa się np raz na tydzień w soboty, podlewasz gdy korzonki są srebrzystoszare i tyle:-) aha korzonki napowietrzne też powinno się spryskiwać, lub przy braku spryskiwacza nawadniać w inny sposób(np obkładać mokrymi wacikami) może twój storczyk źle był "traktowany"w sklepie , a to co się z nim teraz dzieje to skutek niewłaściwego obchodzenia się z nim wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak go ratowac ale przyznam ze to dosc dziwne. u mnie w domu kazdy storczyk zazwyczaj kwitnie przez 2 mce, jesli kupie takiego z malutkimi paczkami to nawet dluzej. moze masz jakas zyle wodna albo cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omatkooo
the best....tylko 2 miesiące??? ło matko świnta dlaczego tak krótko? moje przytargane ze sklepu kwitły po 4-5 miesięcy, a te które pąki puściły w domu kwitną już szósty miesiąc i kwiatów nie gubią, teraz jestem zastorczykowana 10 mi kwitnie jednocześnie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×