Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oszczeedna

ile płacicie za prąd?

Polecane posty

Gość ja płace około 80 zł
za mc. duża lodówka, pralka codziennie chodzi,dwa duze tv lcd wieczorem, komp laptop i stacjonarny, zmywarka, piekarnik i płyta indukcyjna kilka razy w tyg . 3 osoby mieszkanie w bloku 65m 2 taryfy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwarcowa te osoby które
płacą niecałe 200 zł za prąd mieszkają w blokach i mają centralne ogrzewanie i ciepłą wodę w kranie bez potrzeby zużywania prądu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja place 80zl co 2 miesiace mieszkanie 50 m kw Zarowki energooszczedne,2 telewizory,lodowka,komputer i laptop,pralka duuuuuzo wlaczana,codziennie odkurzam;),iles telefonow ciagle ladujemy 3 osoby i chyba tylko dziecko oszczedza bo gasi to co jest niepotrzebnie wlaczone:) Kawarcowa nie wiem za co tyle placisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydula a gdzie mieszkasz
? Bo ja mam podobną sytuację jak Ty opisałaś, a rachunki dwa razy wyższe :( W Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 70 zl mies
mieszkani 40m 2laptopy-non stop tv zmywarka pralka co 2 dni kuchenka elektri piekarnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany za co wy tyle płacicie
nie dałam sprostowania że gaz mamy zryczałtowany, tzn od gospodarstwa domowego. nie mamy liczników i dlatego nie zamienię np.kuchenki gazowej na elektryczną albo nie kupię czajnika elektrycznego czy mikrofalówki. proste że mi się nie opłaca. a gotuję dużo, z zamiłowania jestem kucharką ;) ale mieliśmy kiedyś w innym mieszkaniu liczniki i 18 zl nam wychodziło gazu. rozumiem ludzi co płacą duże rachunki za prąd ale używają kuchni elektrycznej, czy też ogrzewają sami wodę. ale w zwykłym mieszkaniu gdzie ciepła woda i centralne jest doprowadzone to nadal nie rozumiem. Dużo światła u nas się pali, często niepotrzebnie, choć mąż mnie gania jak w łazience zostawię zapalone ;) przed zmianą żarówek płaciliśmy 60-parę, teraz przyszły nam rachunki po 49 zł. i na prawdę nie oszczędzamy. ja siedzę na kompie i jednocześnie tv oglądam. mąż siedzi na drugim kompie. w kuchni gra wieża. odkurzam prawie codziennie bo kot roznosi żwirek, prania parę razy w tyg. lodówka duża i zmywarkę też włączamy. ale teściowa która ma bojler, mikrofalę, czajnik elektryczny i stare żarówki płaci już kosmiczne rachunki. ale znów rodzice w domu 170 m2, mają zwykłe żarówki, kuchenkę elektryczną i czajnik bezprzewodowy i płacą 80 zł. więc chhyba najwiecej pożera bojler i mikorfala. światła też się u nich dużo pali, bo wokół nie ma żadnego oświetlenia i inne domy daleko stoją, to jak ciemno się zrobi to końca swojego nosa nie widać, a babka na alzhaimera chora to cały czas pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwarcowa
Mnie to się nawet w głowie nie mieści, mieć rachunek za prąd 80zl... ;) to chyba ten cholerny bojler nas tyle kosztuje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj tata minimalista
placi 40lz miesiecznie....ale on nawet czujniki wszystkie wyl na noc...korzysta z lodowki:)i pralki..ale ile razy samotny czlowiek moze prac w tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamadosia
240/ 2 miesiace Masakra jak załaczę bojler 140 litrowy do pradu to 550 na 2 miesiące :O :O KOSZMAR!!! Nie wiem ja wy to robicie że macie 80 zł/ miesiąc. Ja gaszę wszystkie światła jak się da a telewizora nie oglądam prawie wcale - brak czasu. Piorę 1 w tygodniu. To co mam jeszcze wyłączyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Brzyduli
Koszalin pozdrawia! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmiczne rachunki czyli w granicach 400 zł co 2 miesiące płaciłam za prąd mając termę elektryczną na wodę (dom wolnostojący 120m2) dwa miesiące temu wymieniliśmy termę na piecyk gazowy Junkers, byłam ciekawa jaki przyjdzie rachunek...no i mam...prąd 168zł, a gaz....40 złza 1,5 miesiąca. Mam 2 tarfę na prąd więc pranie i pieczenie odbywa się właśnie w tym czasie, no i mikrofala choć niezbyt często włączana :-))). Tak więc jak widać najwięcej ciągnie prądu ogrzewanie wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie tez wkurzaja rachunki
ja za prąd płace mc w mc po 160 zł mieszkanie 48 m. Ogrzewanie centralne na prąd mam tylko pralke, lodowke, tv i komp. Sasiedzi maja o wiele wiecej sprzetu i placą po 100 zl a ja sama i 150 to bez sensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dom 300m2, 4 osoby, ( sprzęt standardowy,klasy A), dwa komputery, przymierzamy się do zakupu suszarki do ubrań, to rachunek będzie większy. Teraz jest 270 - 280 zł co dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do RenatyL
Jak ogrzewacie dom ? Na co woda ciepła ? Masz jakieś dodatkowe sprzęt typu mikrofala,zmywarka ? Gotujesz też na prąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 650 za pół roku (na tyle mamy książeczki) czyli wychodzi ok 110 za miesiąc. 4 osoby w mieszkaniu, 57 m tv plazma, 2 zwykłe tv, i każdy ma swojego kompa. Gazu nie mam, nie gotuję codziennie ale z 5 razy w tygodniu, często w piekarniku, ale wtedy robię już i mięsko i ziemniaki na raz. Do tej pory myślałam że dużo płacę, ale czytając o Waszych rach to nie jest źle. Ale nie ukrywam, że gonię, wszystkim każę oszczędzać. Nie mamy w domu zwykłych żarówek a i pozbyliśmy się komuterów stacjonarnych na rzecz laptopów ( miałam taką możliwość bo mój facet prowadzi serwis) ale na tym z tego co wiem, też można nieźle zaoszczędzić. Jako, że plazma jest dopiero parę miesięcy to czekam na nową książeczkę, zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojdolnosląskie
Płacę ok 280-300 zł co drugi miesiąc.4 osoby,mieszkanie 60 m.2 tv,2 kompy,lodówka (chodzą non stop praktycznie),czajnik elekt.mikrofala,piekarnik (często,czajnik co chwila,mikrofala prawie co dzień),pralka co dzień,zmywarka co dzień,bojler włączany co dzień a czasem nawet 2 razy dnia (80 l)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze non stop wlaczony mam tv plazmowy,komputer ,swiece halogeny i szybko zapalam z reguly swiatlo poniewaz mieszkam na parterze i zasuwam wczesniej rolety :) jedyne co to mam kuchnie gazowa i czajnik na gaz ale z mikrofali i tosterow korzystam nagminnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, ze zostałam przywołana do odpowiedzi :) No więc tak rachunek jest ok 270 - 280 zł,a na prąd mamy: - piekarnik, lodówkę, zmywarkę, telewizor, dwa laptopy, pralkę W pokojach, w których siedzimy dużo, mamy energooszczędne zarówki. Płytę do gotowania mamy na butlę gazową - nie mamy doprowadzonego gazu. Dom ogrzewamy ekogroszkiem, czyli ciągle idzie piec, który podgrzewa wodę przy okazji. Piec też tam niby coś prądu ciągnie, bo jest pompa, czy coś, ale tu już się nie znam :) Używamy też kosiarki elektr i innych takich rzeczy na prąd, które śmiesznie już chyba wymieniać typu szczotka do zębów, odkurzacz itd Ja naprawdę myślałam, że płacimy niemało za prąd, hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kiedy mieszkalam z
chlopakiem w mieszkaniu 60m placilismy ok 170zl za 2 miesiace i w ogole nie oszczedzalismy, pralka "szla" co drugi dzien lub czasem codziennie, zmywarka, wode ogrzewalismy na prad i sporo roznych urzadzen (chlopak jest informatykiem), 3 komputery wlaczone caly dzien... wiec malo moim zdaniem. Teraz mieszkam z rodzicami i rodzenstwem (8 osob) i za 2 mies ok 400zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werahera
placilam cos kolo 170zl za jedna osbote. horror. odkad zmienilam dostawce energii elektrycznej na axpo to place ok 140. a zuzywam tyle samo. kolezanka mi polecila, bo u niej spadlo jeszcze wiecej ale ma ogrzewanie na prad. super sprawa bo to nic nie kosztuje i jest latwe do zalatwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cineka
ja zauważyłam, że odkąd zmieniłam oświetlenie w mieszkaniu na ledy activ jeta to rachunki za prąd spadły, zauważam oszczędność więc warto dokonać takiej wymiany jak jeszcze nie zrobiliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubanii
mam 47m i odkąd dałam się namówić w sferisie na żarówki ledowe, płacę 150zł co drugi miesiąc(wcześniej płaciłam 240-260), naprawdę można na tym zaoszczędzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam zwykłe żarówki i płacę tylko 40-50 zł miesięcznie.na żarówkach to za bardzo się nie oszczędzi.nawet zwykłe mało prądu ciągną.bardziej trzeba patrzeć na sprzęty.jak wymieniłam telewizor na nowy to od razu zauważyłam różnicę.miałam stary lcd który strasznie dużo prądu pobierał.czajnika elektrycznego używam tylko wtedy gdy gaz mi w butli sie skończy ,a tak to gotuję wodę na gazie.piorę mało(tak co 5-6 dni pranie). normalnie korzystam z kompa ,ładowarek ,radia.trudno oczekiwać małych rachunków gdy ktoś non stop ma wszystko powłączane i pierze cały czas .mam taka sąsiadkę która cały czas narzeka na duże rachunki ale ona gdyby mogła to by pralkę miała włączoną 24 godziny na dobę.nie wiem co ona tam ciągle pierze,chyba wrzuca jedną koszulkę i ją młóci w tym bębnie.a raptem 1 osoba więcej u niej niz u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalijjka
ja odkąd zamieniłam zwykłe żarówki na oświetlenie led to zauważyłam, że rachunki znacznie mi się obniżyły. warto dlatego kupować ledy bo oszczędzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×