Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oszczeedna

ile płacicie za prąd?

Polecane posty

Gość Viller3332
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jeśli chodzi o oszczędzanie na prądzie to wiem co nie co o tym. Mieszkam za miastem w domu jednorodzinnymi. Już przy jego budowie razem z mężem zdecydowaliśmy się na takie rozwiązania jak instalacja która pozwoli nam czerpać energię z promieni słonecznych. Jest to bardzo dobra inwestycja która możecie mi wierzyć że bardzo szybko nam się zwróci. Jest wiele firmy na naszym rynku które zajmują się montażem takiej instalacji ja osobiście mogę polecić firmę która spisała się na medal czyli http://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ Cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów wystarczy poczytać co nie co na ich temat na forach branżowych. Na prawdę jeśli ktoś z Was ma gospodarstwo domowe i szuka najlepszego sposoby na oszczędzanie pieniędzy to właśnie ten wybór będzie dla Was najlepszy. Oprócz tego że zaoszczędzimy pieniążki to jeszcze mamy tą świadomość że wspieramy działania mające na celu ochronę środowiska. Dajcie znać w komentarzach jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Jestem tego na prawdę bardzo ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumkaa
moim zdaniem to trzeba zwracać uwagę na światło jakie ma się w mieszkaniu, najważniejsza jest dobra jakość światła bo wtedy nie popsujemy sobie wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażka5
ja obniżyłam rachunki za prąd poprzez zainstalowanie fotowoltaiki. Nie wyszło nas drogo bo mąż jest elektrkiem i zrobili to raz dwa ze znajomym dekarzem. a i też sprzęt wyszedł tanio bo z ozeshop zamówili. środniomiesięcznie rachunki nam spadły 40%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosunkowo niewiele, bo mam już spore sposoby na to, aby jednak na tym prądzie przyoszczędzic. ostatnio przeprowadziłam się na to osiedle, widziałam że coś ta firma przy kablach robiła http://www.enprom.pl/oferta/uslugi-projektowe/ ilekroć coś sie dzieje, naprawiaja, stąd może ciągłość prądu, któraś z was miala problem z dostawcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie podobnie co u poprzednikow, a co do projektowania linii kablowych wysokiego napięcia, to ja uważam, że ta świetnie się sprawdza http://www.enprom.pl/oferta/. Mają naprawdę świetnych specjalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinke
600zł miesięcznie... moim zdaniem to bardzo dużo. już dzwoniłam do firmy od PV http://pvprojekt.com/ bo to chyba jedyne rozwiązanie na zmniejszenie tych rachunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 45 metrów w Wawie na Woli i płacę z 200 zł w Innogy, stare RWE. Normalne zużycie prądu, na co dzień oboje wychodzimy do pracy z mężem, wieczorem wiadomo wszystko odpalamy - tv, komputer.... To nasz trzeci dostawca odkąd się przeprowadziliśmy i teraz w sumie nie narzekamy. http://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta Może warto zmienić taryfę? np. Najprostsza dzień i noc, czyli popołudniowe i nocne godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro o prądzie już mowa, tak przyjacielsko podpowiem, kochane kupcie sobie agregaty. Ja ostatnio szykowałam przyjęcie, a tu nagle bach! Jakieś zwarcie poszło – zero prądu!!! Dobrze, ze maż był w domu i przyniósł agregat z garażu inaczej bym była 'ugotowana' :P kupowaliśmy w www.elektroinstal.poznan.pl wtedy myślałam, ze to strata pieniędzy a teraz dziękuje bogu, z maż się uparł i jednak kupiliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarroo
U nas wychodziło 200zł za 2 miesiące, teraz wymieniliśmy oświetlenie z energooszczędnego na ledowe i jest różnica 50zł na jednym rachunku. Zdecydowaliśmy się na oświetlenie activejet które kupiliśmy na sferis.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja place 270-300 co 2 miesiace. Pradu nie przelicza sie na m2 powierzchni tylko bierze sie pod uwage to co jest na prad w domu i ile sie z tego korzysta. Zawsze mozna kupic sobie miernik do pomiaru poboru energii i przeanalizowac z czego mniej korzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dużo za dużo. dlatego w tym roku stawiam na fotowoltaike. już nawet dostałem wstępną wycenę od www.pvprojekt.com i myslę ze klepnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płacę około 190 zł za dwa miesiące. Dom prawie 200 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależnie od powierzchni domu zwrot z inwestycji następuje po 7-8 latach. Koszt instalacji 1kW to około 5tyś zł, a do średniej wielkości domu jednorodzinnego wystarczą 2kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
180metrow 300zl na 2miesiace a za wode 150zl tez co 2miesiace mieszkaja 4dorosle osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigideagostiono
okad zmienilam dostawce energii elektrycznej na firme AXPO to place duzo mniej ;) powaznie! sprawdzcie swoje oferty i porownajcie z axpo. moim zdaniem sa najlepsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiatianakoszykarka
zmienilam ostatnio dostawce pradu na AXPO i place zdecydwanie nizsze rachunki za prad niz wczesniej. jesli tego nie zrobilas to koniecznie sprawdz ich oferte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak zmieniłam oświetlenie na ledowe activejety to od razu poczułam ulgę na rachunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także polecam zamianę oświetlenia na ledowe, można naprawdę sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Ten producent: https://klusdesign.pl/ ma fajne rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Place mniej więcej 180 zł co dwa miesiące. Rodzina 4 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajja

Odkąd zmieniliśmy dostawce energii na pulsar energia, to od razu rachunki niższe 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×