Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eleana

Swastyka nie jest synonimem nazizmu

Polecane posty

Od czasów II wojny światowej swastyka kojarzy się wszystkim jedynie z nazizmem oraz terrorem Hitlerowskim. Czas najwyższy to zmienić. Tak naprawdę jest to symbol niezwykle pozytywny który pojawił się w ludzkiej historii już co najmniej 10.000 lat temu. Słowo swastyka wywodzi się z sanskrytu (svastikah) i oznacza "wiodący do pomyślności". Przez minione wieki różne kultury przyswajały go do swoich potrzeb oraz religii. Wśród szczepów germańskich znany był jako "Krzyż Tora", fakt ten tym bardziej powinien dziwić, gdyż naziści zdecydowali się nazywać go swastyką. (Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej zapraszam na stronę http://www.ithink.pl/artykuly/styl-zycia/inne/ze-swastyka-w-herbie/ ) Czy myślicie że jest to jeszcze możliwe, żeby swastyka przestała się nam kojarzyć z nazistami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poganiacz klawiszy
sa dwie jest lewoskrętna czyli dobra i prawoskrętna czyli zła przynosząca zniszczenia uosobienia kali i Niemcy ja wykorzystali ruskie i amerykance mieli pentagramy używany w magi do ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garfieldowa
Oczywiście, że nie musi się źle kojarzyć. Gdzieś usłyszałam, że swastyka lewoskrętna, czyli cztery literki L, oznacza: Light, Love, Life, Luck. Nie wiem, ile w tym prawdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgdfgdsfsdf
odwrócona swastyka była używana jako talizman, coś co chroni przed nieszczęściem, złymi duchami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×