Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 678GJ

WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY

Polecane posty

Gość PRAWIA ŁYSA
Witam, Również przerobiłam ten temat, nawet bardzo mocno. Włosy zaczęły mi wypadać po 3 miesiącach po urodzeniu małej, w takiej ilości, że grzebienia było mało. Każde przeczesanie włosów rękoma kończyło się kolejnymi ok. 20 nowymi wy-padniętymi sztukami. To wszystko spowodowało, że po miesiącu miałam większe zakola niż mój 55 letni ojciec, czoło podniosło mi się jakiś 1cm (mam znamię zaraz nad linią włosów, które nagle było przed nimi ). Prześwity maiłam takie, że kiedy szłam z małą na spacer (lipiec) to przypalało mi skórę głowy. Całą ciążę jadłam zdrowo, zażywałam też witaminy, po porodzie również. Ale widząc to co się dzieje byłam naprawdę załamana. Na szczęście rodzina nic nie komentowała, choć widziała problem. Po dwóch miesiącach się unormowało,tzn dalej wypadały włosy ale nie w takiej ilości no i zaczęły rosnąć nowe. Cały czas przez pół roku brałam po porodzie witaminy dla matek karmiących Falvit(choć karmiłam tylko 1 miesiąc) i zgodnie z zaleceniem pani dermatolog szampon na wypadanie włosów po spienieniu zostawiałam na chwilę na głowie (myłam wtedy zęby lub oczyszczałam twarz) a dopiero potem spłukiwałam. Więcej składników wnika w cebulki, a to od ich kondycji zależy nasze afro. Używałam najpierw szampon Radicala (tego na wypadanie włosów) a potem jak skończyłam po 1,5 mies butlę to kupiłam Dermena Repair w aptece (poleciła mi go dermatolog, ok.25 zł) i witaminy w saszetce Amocon ok 30 zł (w nowszej droższej wersji może być Gelacyt ok 40zł). Jak mała miała pół roku było już spoko - miałam już centymetrowe odrosty. Aha, włosy zaczęły mi wyrastać jak używałam tylko Radicala, ale dla świętego spokoju używam teraz Dermeny (przeczytałam na opakowaniu iż pomaga odbudować włosy nawet ludziom po chemioterapii). Pozdrawiam, i trzymam kciuki za wszystkie mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawie łysa
Zapomniałam dodać, że jak używałam szamponu z Radicala to równolegle używałam również ich odżywkę ze skrzypu, taką w szklanej butelce. Tylko że ja ją przelałam do butelki z atomizerem i po każdym myciu na mokrą głowę psikałam ok 10 do 15 "psików". Chodziło o to by jak najwięcej tej odżywki wetrzeć w skórę głowy, a nie we włosy. Przed ciążą używałam również ich ampułek do wcierania(ale za dużo z nimi zabawy) choć efekty po 2 miesiącach są naprawdę super. Ale to prawda, że te włosy, co mają wypaść i tak wpadną, żadne tabletki i inne farmaceutyki tego nie powstrzymają. Jednak próba wzmocnienia włosów (szampony, tabletki,odżywki) pomagają szybciej je odbudować . Mnie wypadały 2 miesiące, ale moim koleżanką nawet pół roku (to też zależy od tego jak kto długo karmi i jaką kto ma gospodarkę hormonalną). Najszybciej wypadają na górze głowy, najpóźniej po bokach. Ale i w tej kolejności też odrastają. Często problem z włosami kobiety w rodzinie mają podobne, więc warto zapytać mamy, ciocię, siostry jak było u nich. Na pewno warto zrobić morfologię by wykluczyć anemię. Jeśli intensywnie wypadają dłużej niż pół roku można pokusić się o zrobienie badań hormonów tarczycy i/lub płciowych. To wszystko zależy od lekarza i od tego czy inne kobiety w rodzinie miały jakieś niekorzystne schorzenia (niedoczynność lub nadczynność tarczycy, androgeniczne wypadanie włosów, itp). Mnie dermatolog przepisała również potem Loxon 5% (ok 38 zł) na szybsze "obudzenie" mieszków włosowych, by tworzyły cebulki, a cebulki włosy. Ale jest to środek dla osób nie karmiących piersią. Zresztą jak wszystkie najskuteczniejsze środki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWIA ŁYSA
Z tego co używałam tylko loxon jest na receptę, resztę można kupić w Rossmanie, aptece i na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosienka22
Miałam ogromny problem z wypadaniem włosów po porodzie. Koleżanka poleciła mi Vitapil i rzeczywiście włosy przestały wypadać i zrobiło się ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikarus
Długo borykałam sie z wypadaniem włosów po porodzie dopiero vitapil zahamował wypadanie i sprawił ,że włosy zaczęły rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×