Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

............+.............

***************BARKA*******************

Polecane posty

Gość HAKÓNA
Wiesz Ty Jędrek co? dziś zrobiło mi sie tak.......... dziwnie:( nikt oprócz naszej czwórki tutaj nie zagląda. Porobiło sie TWA. Twój temat przewodni legł w gruzach:( a przynajmiej tak mi się wydaje. Co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
Delfinko miła🌻 czuj się dzisiaj już lepiej❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
Gniewko 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
rozumię.. z Panem Bogiem i szerokości życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CUDA MIŁOŚCI, Sonet "Karmię frasunkiem miłość i myśleniem, Myśl zaś pamięcią i pożądliwością, Żądzę nadzieją karmię i gładkością. Nadzieję bajką i próżnym błądzeniem. Napawam serce pychą z omamieniem. Pychę zmyślonym weselem z śmiałością. Śmiałość szaleństwem pasę z wyniosłością. Szaleństwo gniewem i złym zajątrzeniem. Karmię frasunek płaczem i wzdychaniem, Wzdychanie ogniem, Rgień wiatrem prawie, Wiatr zasię cieniem, a cień oszukaniem. Kto kiedy słyszał o takowej sprawie, Że i z tym o głód cudzy się staraniem Sam przy tej wszytkiej głód ponoszę strawie" J.A. Morsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
Hej Gniewko! nie ma Delfinki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
charakterystyczny styl ten literacki. . . nie mniej jednak szacunek P. Morsztynowi. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO JEDNEJ "Nie dziwna to u mnie, pani, Że cię każdy, kto zna, ga - lante wspomina; Doglądasz bydła, przędziwa, Przy tym wolisz szklankę pi - gwów usmażyć. Przyznać ci, jak aptekarce, Że umiesz wysuszać gar - garyzmy. Przy stole-ć to nie nowina, Że ci nie nastarczą wi - dełek rozbierać; Skąd kiedy w taniec poskoczysz, Pewnie się rześko zato - nie powstydzisz. Nie mierzi cię gość życzliwy, A mąż patrząc dobrze ży - je z tobą; Zwłaszcza gdy kto nieubogi, Wyjednasz mężowi ro - czną intratę. Nawet przed chudym pachołkiem Nie pysznaś z swoim nado - bnym ukłonem. Więc to dziwna, że cię chwalą, A gdzie indziej takie pa - nie kanonizują" J.A. Morsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może bidulka zmęczona po wczorajszym...nio delfiny lubią się wyspać ale na szczęście nie jak jeżyki czy niedźwiadki snem zimowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
A zwłaszcza gdy kto ubogi w me wstąpi progi zazna pociechy a! serce pokrzepi! a! usmiech przylepi! czegoś dobrego w zanadrzu zabierze innym przekaze- nies dalej!!! przymierze... J... Morsztyn2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SERENADA Już słońce padło, już horyzont ciemny, Już płucze Feba ocean podziemny, Już ptak spoczywa, szum ustał i głuchem Las się dębowy odzywa posłuchem, Już wszytkich skrzydły okrył sen słodkiemi I cichy pokój rozciągnął po ziemi, Już i promienie zgasły kanikuły, Ja tylko nie śpię. jam tylko sam czuły. Wszytkie te gwiazdy widzą me niewczasy, Kiedy wieńcami zdobię twe zawiasy Albo-ć sen słodzę śpiewaczymi głosy, Albo skrzypkami, choć się boją rosy. Otwórzże okno, uchyl okiennice, Rozśmieje się noc, jako gdy z. łożnice Rumiana Zorza od Tytona wstaje I świetną barwę brudnym cieniom daje; W dzień się opalisz, ale nocy chłodnej Nie kryj mi. Jago, twarzy grzechu godnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
Sonet i Serenada Morsztynowym paradoksem do mnie przemawia.Czytam miedzy wierszami.. a uśmiech Tobie zostawiam.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
nie wiem po czemu error ten...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
...........to tylko powierzchowność....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×