Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytajnik00

nie wymawianie r- skad się bierze ta wada?

Polecane posty

Gość gość
Sprobujcie się skoncentrować na koncowce języka, nie dotykajcie językiem podniebienia, język ma być luźno a pod wpływem wydmuchu czubek języka powinien drgac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczcie się , uczcie bo kulwa śmiesznie brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam nie wymawaiam dobrze R i nie przeszkadza mi to, pewnie jakbym mowila jak perydentowa wawy to przeszkadzaloby mi to a tak to jest ok, malo kto to zauwaza u mnie, bo z oim R to jest tak ,ze czasem wymawaim pewne slowa perfekt a nie ktore gorzej, moje R jest takie gluche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dziecko zamiast ,,r'' wymawia,,l''to jest wielka szansa,że wyjdzie z tego ,oczywiście z pomocą logopedy.Natomiast ,jeśli mówi kjowa zamiast krowa,czyli ,,r''wymienia na ,,j'' to już trudniejsza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to się nazywa ,rotacyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to przedtem spierrrrrrrrrda..j musiało komicznie brzemieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przedstwaie wam moja historie. Od najmlodszych lat chodzilam do logopedy ale zaden powtarzam zaden nie potrafil mi pomóc. Gdy skonczylam 23 lata poszlam prywatnie i sie z tego wyleczylam. Okazalo sie, ze tamci logopedzi mieli znikome pojecie o swojej profesji i złe podejscie przede wszystkim. Chodzilam do logopedy okolo pół roku i nie żałuje. Odzyskalam pewnosc siebie. Za błędy stylistyczne przepraszam, pozdrawiam ! Jak ktos bardzo czegos chce to to osiągnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I pewnie się cieszycie, że marka Era zmieniła się TMobile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wielu osobom się wydaje, że wystarczy upór i się uda, ale niekoniecznie, nie wymawiałam nigdy r, gdyż miałam bardzo krótkie wędzidełko, w wieku 20lat podcięłam, ale to i tak nic nie dało, ćwiczyłam 2 lata i dalej nic!!! język to mięsień, najłatwiej go wyćwiczyć w dzieciństwie, później jest coraz trudniej, anatomia tez ma tu wpływ, siostra u logopedy spędziła prawie 3 lata, troszkę poprawiła wymowę r, ale poprawnie i tak nie wymawia, ignorancja rodziców zbiera tu niestety żniwo, trzeba jak najszybciej dzieci posyłać do logopedy, a nie mówić, ze ma jeszcze czas......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 10 lat i wczoraj nauczyłam się mówić R, zrobiłam to sama gdyż moi rodzice mnie olewają, tata pracuje zagranicą a mama olewa mnie całkowicie mnie olewa i codziennie na mbie krzyczy i mówi że wolałaby mieć inne dziecko, to bardzo przykre... Mówiłam poprostu wyrazy z literą R, R i kserowałam jakieś kserówki logopedyczne i się nauczyłam, teraz też trochę ćwiczę żeby mi się utrwaliło bo pisało tak na takiej stronce z której ściągałam tw kserówki pod nazwą dobre rady - polecam wam taką metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
twuj przodek slozyl w wermachcie dlatego masz problem z r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to sobie sama wyleczyłam. Śpiewałam sobie teksty Tatu (wtedy gdy było popularne) a w ruskim r jest akcentowane i mi jakoś samo przeszło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rerającapanna
słuchajcie, mam prawie 30 lat i okropne kompleksy z powodu tej wady wymowy, pierwszy raz do logopedy poszłam w wieku 23 lat, ale byłam bardzo niekonsekwentna w ćwiczeniach, zdarzało się, że rok czy dwa nie ćwiczyłam w ogóle.. mijały lata, czasem sobie przypominałam i zaczynałam ćwiczyć, ale efekty były bardzo słabe, prawie jakby ich wcale nie było, pomyślałam, że za stara jestem już na to, że to sie nie uda... ciężko mi się było pogodzić z porażką, więc któregoś dnia, pare miesięcy temu stwierdziłam, że spróbuje jeszcze raz. ćwiczyłam na zasadzie "pewnie sie nie uda, ale skoro mam troche czasu to poćwicze, nie zaszkodzi" otwierałam szeroko buzie i powtarzałam dddddd, ttttttt, dddd, ttttt i tak do znudzenia. oj, nudne to było, nudne żmudne i długo bez efektów.. do czasu... :) pewnego pięknego dnia usłyszałam jak mój język zaczyna wibrować, najpierw tak nieśmiało i delikatnie, ale po tygodniu wychodzi mi już piękne czyste drrrrr :)))))) ktoś, kto nigdy nie miał takiej wady nie zrozumie tego szczęścia :)))))) wiem, że jeszcze długa droga przede mną, ale już sie nie poddam, będę ćwiczyć codziennie bo wiem, że to naprawdę ma sens :) i dlatego postanowiłam tu o tym napisać, żeby dać nadzieje wszystkim tym, którzy bardzo chcą, ale nie potrafią, albo myślą, że sie nie uda - UDA SIĘ!!!! trzeba tylko ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć, jeśli macie z tym problem tak jak ja mam (miałam? :) to bierzcie się do pracy, bo szkoda czasu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rerającapanna
i jeszcze coś - gdyby tak zsumować wszystkie te miesiące ćwiczeń to na pewno wyjdzie ponad 2 lata. długo? szaaaleeeenie długo, ale co z tego? ważny jest efekt :) nie pozwólcie sobie pójść na łatwiznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Handek
nie znacie jezyka Polskiego bo szkola tylko uczy mowic po Polsku ,wrecz programuje i tworzy wyksztalcone barany nie ublizajac owcom, nie rozumiecie zwrotu -na poczatku bylo slowo ,a slowo cialem sie stalo -slowo to dzwiek,a dzwiek to rezonans czyli drganie-/materia jest zbudowana z atomow w ktorych bez przerwy poruszaja sie elektrony ,wiec wszystko drga nawet jezeli tego nie widac/ litera R posiada najwieksza wibracje w alfabecie wrecz mozna ja spokojnie zaczac i skonczyc tak samo na tym samym poziomie -jest jakby warkotem -jest sama amplituda wiec w tej amplitudzie zawiera sie ,,caly ''dzwiek alfabetu czyli wiedzy-swiatla-boga stad najstarsza nazwa boga -RE,RA,RO ,RU, RI,RY-/Pe-run ,Rod/,Polski zwrot amon Ra-ona,Re-on, amon-amen -a men -nie czlowiek tylko Ra,Re stad ludy zrodzone z Pana-/LACH i LACHA,LECH i LESZKA-LASZKA-/pierwszy bialy Arianin i Arianka zrodzoni z Boga/ mowia latwo R,a ludy stworzone maja z tym problem, ,bledy genetyczne ''wiec niemoznosc wymowienia R przykro mi ale to wada genetyczna ,ludzie nie wymawiajacy R to ludzie ktorzy moga byc oczywiscie bardzo inteligentni ale nie siegna nigdy prawdziwej wiedzy -bo wiedza to nie inteligencja -wiedza jest zapisana w genach,inteligencje sie nabywa-mozna sie uczyc i nic nie nauczyc ,mozna sie nauczyc i dalej nic nie wiedziec ,a wiedza jest wrodzona wystarczy po nia siegnac w czym pomaga odpowiednia nauka nie blokujaca przekaznika jakim jest mozg -szkola Polska to zwykle pranie mozgow Polakom i podrzucanie tam falszywej tozsamosci przez komisje edukacji narodowej,wiec obchodzimy wielkie swieto e dukacji-uczenia Polakow nie dukania,latwo bylo to zrobic niszczac i kradnac Polska wiedze ,wpedzajac Polakow w wieki ciemne na kilka setek lat,zrobil to kosciol-prz mowieniu o komisji ,o hugo kolataju pomija sie jego przydomek-biskup,Polacy obudzdzie sie uzywacie najstarszego jezyka swiata i nic o mtym nie wiecie,a latwo to udowodnic ,jest to moja herezja-najstarszy slad z Greki-wybieram,tak to Grecy przetlumaczyli/zrozumieli/kiedy uczylismy ich mowic-He rez Ja-rez-ciecie-rezac -ciac-HE odcinam Ja- sie od klamstw oficjalnej histori ,wybieram wiedze -prawdziwa,ktora wynika z kodu jezyka Polskiego, rezam nic klamstwa-odcinam sie od tych wszystkich klamstw,ktore nam sprepaeowano-niech wzdy narody oscienne znaja iz Polacy nie gesi i swuj Jezyk i Rozum maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×