Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

graminis

jak zostać kosmetyczką???

Polecane posty

kończę urlop macierzyński i nie chcę wracać do poprzedniej pracy. poważnie myślę o własnym biznesie a od zawsze interesuje mnie kosmetyka... chcę zrobić sobie kurs kosmetyczny i jeszcze przed świętami, sylwestrem i studniówkami uderzyć do potencjalnych klientek... czy kurs mi wystarczy??? czy certyfikat ma jakieś znaczenie czy aby prowadzić działalność (mini salon kosmetyczny bądź pracownię wizażu) należy mieć dyplom szkoły kosmetycznej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabelnie przestrasznoa
Żeby otworzyć taki salon nie musisz mieć ukończonego zadnego kursu. Ale zeby obslugiwac klientki, to mysle, ze szkola sie przyda. Na kursie nie nauczysz sie tak wiele. Sama jestem po 2 letnim studium kosmetycznym plus jednorocznym wizazu. Wiem, ze kursy nie dalyby mi tego, czego nauczylam sie podczas zajec i praktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnego dyplomu nie trzeba
w zasadzie wystarczy mieć kasę i to nawet nie zawsze bo na mały zakład można wziąć kasę ze środków unijnych, powiatu i kredytów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz salonow kosmetycznych
jest od cholery, watpie ze Ci sie uda ale zycze powodzenia. Sam kurs Ci nie wystarczy bo kurs to tylko podstawowe zabiegi a klienci zawsze wybiaraja renomowany salon gdzie mozna zrobic percing, depilacje laserowa, zabiegi na twarz, paznokcie i wiele wiele innych. Zeby otworzyc swoj wlasny salon musialabys zrobic sporo kursow i oprocz tego technika uslug kosmetycznych. Sam podstawowy kurs paznokci żelowych to koszt ok 900zl a jest kilka metod przedluzania paznokci... Jeszcze dluga droga przed Toba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kankusa
Wystarczą szkolenia, ale one muszą być zrealizowane naprawdę profesjonalnie, program powinien obejmować wszystkie tematy. Ja robiłam po prostu szkolenie zawodowe w New Nails. Nauki było mnóstwo, a ja sama również cały dzienny program powtarzałam w domu. Pracę w branży mam i sobie ją cenię. Odradzam studia kosmetyczne - jak dla mnie to strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta dudel
Ale odkopaliście ;-) Ja również jestem kosmetyczką. Po ogólniaku poszła na szkolenia kosmetyczne. Trochę żałowałam, że wcześniej nie poszłam również do szkoły o profilu kosmetycznym, jednak zatrudnienie w salonie znalazłam bez tego. Jestem zadowolona ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja wloska
kankusa - jaki był program tego szkolenia? Interesuje mnie to, co muszę potrafić, aby znaleźć pracę w zawodzie. Proszę o konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparat007
W dobrym salonie kosmetycznym się nauczysz swojego fachu, lub załż swoją firmę i zatrudnij fachową kosmetyczkę, która nauczy Cię fachu. Na początku nie będziesz miała dużego zysku, ale poznasz tajniki fachowości od swojej pracownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja wloska
140h nauki - masakra ;/ Tam jest podział na kursy weekendowe i kursy od poniedziałku do piątku. Z której opcji korzystałaś? Czy ucząc się wyłącznie weekendami ta wiedza zostaje na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przepraszam za Jedwabne
prosisz kogos o zdrobienie tasakiem dziurki w glowie i wszycie zamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hacianta
Maja - 140h to wcale nie jest tak dużo. Pomyśl sobie, że inne dziewczyny siedzą 5 lat na studiach, a i tak będą miały tylko niewielką część wiedzy, jaką ty będziesz posiała, tak więc chyba jednak mija się to z celem, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambosia
Przede wszystkim samodzielny rozwój, budowa doświadczenia, to kluczowe. No i rzeczywiście lepiej szkolenia zawodowe niż kosmetologia, która jest przebudowana teorią - ta jest w zdecydowanej większości całkowicie zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harcyk
Kilka szkoleń popartych praktyką w salonie kosmetycznym i możecie bez większych problemów pracować na klientkach. Oczywiście uzyskanie należytej perfekcji wymaga czasu, ale wszystko jest możliwe do realizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna kaliska
Czy przez szkolenia? Moim zdaniem tak. Zawsze można iść do studia, ale tak na prawdę połowa programu na jaki tema napotkacie nie będzie wam do czegokolwiek potrzebna, więc tak na prawdę po co tracić tam czas? Osobiście nie widzę sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej to sie ubierac i zachowywac jak ta panienka z fimika a facet nigdy nie zdradzi i kazdy sie zakocha bez pamieci 333 www.youtube.com/watch?v=GuszCNR-5Lo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petonia
Pewnie, że można poprzez szkolenia - może i nawet tak o wiele łatwiej? Ja w zasadzie wszystkiego co potrafię nauczyłam się przez szkolenia i w salonach - efekty to dało znakomite, bo na tym etapie jestem fachowcem i mam dużą bazę klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×