Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ebodenuan

Dobry ekspres ciśnieniowy za 300-400 zł

Polecane posty

Witam, chciałabym kupić ekspres ciśnieniowy- najpierw myślałam o automacie Clatronic, ale po przeczytaniu Waszych opinii stwierdziłam że to bubel, a o automacie muszę zapomnieć, bo realny cenowo jest jedynie kolbowy. Mam bardzo skromne fundusze (studenckie na razie) więc cena 400 zł jest nieprzekraczalna- to właściwie i tak za dużo, ale bardzo chciałabym zrobić mężowi na gwiazdkę super prezent (do tej pory pił tylko rozpuszczałkę :oops: chociaż kawę bardzo lubi). Sama piję tylko cappuccino. Jestem kompletnym laikiem- stąd prośba o pomoc. Czytam Wasze opinie i opinie na ceneo od 7 godzin (!) i dostaję depresji- jak już mi się wydaję że znalazłam najlepszy model, okazuje się że chyba jednak nie. Na młynek (choć wiem już że b. ważny) na razie nie mam funduszy- może za jakiś czas. Biorę obecnie pod uwagę: ~Zelmer Maestro 13Z013 -głośny,kiepska crema,zostaje błotko,tacka ciągle się grzeje i rdzewieje ~Electrolux (AEG) 150 [/b] -ponoć strasznie awaryjny, bardzo wrażliwy na stopień zmielenia kawy ~Saeco Via Vento -ponoć okropnie brzydki (nie najważniejsze to,ale w końcu to prezent-chyba że faktycznie zdecydowanie przebija inne) i trochę przestarzały ~Saeco Nina -trochę za drogi- jeśli nie bije innych na głowę, to raczej nie; głośny ~Zelmer Piano -wydaje się że jest z najniższej klasy, więc kawa pewnie też najsłabsza ~Rowenta ES 5100 -na ostatnim miejscu bo ponoć hałasuje jak czołg,a kawa bardzo marna Błagam o opinie bo głowa już mnie boli od tego. Chiałabym smaczną kawkę (żeby była warta tych 400 zł :) ), nie psujący się i w miarę prosty w obsłudze sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy nie narobię Ci mętliku podając kolejną propozycję :/ jak tak to przepraszam. Sama uwielbiam kawę, ale póki co mam siemensa przepływowego i wiem, że trzeba zmienić :) Moja propozycja to: Ekspres DE LONGHI BAR 14. O De Longhi mówi się, że są najlepszymi ekspresami:) tylko zależy gdzie kupisz, ten kosztuje niecałe 300zł ale na magicznaplaneta.pl, zajrzyj tam może znajdziesz coś jeszcze ciekawszego. Na pewno cena za ten model jest bardzo dobra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawoszek
Nagietkowa, sorki ale ja mam inne zdanie o De longhi.Mam od 2 lat ec 145 i jest niezbyt udany, jezeli chodzi o przyrządzanie kawki.Długo się grzeje, cieknie i kawa nie jest zbyt smaczna.Może inne modele są lepsze, w takim razie ja mam najgorszy.Ja bym obstawiła Saeco Via Veneto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa32
W tym przedziale cenowym ekspresy są o bardzo porównywalnych parametrach, najważniejsze żeby było ciśnienie około 15 bar wtedy można korzystać z niego dość komfortowo, do 300zł kupiłam tsk1843A i po roku bardzo sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa32
Kwestia gustu co komu bardziej się podoba, faktem jest, że w tej cenie większość jest bardzo podobna do siebie, prawdziwe automatyczne kosztują 5 tys i więcej złotych także dość duża przepaść. Dla mnie tsk okazał wystarczający (nie jestem aż taką smakoszką kawy, żeby wydać 5000zł na ekspres), a możliwości które oferuje zadowalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leeon zawodowiec
Możliwości praktycznie we wszystkich są takie same... nie kupi się rozbudowanego ekspresu do 400zł czy nawet 700, 800zł.... Także jeśli komuś wystarczają okrojone możliwości tych tańszych to ok, wytrzymałościowo wszystkie prezentują się podobnie bez względu na producenta (na więcej niż 3-4 lata wytrzymałości nie ma co liczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmllllllllllllllll
mam de longhi - ciśnienie 15 bar od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. Fakt, że głośno chodzi, ale trwa to kilka sekund. Woda szybko się nagrzewa, dobrze spienia mleko. Używam kawy Lavazza espresso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×