Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rosso34

Sprawa rozwodowa

Polecane posty

Gość rosso34

Przed kilku laty moja żona uciekła z innym mężczyzną do Niemiec, zostawiając mnie i naszą córkę .Urodziła mu dziecko o czym dowiedziałem się przy okazji żądania przez nią rozwodu ,po kilku latach milczenia z jej strony . Teraz dostałem pismo z sądu Niemieckiego informujące mnie o sprawie rozwodowej mającej odbyć się w Grudniu tego roku . Czy fakt że jestem ojcem samotnie wychowującym dziecko ,pracującym w służbach mundurowych i cierpię na brak czasu ,oraz to że to moja żona ode mnie odeszła , urodziła dziecko innemu mężczyźnie pozostając ze mną w związku co potraktowałem jako dowód jej zdrady ,że nie płaci od kilku lat zasądzonych alimentów na nasze dziecko i to ona chce się rozwieźć może przemawiać za tym by sprawa rozwodowa odbyła się w Polsce? . Nie ukrywam że z tych powodów ,oraz dlatego że jestem obywatelem Polski i żona chyba też ,chcę by była ona w Polskim sądzie . Bardzo proszę wszystkich czytających i posiadających wiedzę w tym temacie o odpowiedzi . Dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wez adwokata
wez adwokata, i to dobrego to odzyskacie z corka kase,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdffffffffffffffffw
i pozbaw ja praw rodzicielskich zeby za jakies 20 lat nie chciala alimentow od was na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja pisaklam topik
witaj nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, ale podziwiam Cie! jak dajesz rade sam wychowac corke? masz jakas Pania, czy córki dziadkowie pomagaja? ile ma lat córeczka? Trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higviyvp
złóżpozew o rozwód w sądzie okręgowym właściwym dla twojego miejsca zamieszkania i sprawa o rozwód będzie wtedy wszczęta w polsce. poza tym jeśli nawet twoja żona uzyska rozwód w niemczech bez twojego udziału to nie będzie on ważny na terytorium polski. będzie musiała przed sądem okręgowym zrobić uznanie tego orzeczenia a na tą sprawie ty będziesz wezwany i będziesz się mógł wypowiedzieć. możesz też wysłac pismo do sądu w niemczech tłumaczone na niemiecki że nie zgadzasz się na rozwód w niemczech i wnosisz o przekazanie sprawy do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja pisaklam topik
o i tu poczytaj tez to ci troche naswietli sprawe na ta chwile a od jutra rana zacznij dzialc bo widzisz ze tu nikt nic konkretnego nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja pisaklam topik
linku zapomnialam wkleic a juz strone zamnelam i nie wiem jak to znalesc :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×