Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy mogę jeść

ważność mięsa

Polecane posty

Gość czy mogę jeść

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy mięso z datą spożycia 24.10. jeśli jest zamrożone, to znaczy, że jego ważność się przedłuża? Nie chcę zatruć rodziny, a wyrzucić też szkoda. Dzisiaj to mięso zamroziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoly romek
dokładnie tak! Polecam również mrożenie chleba i ogólnie wszystkiego co się da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mogę jeść
Dzięki. Dobrze więc, że mamy zamrażarki :-) Ostatnio zastanawiałam się nad zamrożenim pieczarek (takich w opakowaniu pół kilo) i kalafiora, bo za dużo nakupiłam. A mam mało czasu na gotowanie. Ale z warzywami to chyba przesada, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczarek nie mroziłam to fakt ale grzyby leśne tak ....wtedy oprócz kurek ...zamrażasz oczyszczone i na surowo ale kalafior jak najbardziej podziel sobie na różyczki w woreczki ja tak robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przed mrozenie warzyw lepiej
je obgotować 3 minuty w osolonej wodzie i po schłodzeniu zamrozić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mogę jeść
A ja porozdawałam ludziom, bo nie chciałam żeby się popsuły :-) Oj widzę, że jeszcze muszę się dużo nauczyć :-) U mnie właściwie zamrażarka pusta - marnuje się :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgsg
Ja tez mrożę wszystko....a pieczarki to w szczegolnosci... kroje je w paski i surowe zamrazam albo obsmazam na patelni i po wystudzeniu zamrazam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cube
no zamrażarka moim zdaniem to najlepszy wynalazek ;) też mrożę wszystko co możliwe..owoce, mięso, ryby, a ostatnio byłam zmuszona też do zamrożenia chleba i potem wrzuciłam ten zamrożony chleb do piekarnika i był jak świeży i do tego jaki smaczny ;) także jak najbardziej opłaca się mieć zamrażarkę w domu, przynajmniej jedzenie tak szybko się nie marnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wiem ze czegos nie zużyję
w najbliższych dniach to np. pieczarki dusze na maśle, osolę troszkę i podduszone , wystudzone zamrażam.Nadają się do zupy czy na sos, czy tez duszone ze śmietaną.Mięso od razu po zakupie, dzielę na konkretne porcje, opisuję i zamrażam.Używam takich torebek do zamrażania , gdzie jest na nich biała część, na której długopisem można napisać , co to jest lub na co przeznaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niektore jarzyny
blanszuję , schładzam i zamrażam, jeszcze trzeba je dobrze odsączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właściwie to zasada jest taka, że im mięso bardziej tłuste tym krócej może przebywać w zamrażalniku. Z tego co pamiętam najkrócej drób, bo 3 miesiące, a bodajże wołowina nawet 8 miesięcy. Ale dokładnie teraz nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×