Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kallissta

jeszcze raz stulejka

Polecane posty

Gość kiara1_2006
Witaj bardzo pomaga moczenie kilka razy dziennie w rumianku a czy mały skarzy sie na ból???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiara1_2006
Mój maly tez tak miał najbardziej pomgalo moczenie w rumianku i potem mialam masc z lidocaina zeby znieczulało ale to juz po wizicie u lekarza jak mu ta sciagnał ta skórke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz to na siłe robił? nie wyobrazam sobie bo synek ma strasznie mała dziurke , jak mu lekarz to naciagnie to peknie mu napletek, to bankowe! opisz ten zabieg prosze zeby go przygotowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak nagle wystapił problem
w zaawansowanym stadium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie tak. przez pare dni nie chciał do toalety chodzic musiałam go prowadzic. myslałam ze to jakas forma zwrócenia na siebie uwagi bo niedawno urodziłam 2 dziecko. ale po ok3-4 dniach zaczał pokazywac ze go boli i juz tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiara1_2006
wiesz co wedlug mnie to badanie jest trgiczne moj maly mial gdzies moze ok 2 latka i dostalam skierowanie do urologa z nim a tam urolog kazal nam go chwycic i jeszcze pielegniarka i sciagnal ja na chamca smarowal przy tym lidocaina ale ja mysle ze to nic nie pomagało nawet mu krew leciala bo naderwal go chyba po jakims czasie dalej nie szlo sciagnac skorki ale olałam to i teraz moj maly ma 5 lat i juz pieknie sam sobie sciaga i myje przy kapieli poszlam z nim do lekarza bo sie skarzyl wtedy ze go boli i piecze ale teraz wiem ze drugi raz bym nie poszla kupila bym rumianek i robila kilka razy dziennie przymoczki a oprocz tego smarowala mascia clotrimazol to jest ta stulejke by sie stan zapalny nie zaostrzyl a rumianek wyciagnie stan zapalny a niech sam probuje po troszku scigac przy kapieli napewno da rade kazdego dnia troszke wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym pojechała na pogotowie
jest dyzurny chirurg-po co dziecko ma sie meczyc i dostac zapalenia pecherza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiara1_2006
a dodam jeszcze ze od tamtej pory u lekarza czesto sie skarzyl ze go boli i byl zaczerwieniony ale radzilam se rumiankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym pojechała na pogotowie
moj ma zwezony napletek-tez ma 3 latka ale lakarka mowi ze jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiara1_2006
wedlug mnie wszystkie male dzieci maja zwezony i jak nie bedzie sie go naciagac powoli po troszku kazdy dzien to zawsze bedzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiara1_2006
pierwsze co jedz i kup rumianek zamocz caly napletek w naparze z rumianku i zobaczysz jutro zrob znow to samo rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mieszkam w Polsce wiec jest mały problem-tutaj nawet nie mam co marzyc o pogotowiu bo mnie wysmieja ...niestety. musze czekac na wizyte u lekarza, rano ich pogonie moze przyspiesza. dobrze wiedziec co piszecie bo bede miała jakiekolwiek info na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mowicie o stanie zapalnym
a co w przyszlosci z dzieckiem??? przeciez jako nastolatkowi zaczna sie erekcje i to bedzie bolalo jak napletek nie zejdzie. Sama mam te problem z synkiem i nie wiem co myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewno anglia-tam tylko
paracetamol daja :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 latek tez juz ma erekcje
i dlatego do 3 lat zwezony napletek to norma -potem ma ustepowac samoistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 latek tez juz ma erekcje
"W przypadku niemowląt i małych dzieci do ukończenia 3 roku życia niemożliwość odsunięcia napletka do rowka zażołędnego uważa się za stan fizjologicznie prawidłowy, zazwyczaj niespowodowany stulejką. Noworodki płci męskiej w większości przypadków przychodzą na świat z napletkiem mocno sklejonym mastką z żołędzią prącia. W żadnym przypadku nie wolno na siłę odsuwać napletka. Często rodzice , położne, a nawet lekarze pierwszego kontaktu próbują niemowlakom ściągnąć napletek. Prowadzi to do poważnych komplikacji - popękania napletka, naderwania wędzidełka, uszkodzenia powierzchni żołędzi - i jest bardzo bolesne dla dziecka. Tego typu działania są bezpośrednim powodem powstania właściwej stulejki, gdyż pęknięty napletek bliznowacieje i ulega zwężeniu. Działanie takie jest absolutnie nieprawidłowe z medycznego i pielęgnacyjnego punktu widzenia. Uwzględniając wiele różnych opinii na ten temat, należy zaproponować rodzicom poniższy algorytm postępowania w zakresie pielęgnacji chłopców: Do ukończenia pierwszego roku życia chłopca w żadnym przypadku nie próbujemy odsuwać napletka. Przez pierwsze miesiące lub nawet lata życia chłopca mastka sklejająca napletek z żołędzią powinna ulegać powoli samoistnemu wymywaniu i rozpuszczaniu. Zabiegi higieniczne ograniczamy do codziennej kąpieli, obmywania prącia z zewnątrz (bez ściągania napletka) i dbania o to, aby nie doszło do zakażenia napletka lub cewki moczowej resztkami kału. Po ukończeniu 1 roku życia co dwa, trzy miesiące próbujemy w czasie kąpieli ściągnąć chłopcu napletek. Uważamy, żeby czynność tę wykonywać bardzo delikatnie i nie sprawiać dziecku bólu. Jeżeli ściągnięcie napletka powiedzie się, żołądź wymywamy dokładnie z resztek mastki. Jeżeli do ukończenia 3 roku życia nie uda się zsunąć chłopcu napletka, powinno się zasięgnąć porady urologa lub chirurga dziecięcego. Wyłącznie specjalista może ocenić, co jest powodem zaistniałego stanu - sklejenie napletka z żołędzią czy stulejka. W pierwszym przypadku lekarz dokona odklejenia napletka, a w drugim prawdopodobnie zaproponuje leczenie chirurgiczne. Oba zabiegi wykonuje się u dzieci w znieczuleniu, zabieg usunięcia stulejki - bezwzględnie w znieczuleniu ogólnym. W niewielkim procencie przypadków lekarz może zadecydować o próbie podjęcia leczenia stulejki sterydami (podawanymi w maści). Leczenie takie jest możliwe wyłącznie u małych dzieci (odpowiednia podatność skóry na leki hormonalne) i tylko z lekką stulejką (niewielkim zwężeniem ujścia napletka). Mimo, że pozwala uniknąć stresującego dla dziecka zabiegu chirurgicznego, nie daje jednak gwarancji pełnego wyleczenia i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tej patologii w późniejszym wieku. Pamiętajmy, że im wcześniej poddamy dziecko zabiegowi, tym będzie on dla niego mniej stresujący i bolesny. Bez względu na wiek chłopca powinniśmy natychmiast udać się do urologa lub chirurga dziecięcego w przypadku wystąpienia stanu zapalnego (opuchnięcie prącia, zaczerwienienie). Lekarz prawdopodobnie dokona odklejenia napletka i zleci dalsze leczenie antybiotykiem w maści."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tylko w Anglii, Holandia także :P mój mały juz ma erekcje z rana, teraz od paru dni nie ma chyba bo by sie darł strasznie. i rozwala mnie pytanie: " mama cio to? " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 latek tez juz ma erekcje
jedz na pogotowie! wolisz patrzec na cierpienie synka,miec nie przespana noc,powikłania niz ryzykowac ze cie wysmieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały usnął wiec dopuki śpi nie bede panikowac. z rana zadecyduję. dzieki wielkie za rady babeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam lekarza kazał na kilka dni przed zabiegiem moczyc w sodzie oczyszczonej ( na litr przegotowanej ciepłej wody 2 lyzeczki i co chwila okladac by był siusiak mokry pamietamze do zbaiego to jakies 4 dni moczyłam potem masc znieczulajaca i hm... lekarz sciaga widok okropny płakałm razemz synem maz był z nami acha i po zabiegu okładałm 3 dni jeszce i codziennie chodziłamj by lekarz sam raz dziennie scigał potem juz sama i bez okładów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimhola
polecam dobrego urologa - dr Belda z Wroclawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jedynie moge polecic naprawde skutecznego lekarza – www.urolog-gorecki.wroclaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×