Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama chłopca

Zapalenie krtani u dziecka.

Polecane posty

Gość mama chłopca

Jak rozpoznać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burza na Warszawa
Kaszel krtaniowy,suchy,szczekajacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama chłopca
Trudno rozpoznać. Mały miał zapalenie gardła, które w/g lekarki nie wymagało antybiotyku. Samo przeszło..Od wczoraj dużo kaszle dziwny suchy kaszel.. Jutro mamy wizytę kontrolną to zobaczymy. Jakieś objawy dodatkowo ? Czy tylko ten kaszel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem jest zanik głosu
Objawy najczęściej pojawiają się nagle w nocy zwykle przy pełnym zdrowiu i obejmują: * stridor - (świst krtaniowy) * duszność zwykle typu wdechowewgo * szczekający kaszel - charakterystyczny, suchy kaszel "krtaniowy" * wraz z narastaniem objawów może dochodzić do: o zasinienia wokół ust i nosa o mobilizacja dodatkowych mięśni oddechowych: nad- i podobojczykowych, przepony o wciąganie przestrzeni międzyżebrowych podczas wdechu o nasilenie ruchu skrzydełek nosa o dziecko jest niespokojne i przestraszone * głos jest czysty na początku choroby; później może dołączyć się chrypka Objawy zapalenia krtani mogą ustępować na zimnym powietrzu lub też czasami samoistnie. Wystąpienie objawów zapalenia krtani może być także poprzedzone infekcją górnych dróg oddechowych przebiegającą z katarem i stanami podgorączkowymi. W skrajnych przypadkach objawy choroby mogą prowadzić do bezdechu lub utraty przytomności. Zawsze wymagana jest konsultacja lekarska ! U małych dzieci łatwo dochodzi do obrzęku i zatrzymania oddychania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dobrze mi działa Novama Familino Pro jak na razie. Zabieg trwa parę chwil nie męczy, aerozol nie podrażnia, można sobie wygodnie wziąć wdech bez jakiegoś dyskomfortu. Polecam ten model zwłaszcza pod kątem dzieci, sama nie musiałam synka jakoś długo przekonywać do leczenia czy uczyć całej obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 31.12.2018 o 11:39, Gość gość napisał:

Dobrze mi działa Novama Familino Pro jak na razie. Zabieg trwa parę chwil nie męczy, aerozol nie podrażnia, można sobie wygodnie wziąć wdech bez jakiegoś dyskomfortu. Polecam ten model zwłaszcza pod kątem dzieci, sama nie musiałam synka jakoś długo przekonywać do leczenia czy uczyć całej obsługi.

Inhalacja w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym to świetna rzecz. Można szybko pozbyć się infekcji, ale też takie płukanki profilaktycznie robią super robotę zabezpieczając przed przeziębieniem. W kwestii sprzętowej to ja akurat zamówiłam włoski Familino Pro i jestem happy. Szybki wydajny, ze specjalnym systemem blokującym uciekanie aerozolu i tym samym marnowanie leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dobry zestaw Familino Pro moim zdaniem. Inhalator od włoskiego, najwyżej ocenianego w branży producenta. Masz dożywotnią gwarancję, co się niezwykle rzadko zdarza. Testowałem maseczki na targu branżowym właśnie w tym inhalatorze i stąd znam. Bardzo mi się spodobał. Wtedy jeszcze kosztował znacznie więcej niż teraz, więc zakup odsunąłem, aż do promocji.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×