Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zzo

ZZO a wcześniejsze problemy z kręgosłupem

Polecane posty

Gość zzo

Witam, wiele lat borykam się z różnymi rodzajami bólu kręgosłupa, raz większe raz mniejsze, teraz jestem w ciąży i bardzo boję się bólu, czy osoba z takim kręgosłupem jak mój może dostać ZZO? W moim szpitalu nie ma tego znieczulenia, ale jakbym mogła dostać to szukałabym innego w pobliżu, waham się. Czy ktoś kogo boli kręgosłup ma gorsze porody przez to? Dziękuję za odpowiedzi z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma przeciwskazań
wada kręgosłupa ani jego bóle nie są absolutnie przeciwwskazaniem do zzo czy są wskazania do cesarskiego cięcia: o tym może zadecydować wyłącznie lekarz ortopeda i ginekolog porozmawiaj o tym ze swoim ginekologiem i wybierz się do ortopedy czy poród będzie bardziej bolesny : każdy przypadek jest indywidualny, to ci powie tylko lekarz neurolog czy ortopeda , zależy co konkretnie ci dolega jak masz mozliwość to wcześniej poszukaj szpitala, w którym dają zzo, umów się na konsultacje z anestezjologiem, będziesz spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonsultuj sie z anestezjologiem to Ci powie czy nie ma przeciwskazan do ZZO . Tu gdzie mieszkam taka konsultacja polaczona z wywiadem i sprawdzaniem wynikow badan jest obowiazkowa dla wszyskich kobiet ktore rodza z ZZO (czyli dla 99%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Silne mięśnie to podstawa- muszą przecież utrzymywać cały kręgosłup w pionie - jak są słabe lub osłabione przez długotrwałe przebywanie w jednej pozycji - to robi się problem, nierzadko na całe lata, który może skończyć się nawet operacją. Polecam z własnego doświadczenia - oprócz rzeczy oczywistych, jak ruch, ćwiczenia, rehabilitacja i jak najmniej siedzenia - zakupić sobie odpowiedni materac. Ja mam zaufanie do Art Medic od kiedy go używam. Mają bardzo dobrej jakości produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×