Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość maciek z Łodzi

Czy to dużo za usunięcie drzewa?

Polecane posty

Gość maciek z Łodzi

Witam, mam takie pytanie. Skontaktowałem się ostatnio z pewną firmą ogrodniczą (link do ich strony poniżej) i zapytałem o wycięcie 7 metrowej brzozy, która wygina się na płot sąsiada. W odpowiedzi usłyszałem, że na jej wycięcie potrzebuję mieć zezwolenie, a orientacyjan cena usługi to 300-400 zł (w zależności od tego jak bardzo leży na płocie). Cena zawiera także wywóz drzewa. link do strony http://je.pl/9guv i moje pytanie: Czy faktycznie potrzebuję zezwolenia na wycinkę i czy ta kwota (300 zł) jest wysoka? Czekam na opinie, pozdrawiam, Maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorinka
zezwolenia raczej musisz mieć ale wg. mnie jest to bezpłatne...w moim przypadku tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorinka
ale my wycinaliśmy sami i drewno szło na opał :) i tutaj chyba chodzi im o taką usługę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek z Łodzi
Znaczy ja chcę wyciąć to drzewo, ale sam nie mam jak. I własnie dlatego chciałem jakąś firmę, która mi to zrobi. A zezwolenie ponoć jest potrzebne jak drzewo ma ponad 10 cm średnicy.. czy jakoś tak. Już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorinka
nie wiesz jak się wycina drzewo :) konary, potem góra i tniesz do samego końca...na końcu korzeń ale to już koparka może być potrzebna jeżeli duży, nie wiem jakie brzoza ma korzenie .... a tak na poważnie to nie mam pojęcia ile kosztuje wycinanie przez firme ale zezwolenie raczej trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek z Łodzi
A no właśnie... Zezwolenie... Powiedzieli mi, że jak faktycznie zagraża bezpieczeństwu płotu to dostanę je bez zbędnej zwłoki. Czyli jutro piszę o pozwolenie na wycinkę. A koszt usługi, mnie się wydaje niewysoki ale dla pewności podzwonię gdzieś jeszcze i się zorientuję co i jak :) Bo np. jak dzwoniłem do jeszcze jednej firmy, to mi powiedzieli, że oni nie wycinają w ogóle drzew... A nie mogę sam wyciąć, bo ona faktycznie bardzo leży na płocie. A sąsiad mój przecież by nie zniósł jakbym mu go zepsuł :) Więc wolę, żeby ktoś mi to fachowo zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba mieć zezwolenie
ale dostaniesz je bez problemu bo jest zagrożeniem dla mienia no i powinni Ci z gminy przysłać kogoś do wyciecia, to nie powinno nic kosztować, nie musisz tego załatwiać sam, zgłoś tylko do gminy a oni Cie już pokierują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko jeszcze
spytaj jeśli chcesz ciąć "firmą" czy na pewno przejmują odpowiedzialność za straty jak coś źle zrobią i płot i tak zniszczą. czy ci powiedzą, że "się nie dało inaczej" a drzewo twoje, to se płać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za wycięcie dwóch konarów z drzewa na cmentarzu zapłaciłam 200 zl :Owisiały nad grobem rodziców męża i baliśmy się ,że pękną ,spadną i zdemolują pomnik . jesli masz drzewo na podwórku to pozwolenie może i potrzeba bo jak piszesz ,ze ma ok 7 m to już kolos tym bardziej ,że jest to brzoza czy co tam .Jakby to była jabłoń czy inne owocowe drzewo to mógłbyś bez pozwolenia .Myślę ,że nie musisz wołać żadnej firmy ,wystarczy ktoś z piłą a drzewo jak duże ściąć na dwa razy ,najpierw od góry do połowy a potem resztą do korzenia .Będziesz miał drzewo na opał a za usługe pewnie mniej zapłacisz . My mieliśmy wilki kasztanowiec ,który zagrażał budynkowi gospodarczemu i ścięliśmy bez pozwolenia bo stał na posesji u nas ,sąsiad przyszedł z piłą ,,odciął boczne większe gałęzie ,potem drzewo wziął na dwa razy aby nie spadło na budynek i nie uszkodziło i wsio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jak rosnie na twojej posesji to pozwolenie będzie potrzebne.Powinni wydać ,bo stanowi zagrożenie.W przypadku samowolki mogą wlepic karę(jak uczynny ktoś doniesie) a o ile wiem,kary są wysokie.Oni,czyli wydział ochrony środowiska przy np urzędzie miasta.Bez pozwolenia można wycinać jedynie drzewa owocowe,a już np taki żywoplot z ligustra,o ile rośnie dłużej niż 5 lat,pozwolenia wymaga.Pewnie każą ci i tak wsadzić jakieś inne,liściaste,10 letnie,mogą nawet podac jakiego gatunku ma być.Sprawdzą,czy posadziłeś ;) koszt 400 zł to bardzo niewiele.Sama radziłabym ci się nie chrzanić,zniszczysz plot i bedzie kłopot.Zresztą 7m to już dość duże drzewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za wyciecie topoli o średnicy zdaje się do 2 m kara wynosiła 4 lata temu 18 000 zł.A to chwast drzewny,więc najtańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek z Łodzi
Dziękuję za odpowiedzi. Byłem w Urzędzie gminy i tam powiedzieli, że pozwolenie przyślą mi pocztą (po uprzedniej wizycie komisji u mnie i oględzinach) ale powiedzieli, że nie bedzie problemu z wydaniem pozwolenia jesli komisja stwoerdzi, że brzoza zagraża (a zagraża). A firma, o której mówiłem-dzwoniłem i powiedzieli, ze w umowie jest zapis, ze ponoszą odpowiedzialność za usługę (czyli za ewentualne straty). Ponoć są ubezpieczeni od takich wydarzeń, więc nie boją się brać na siebie odpowiedzialności. Gość powiedział też, że wiele takich robót robili i nie zdarzyło się jeszcze, żeby coś złego się stało (zobaczymy :) ) Wygląda mi to wiarygodnie, bo dzwoniłem do kilku firm i ceny wahały się własnie w tych granicach, ale tylko w hortusie powiedzieli, że bez problemu biora na siebie odpowiedzialność za ewentualne powstałe szkody. Jedna firma to powiedziała, że nawet rachunku nie wystawiają :D Ładnie co? To się nazywa firma! Brzoza na płocie u sąsiada, a oni powiedzą, że to nie oni :D hehe... Jakie to przekręty ludzie robią czasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciek z Lodzi
No i znalazłem swój temat :) Ale się musiałem naszukać... Więc powiem co i jak, może się komuś ta wiedza przyda: W urzędzie Gminy dostałem pozwolenie na wycięcie tegoż frzewa (przyszła komisja trzyosobowa i w zasadzie już w progu powiedzieli: ma pan zezwolenie :D ) Zadzwoniłem do tej firmy, podpisałem umowę (faktycznie mieli zapis o ewentualnym odszkodowaniu za straty przy ich pracy) i następnego dnia przyjechali panowie zabrać się do ścinki. Po prawie dwóch godzinach po drzewie nie było śladu. Niby długo, ale ścinali je od samej góry używając uprzęży alpinistycznej i gałęzie spuszczali na linie na dół, żeby sąsiadowi nie zrujnować ogródka. Nie wykopywali co prawda pnia, ale ścięli go poniżej poziomu ziemi, więc trawnik można posiać :) I za całość wzięli tak jak mówili- 300 zł. I jeszcze mam masę drzewa do kominka, bo w ramach wycinki pocięli mi też całość na mniejsze kawałki. Także obawiałem się niepotrzebnie :) Pozdrawiam i dziękuję za pomocne podpowiedzi z Waszej strony. Aha, poprzedni link, który podałem był jakiś dziwny. Tutaj jest normalny adres ich strony gdyby komuś był potrzebny. http://www.hortus.bo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jeżeli drzewo grozi wywróceniem możesz powiadomić o tym straż pożarną, wtedy taka czynność jest ich obowiązkiem aby usunąć drzewo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jeśli ktoś poszukuje w Warszawie (i okolicach) firmy specjalizującej się w wycinaniu drzew zachęcam do skorzystania z firmy opoka www.ogrody-opoka.pl (ponad to wykonujemy inne usługi ogrodnicze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozwolenie jest absolutnie konieczne, bo kary niestety są bardzo duże. Jeśli już masz takie, na wycinkę lub przycięcie to przyda się firma, która ma podnośnik koszowy, np. http://www.lisowski.net.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem ze to drzewo stai na wylacznie twojej posesji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem powinno być taniej: www.w-moim-ogrodzie.pl/kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cydryk
zezwolenie i fachowe podejście- upewnij się, co mozna i w jakim zakresie, nim do urzędu uderzysz, skontaktuj sie z http://pielegancjadrzew.com.pl - oni wiedzą bardzo duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rawicz
drzewo do 12 lat nie potrzebuje zezwolenia powyzej tak. firma za wyciecie 120 letniego dębu rosnącego w trudnym zabudowanym terenie wzięła 2500 zł. owocnych negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez wątpienia może przydać się wynajem podnośników koszowych http://www.dabat.pl Korzystałem z tej firmy i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z pełną odpowiedzialnością polecam ci ofertę, którą znajdziesz na stronie internetowej pod adresem www.bsalpserwis.pl. Ta firma już od dwudziestu lat świadczy usługi w zakresie specjalistycznych prac na wysokościach dzięki czemu ma wymagane doświadczenie i niezbędny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o podnośnik koszowy to usługi wynajmu świadczy tez firma http://walczaklift.pl Korzystałem z nich kiedyś i byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jovita671
Z tego co się orientuję, to również ta firma http://stykpol.pl zajmuje się wycinką drzew. Warto zapytać ją o ofertę i wtedy porównać ceny. Wszystko bowiem zależy od tego jaki sprzęt będzie niezbędny do wykonania tego typu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×