Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paula181818

Przepis na pyszna mase tortowa PROSZE O POMOC

Polecane posty

Gość Paula181818

hej szukam psznego i sprawdzonego przepisu na gesta i pyszna mase tortowa ale nie taka co czuc tylko margaryne, za miesiac musze zrobic piekny tort na urodziny mamy wiem wiem ze mam jeszcze duzo czasu ale musze wyprubowac kilka przepisów i wybrac ten naj smaczniejszy wiec prosze was bardzo o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 87
Zrob na bazie bitej smietany, nie bedzie czuc margaryna. Wystarczy schłodzic, ubic, dosłodzic cukrem pudrem i ewentualnie dodac czegos co nada smak- kawa rozpuszczalna typu "cappucino", wisnie w syropie, swieze owoce, wiorki kokosowe, ananas w puszce, tarta czekolada... http://emigrantki-gotuja.blog.onet.pl/Tort-orzechowo-kokosowy,2,ID347867711,n Ja lubie ten torcik, ale z bita smietana zamiast masy na bazie masła. A moze masa na bazie mascapone? A'la tiramisu: http://www.kwestiasmaku.com/desery/torty/tort_cappuccino/przepis.html (sredniosłodki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma koty dwa
ja też proponuję z bitą śmietaną plus zmielone orzechy,do śmietany dodaję trochę żelatyny (rozpuszczonej w odrobinie wody)(ponoć można smietan-fix,ale nie próbowałam) jeśli do masy dodasz masło-to nie będzie czuć margaryny :-) moja mama robi takie typowe masy tortowe-ubija żółtka z cukrem na parze,a później studzi to w zimnej wodzie ciągle ubijając,a następnie ubija z masłem,a pozniej miesza z kakao,kawą,mielonymi orzechami-są smaczne,ale ciężkie i dużo z nimi roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotuj duży budyń waniliowy (taki z 0,75 l mleka - winiar) ale dodaj 0,5 litra mleka a nie 0,75 jak na opakowaniu. Wystudź go. Ubij mikserem małe masło roslinne i dodawaj do niego wystudzony budyń. masz pyszną, lekką smietankową masę budyniową. Możesz podzielić na dwie częsic i do jednej doadć kakao albo kawę (2łyżki kawy rozpuszczalnej rozpuszczone w 2 łyżeczkach wody). Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka13
A ja robię pyszną masę do tortu Rafaello. Najpierw przygotowuje mase budyniową ale nie z budyniu gotowego tylko z przepisu na budyń na żółtkach ,nastepnie ucieram masło,dodaje zimny budyń a na koniec sporo(około szklankę ) likieru jajecznego typu ADVOKAT. Masa wychodzi przepyszna i jest łatwa do zrobienia. Pa i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaaaaaaaaa
4 jajka całe ubic na parze z 30 dkg cukru pudru na sztywno. Utrzeć 2 kostki masła (prawdziwego) i do tego dodawać ubite jajka, potem mielone orzechy i pół butelki 0,25 czystego spirytusu. Masa super i nie smierdzi margaryną. Masa może być bez spirytusu. Możesz dodać jakiś aromat waniliowy np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćwiartka spirytusu
To ci ognisty krem. Tyle spirytusu to bardzo dużo nawet jak na dwie kostki masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×