Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mikunia1000

Pytanie o alimenty

Polecane posty

dorosłe pełnoletnie dziecko w czasie studiów, czy może wnieść o alimenty i czy moje dochody mają znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jeszcze dodam ze corka mieszka ze mną, a uczy sie na 2 kierunkach studiów, czy ktoś mi podpowie czy w takim wypadku może starać się o alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i znow pasozyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój znajomy ze studiów
wywalczył sądownie od swojego ojca alimenty, ale z nim nie mieszkał, tylko w akademiku. Za wiele szczegółów tej sprawy nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorosłe, studiujące dziecko oczywiście że może wnieść o alimenty i oczywiście twoje dochody mają znaczenie. Zastanawiam się tylko jak sędzia podejdzie do sprawy wspólnego mieszkania, bo utrzymanie mieszkania też kosztuje. A co z drugim rodzicem? Alimenty to nie kieszonkowe na własne wydatki, a środki konieczne na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedynymi przesłankami są niedostatek i pokrewieństwo jeśli jest na Twoim utrzymaniu- liczą się Twoje dochody i ewentualnie jakieś mniejsze Jej jeśli Córka jest samodzielna- utrzymuje się sama- liczą się tylko jej dochody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam że ojciec przez ostatnie 10 lat nie płacił ani grosza,ale moja i córki sytuacja finansowa ostatnio nieco sie zmienila,a córka jest już dorosła i chce sama zawalczyć o kasę na życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimenty na dorosle dziecko
oczywiscie ze moze... ja bylam w takiej sytuacji. Przez cale zycie dostawalam od tatusia 70zlotych alimentow, sama wywalczylam 200 moze to nie duzo ale zawsze cos. Dodam ze moja mama zarabia porownywalnie jak ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak w skrócie: wzory pozwów są na stronach sądów [rodzinne jako wydziały sądów rejonowych], zresztą w necie znajdziesz sporo przykładowych w tym wypadku występuje tzw. właściwość miejscowa przemienna - pozew można złożyć w sądzie właściwym ze względu na miejsce zamieszkania uprawnionego do alimentacji - czyli jak ojciec mieszka w Toruniu, a Wy w Warszawie, można złożyć pozew do sądu w stolicy, nie trzeba wybierać się do Torunia pozew składa się w biurze podawczym sądu, w 3 egzemplarzach, jeden zostaje po poświadczeniu wydany Córce, jeden zostaje w aktach sprawy, a jeden wysyłany jest w tym przypadku ojcu zwolnienie od kosztów sądowych dla uprawnionego do alimentacji w pozwie wymienia się swoje dochody i wydatki- wydatki bardzo szczegółowo i dokładnie ;) staraj się uwzględnić wszystko- koszt podręczników- akademickie są drogie, a kserowanie jest niezgodne z prawem :p, bilety miesięczne, leki, okulary, obuwie zimowe, opłaty, podatek- dosłownie wszystko do pozwu dołącza się: skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, zaświadczenie ze szkoły, zaświadczenie o wysokości zarobków, wszystkie dokumenty świadczące o kosztach utrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×