Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urodziny-imininy

w niedziele robie urodziny-imieniny - jak wam sie widzi??

Polecane posty

Gość urodziny-imininy

W niedziele robie urodzino-imieniny, pierwszy raz na tyle osób:P pwiedzcie mi jak wam pasuje menu? osoby które będą to: 2 dzieci (6 i 10lat) i 9 dorosłych osób przygotuje: sałatkę z kapusty pekińskiej z papryką marynowaną z majonezem salatkę z brokula, cebuli, kukurydzy i spieczonego boczku z majonezem Dania: Ziemniaki gotowane, ryż i frytki, pieczony kurczak, zrazy (wieprzowe) z pieczarkami w sosie pieczarkowym, kotlety z piersi kurczaka (jeszcze zastanawiam sie czy zrobic normalne czy zawijane z serem czy w płatkach) Na deser tort kokosowy, kopiec kreta, szarlotka na ciescie czekoladowo-kokosowym, wafle przekladane karmelem ew. jakies ciastka kawa herbata, napoj gazowany, soki alkohol wodeczka, drinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albomasz bardzo dużo czasu
albo uwielbiasz urabiać sobie ręce po łokcie w kuchni. Najbardziej podobają mi się sałatki - wreszcie coś innego niż grecka czy gyros. A poza tym: za dużo tych mięs, ziemniaki, frytki i ryż - też uważam że to przesada, tak samo trzy rodzaje ciast... No ale to kwestia upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziny-imininy
hmmm właśnie sie zastanawiam zeby z jednej rzeczy zrezygnowac (frytki, ziemniaki, ryż) chyba z frytek a te 3 dania no to po to zeby mieli do wyboru no i niebede robic tego bóg wie nie ile... upieke z 7 udek, zrobie z 15 zrazów i z 10 kotletów będzie 3 dorosłych mężczyzn więc myślę że zjedzą a ciast za duzo hmmm? No ja sie balam ze za mało kopiec kreta postawie osobno a szarlotke razem z waflami na talerzu ułoze, tort na paterze Ostatnio bylismy na urodzinach mojego brata i ciocia zrobiła tak: Faworki z piersi kurczaka z ryżem Zrazy z ogorkiem papryką i serem +ziemniaki gotowane Gołąbki (na specjalne zyczenie, pare osób u nas uwielbia gołąbki) Surówka byla wlasnie taka z kapustą pekinską tam cebulka pomidor ogórek i majonez na deser byl tort czekoladowy, rogaliki z czekoladą i dzemem, takie oponki cos a'la pączki ale z dodatkiem twarogu i bez nadzienia(byly przepyszne) i babka piaskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie rób
szarlotki z kokosem! Za dużo tego kokosu! Lepiej na zwykłym białym cieście lub tym ciemnym. Z frytek spokojnie można zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albomasz bardzo dużo czasu
Hmmm, no skoro u cioci było tyle wszystkiego to przecież nie możesz być gorsza :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Zestaw fajny ale ja bym zmieniła jedną sałatkę na taką bez majonezu( bo obie są )może różne sałaty z sosem vinagret.?ja lubię taką 3 kolorowe papryki ,ogórek świeży i konserwowy,czerwona cebula,wszystko pokroić w kostkę ,cebulę w piórka.Posolić ,popieprzyć ,odrobina cukru,sporo wyciśniętego czosnku ,troszkę octu winnego i oliwy.Albo sałata lodowa,pomidor,ogórek ,papryka, ser feta,jajko,rzodkiewka cebula,przyprawić jak wyżej tylko zamiast octu i oliwy polać sosem czosnkowym (jogurt naturalny zmiksować z serkiekm wiejskim ,1duży jogurt 3 małe serki )dodać główkę wyciśniętego czosnku ,sół ,pieprz.Do sałatki lepiej rzadszy a gęsty do grilowanego mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziny-imininy
hmmm nie chodzi zeby byc gorsza od cioci bo ja jestem duzo mlodsza i duzo mniej sprawna w kuchni chodzilo tylko zeby pokazac wam ze u nas na obiady takie duze rodzinne wlasnie tak sie robi nad salatkami jeszcze pomyślę z tym ze w tej z brokulem to majonezu jest odrobinka doslownie;) hmmm szarlotka musi byc z kokosem :D to znaczy kokos jest w tym ciemnym ciescie na ktorym są jabłka uwielbiam te ciasto i z niego nie zrezygnuje:D pozatym robi mi je babcia :) teściowa robi mi tort kokosowy :D bo tez go uwielbiam reszte robię sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. za mało ciasta innego, ale jak lubisz kokosy to jest ok. 2. Frytki na śmieci - niepotrzebne. 3. A sałatka faktycznie przydałaby się bez majonezu (choć wiem, że u mnie w rodzinie najlepiej schodzą te majonezowe). W sumie Jadłospis OK, udanej imprezy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob noprmalna szarlotek bez udziwnien zamiast tego moze ejszcze zwyklty sernik mysle ze z ciastami nei ma co wydziwiac ew do tego jakis z kremem jeszcze moze zrob kotlety z opiersi zapiekane z serem i ananaesem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No no bardzo fajne menu, aż ślinianki zaczynają szybciej pracować. Co do ciast to zgadzam się z poprzednikami za dużo kokosu, jeśli już z szarlotki z kokosem nie jesteś w stanie zrezygnować, to proponuje wybrać tort o innym smaku, np. toffi albo tort z delicjami. Robiłam obydwa i są przepyszne. Tu są przepisy: tort toffi http://www.gotujmy.pl/tort-toffi,przepisy,39438.html tort delicja http://www.gotujmy.pl/tort-delicja,przepisy,34066.html Powodzenia w przygotowaniach i smacznej imprezy. Nie przypal czegoś;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smakowitosci :) ja bym wszakze dla ulatwienia sprawy zminimalizowala troche. salatki obie na pewno, moze jeszcze osobno np. pomidory z cebulka, zeby bylo wiecej warzyw, a z tym roboty malo. ziemniaki albo ryz, tylko jedno, ale w jakiejs ciekawszej formie, np. ryz z ziolami (pietruszka, koperek), a ziemniaki upieczone (w malych kawalkach, z oliwa i rozmarynem np.). z mies, to jezeli robisz juz pieczonego kurczaka, to mozeby zrezygnowac z kurzych kotletow? to tak tylko, zebys sie nie musiala rozpraszac na zbyt wiele roznych potraw, a mogla skoncentrowac na uszlachetnieniu tych, co sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Poszłabym sobie na takie urodzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bym sobie poszla :D slodkosci pewnie juz bym nawet nie tknela po takich ilosciach i wyborze jedzenia wlasciwego ;) do tego jeszcze jakies przyjemne czerwone winko i prosze siadac :classic_cool: najbardziej mam smaka na ta salatke z brokulow i boczki, aaaaa 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziny-imininy
raczej nie moge zmniejszyc ilosci dan bo u nas się przyjeło że jak idziemy gdzieś w odwiedziny to każdy lubi się najeść aż po "korek" :D nie ukrywam ze ja też:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albomasz bardzo dużo czasu
Jestem w szoku, widzę że tylko dla mnie tego wszyskiego jest za dużo, ale spoko. Ja rozumiem, duże rodzinne imprezy, i tak naprawdę gdyby nie te 3 (!) ciasta i jeszcze ciastka do tego, to nawet bym przełknęła. Ale jak po takiej ilości jedzenia "konkretnego" można jeszcze wcisnąć w siebie choć kawałeczek ciasta? Ja zamiast ciast podałabym owoce jakieś orzeźwiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest mysl! cos orzezwiajacego, owoce, galaretka z owocami, salatka owocowa ... ze najesc sie po korek (czyli duzo jedzenie, a jak zostanie to mozna przechowac na przyszly tydzien) to ja rozumiem, tylko czy koniecznie musi byc tyle roznych (choc w sumie podobnych) rzeczy, co bedzie katorznicze w przygotowaniu? a myslalas moze o jakis latwych przekaskach na zimno, np. melon z szynka? albo caly upieczony schab lub poledwica? pisze to, ze sie powtorze, tylko dla ulatwienia sprawy, bo twoje dania same w sobie na pewno beda smaczne, tyle ze gdzie twoj relaks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziny-imininy
ta wypowiedz z korkiem to podszyw:O Nie po prostu robi sie 2-3dania na cieplo ponieważ, dzieci zjedzą kurczaka bo nei lubią zrazów a znowu faceci nie lubią kurczaka tylko wolą wieprzowinę i zeby kazdemu dogodzić robi sie jedno danie z wieprzowiny drugie z drobiu ryz i ziemniaki tez do wyboru bo jedni lubią to i inni cos innego( my z mezem jak chodzimy to tez ja zawsze jem ryz on ziemniaki - jesli są do wyboru) z warzyw bedą jeszcze ogóreczki konserwowe, papryka marynowana a ciasta tak samo jak z daniami - to są tylko 2 ciasta do wyboru (jak ktos chce to moze 2 kawalki zjesc) szarlotka i kopiec kreta do tego wafelkki karmelowe głównie dla dzieci ja nie karze nikomu jesc wszystkich tych ciast, poprostu to jest wybór głupio by mi było postawić jedno danie na stole a pozniej jedno ciasto i juz :O nie wszyscy lubią to samo no ale czekam na dalsze sugestie własnie dzieki wam chyba zrezygnuje z kotletów z piersi i będą same zrazy i kurczaki:D no i zrezygnuje z frytek ale czekam na jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam zupelnie inne pytanie
tez musze przygotowac urodziny dla rodzinki w formie obiadu i deseru w sumie 10 osób ale mam w tym miesiacu malo kasy :O co zrobić zeby wszystko wyszlo niewiecej jak 50zł razem z jakims ciastem jednym:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi nie jest głupio podać
jeden rodzaj mięsa... :o Widzę, że jakaś inna jestem. "nie wszyscy lubią to samo" - i co z tego? To może mam dzwonić do każdego przed imprezą i pytać co lubią? Bez jaj. W Was pokutuje chyba jeszcze to co w naszych babciach - musi być dużo i tak jak u wszystkich - bo inaczej co ludzie powiedzą :o Szkoda mi Was :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziny-imininy
nie musze dzwonić by wiedziec co lubi jesc moja najblizsza rodzina Ja naprawdę zapraszam tylko bliskie mi osoby które bardzo dobrze znam i wiem co lubią a czego nie i nie ma jednej takiej rzeczy którą wszyscy lubią ps. przepisu nie dam poniewaz nie mam pisalam ze ciasto piecze mi babcia, natomiast tort robi tesciowa, ja zrobie tylko kopiec kreta, kurczaki w sumie same się robią więc mi do przygotowania zostaną zrazy no i te ciasto o ktorym pisalam wyzej, i salatki ale nimi zajmie się mąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziny-imininy
hmmm jesli zostanie bede miala na nastepny dzien na obiad no problem, a ciasta jak duzo zostanie to moge przecież dac kazdemu po kawaleczku do domu na nastepny dzien do kawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze mi powiedz
że za każdym razem robisz to samo - sorry ale ile można jeść wieprzowinę i kurczaka? Ja jak zapraszam gości to staram się właśnie zrobić coś innego - zrazy i kurczaka to każdy sobie w domu może zrobić, więc ja wolę coś innego. Ale - ja lubię tak, a Ty inaczej i w porzo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziny-imininy
tak tylko tego kurczaka albo wieprzowine u mnie w rodzinie kazdy robi na inny sposób i jest pycha ja robię taki obiad pierwszy raz więc nie moze byc nic trudnego bo nie jestem specjalistką w gotowaniu czy to tak trudno zrozumiec??? Wołowiny, jagnięciny, cielęciny, baraniny, owoców morza nie jadamy bo nie lubimy a po co mam zrobic cos innego czego nikt nie tknie, albo nie bedzie smakowalo jak moge zrobic cos prostego i cos co umiem a do tego wszyscy to lubią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie masz racje, ze najlepiej cos prostego, dlatego kilka z nas chce ci podpowiedziec, ze jak tak duzo dan bedzie, to mozesz doznac lekkiego stresu ;) a skad wiesz, ze nie lubicie innych mies, skoro nie jadacie? czasem ludzie mysla, ze czegos nie lubia, bo nie sa przyzwyczajeni do innych smakow i spedzaja cale zycie na jednej kuchni i paru tylko roznych daniach ... nie lubia probowac nowych przypraw, warzyw, egzotycznych sposobow przyzadzania ... ale masz racje, na pierwszy raz trzeba zrobic cos, w czym czujesz sie pewnie. wczesniej pisalam tutaj, ze sama mialabym smaka na te twoje smakolyki, a szczegolnie salatke z brokulow. i stala sie rzecz najdziwniejsza: jedna kobieta u mnie w pracy przyniosla do ogolnej konsumpcji salatke z brokulow :D szok, no nie? byly w niej kawalki boczuszku, rodzynki, cebulka, byla raczej na slodko (to byl jej minus) ale i tak dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz podać jakąś rybę po grecku, lazanię - zamiast czegoś mięsnego, a też będzie na ciepło. Na deser proponuję kosztem ilości ciast (nie rodzajów, bo to chyba ustalone) dodać trochę owoców: bananów, mandarynek, winogron. Tak naprawdę to nie wiem, po co pytasz nas o zdanie, skoro i tak nic nie zmienisz. Lubicie proponowane przez Ciebie potrawy - OK, zrób je. Nie wiem jeszcze, w jakich godzinach planujesz gościć? Czy od obiadu do kolacji czy na samej dużej kolacji? Jeśli ta druga opcja, to w porządku. A czy będa jakieś przystawki, przekąski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam zupelnie inne pytanie ===> najtańsza wersja, minimum niekoniecznie nowoczesne: półmisek wędlin (najlepiej własnej roboty), sałatka jarzynowa lub z tuńczyka, kurczak pieczony np. z pieczarkami, ciasto typu szarlotka na kruchym cieście, ogórek kiszony, pomidor z cebulką, Później dodawać można (w miarę zasobów finansowych i gustów kulinarnych): śledzik w oleju, koreczki, tartinki, owoce, cukierki, cisatka, mięsko pieczone typu schab w majeranku lub ze śliwką, deska serów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziny-imininy
hmmm próbowalismy baranina - za twarda no i ogólnie nie smakuje, cielęcina ja nie moge (zreszto i inna czesc rodziny) nie moge ze względu na toze widzialam jak zabijali cielaczka - on plakal no i nie przełamę się osobiscie lubie owoce morza ale inni nie to nie bede robic czegos co ja lubie a reszta nie obiad robie na godz 14-15 zjemy obiad pozniej deser no i wszystko skonczy się ok 18 salatke ja robie bez rodzynków bo nie lubie bo wlasnie salatka jest jeszcze bardziej slodka nie bedzie zadnych przystawek, przekąsek, lazania mi nie wychodzi, ryba po grecku juz nie długo bedzie na swieta:P więc ja juz nie bede robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez nie rozumiem po co robic salatke (jakakolwiek) na slodko ... co do cieleciny, to tez nie widzi mi sie sposob traktowania cielaczkow, a smak miesa nie jest dla mnie specjalnie atrakcyjny (wydaje mie sie nijaki). jak mieso wychodzi twarde, to znaczy, ze jest za bardzo przesuszone podczas gotowania/pieczenia. tak czy owak, przyjemnej imprezy, bo to juz tuz-tuz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×