Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prawie sama

obecnosc obowiazkowa ?

Polecane posty

Gość prawie sama

mam pytanko do kobiet ktore byly w podobnej sytuacji-otoz rozwod nieunikniony, ustalilismy ze bez orzekania o winie, dzieci nie mamy, wspolny majatek zostal juz podzielony miedzy nami. Teraz pytanie-czy moja obecnosc na sprawie rozwodowej jest obowiazkowa? maz mieszka w polsce ja za granica co utrudnia mi stawienie sie w sadze. prosze o podpowiedzi, jak to wszystko wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lerka
obecność twoja nie jest obowiazka wystarczy ze mąż nie zmieni zdania a bedziez po rozwodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
możesz (i na wszelki wypadek raczej powinnaś) ustanowić pełnomocnika, który będzie reprezentował cię na rozprawie - może to być ktoś z rodziny, znajomy, niekoniecznie adwokat. nie odebranie wezwania na sprawę albo brak stawiennictwa może być powodem do jej przełożenia (wydaje mi się przy tym, ze obecność jednak jest obowiązkowa, nawet świadkowie muszą się stawić, więc chyba tym bardziej zainteresowane strony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie sama
maz na pewno nie zmieni zdania tego jestem pewna. JACY swiadkowie????? a moze mala podpowiedz- jak dlugo to tra od momentu zlozenia dok w sadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Obecność Twoja jest obowiązkowa. Jak się nie stawisz sprawa się nie skończy a Ty możesz zostać ukarana. Zaocznie rozwodu nie da się przeprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da się, ale pod pewnymi warunkami całośc się przedłuża na wezwaniu na sprawę będziesz miała napisane drukowanymi - obecność obowiązkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie sama
hmm czyli co w takim wypadku moge zrobic??pelnomocnik? jesli tak to w jaki sposob to zalatwic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
PS. Pełnomocnikiem może być tylko osoba z którą ma się jakiś stosunek prawny\ brat ,siostra, matka, ojciec itp. wspólna firma w ramach działania tej firmy \ , w innym przypadku musi to być prawnik z uprawnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Obecność Twoja na sprawie rozwodowej jest obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie sama
gdzies kiedys czytalam ale nie pamietam doskladnie-bylo cos wlasnie o tym ze jedna osoba przeywa za granica-moze sie odbyc bez mojej obecnosci ale maz musi zaznaczyc ze ja przebywam w innym kraju i zaraz jak dostane pierwsze pismo musze na nie odpowiedziec, potwierdzic i uzasadnic moja nieobecnosc na rozprawie. jest cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaaa 236546
zniecierpliwioy wjednym poscie piszesz ze obecnosc obowiazkowa a pietro wyzej ze moze pelnomcnika ustanowic np sioste? wic jak to jest? i jak mona siostre lub rata ustanowic pelomocnikiem czy ja jako zona mezczyzny z alimentami mogegoreprezentowac na spawie o podwyzkealimentow gdyz onna stalke przebywa a grania ? zekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
pełnomocnictwo oznacza, że osoba jest reprezentowana przed sądem tak jakby była osobiście, więc obowiązkowi staje się zadość: http://pozwy.wieszjak.pl/inne/82271,Kto-moze-byc-pelnomocnikiem-procesowym.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bylo u nas
nie musisz byc. Moj maz nie byl na sprawie rozwodowej a reprezentowal go brat. Mozesz takze wziasc adwokata i podpisac penomocnictwo jemu i bez problemu rozwod odbedzie sie bez ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×