Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tego mi tylko brakuje

czy żona musi dalej płacić alimenty na pozamałżeńskie dziecko męża kiedy ten wła

Polecane posty

Gość tego mi tylko brakuje

nie mieszkaliśmy już razem i nie mieliśmy rozwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego mi tylko brakuje
mąż właśnie zmarł:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alimentacja dotyczyła
ojca dzieci, dla Ciebie to są obce osoby, nic nie musisz płacić ale: mógł zaznaczyć w testamencie, że tego chce, mógł mieć jakiś fundusz - tak tylko gdybam, jeżeli zostawił jakieś pieniądze na ten cel to tak i niestety, jeżeli dzieci były uznane przez ojca to mają prawo do części majątku po nim, Ty ze swojego majątku nic im nie jesteś "winna", o mieszkanie się nie martw, bo liczysz się Ty i Wasze dzieci, a tamtym należą się grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie kobieto miła
Prawo traktuje konkubentów jak osoby obce, dlatego też nie ma między nimi zobowiązań alimentacyjnych. Tylko na dzieci. Prawo polskie przewiduje jednak swobodę umów. Dlatego też, chcąc zabezpieczyć się na przyszłość, konkubenci mogą spisać pomiędzy sobą umowę, zgodnie, z którą jedno z nich zobowiąże się do łożenia na drugiego konkubenta. Taka umowa zostaje spisana w formie aktu notarialnego. Ty nie masz obowiązków wobec tamtych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co do majątku
dziedziczonego to nie ma lepszych czy gorszych dzieci. Wszystkim dzieciom nalezy się po równo z połowy majatku zmarłego, druga połowa przypada żonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał O...
Zamiast alimentów dzieci dostawać teraz będą rentę po ojcu. Jedno jest pewne, Ty nie masz w stosunku do nich żadnych zobowiązań alimentacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego mi tylko brakuje
dzięki za wszystkie odpowiedzi , uffff :D sorry ,że dopiero teraz , ale właśnie wróciłam z zakupów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×