Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ktos studiuje to co ja

Kto studiuje pielęgniarstwo??

Polecane posty

Gość lllllllllllllllllllllll
Witam. Piszę, żeby ostrzec Wszystkich, którzy wybierają się na studia pielęgniarskie w Olsztynie. Studiowałam tam więc uznałam, że coś na ten temat powiem. Organizacja studiów jest straszna... Zajęcia nawet od 7:30 do 20. Bywało, że nawet do 21. Nauki baaaaardzo dużo. Zajęcia z anatomii prowadzone w prosektorium, na prawdziwych preparatach ludzkich, więc trzeba mieć silną psychikę. Więc wygląda to tak, że większość czasu spędza się w szkole, czasu na naukę właściwie nie ma. Po 2 tygodniach szkoły wszyscy z mojego kierunku mieli dość. Próbowaliśmy coś zmienić jednak ani wykładowcom, ani innym pracownikom wydziału nie zależało na tym, żeby nam pomóc. W październiku przyjęto 64 osoby, a po pierwszym semestrze zostalo juz tylko 27 ;/. Także jeżeli chcecie studiować pielęgniarstwo, to nie polecam UWM w Olsztynie. Idźcie do szkoły, w której nie będą Was gnębić tak jak studenci są gnębieni na wydziale nauk medycznych w Olsztynie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllllllllllllllllllll
Chciałam również dodać, że zajęcia odbywają się w różnych częściach Olsztyna. Baardzo często musieliśmy biec żeby zdążyć na zajęcia ale pomimo wysiłku i tak się spóźnialiśmy. Mieliśmy np. 15 minut żeby pokonać 5 km. Także ostrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonaska
Może jest tu ktoś kto studiuje pielęgniarstwo na AWFie w Warszawie? Mam 32 lata, kilka uczelni za sobą (WAT, PW) jednak kierunek zupełnie dla mnie beznadziejny - zarzadzanie, unie, marketingi i te rozne;) Chcialabym zostac pielęgniarką, mam jednak juz 2 dzieci, rodzinę. Patrze na plan zajec i przeraza mnie czasss...czy tak jest, ze praktyki w ciągu dnia i jeszcze biegiem na wyklady po południu? Wiecie, czy uczelnie przepisują jakieś proste przedmioty z innych uczelni? podstawy prawa, filozofię, socjologię itp? Chciałabym poważnie podejść do tematu, zacząc i skończyć...jednak wiemy,ze majac rodzine, trzeba byc w domu jednak wieczorami. Czy po tylu latach będe w stanie skupic sie, uczyc, zapamietac? Bardzo lubiłam biologię, chemię...jednak chemii, fizyki nie pamiętam juz za wiele. będę wdzięczna za wypowiedzi. mozne znajdzie sie tu ktoś z AWFu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca raz raz
A ja chcialabym zapytac jak wygladaja praktyki na studiach zaocznych? Czy np caly tydzien odbywaja sie praktyki a w weekend wyklady?? Czy studia zaoczne pielegniarskie da sie pogodzic z praca etatowa na zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsffffffffffrggggggggghyk
Da się pogodzić, bo jedyne co tak naprawdę liczy się na pielęgniarstwie to trochę wiedzy i umiejętności praktyczne, masz wiedzieć wszystko o zastrzykach, odleżynach itp. czyli o tym czym naprawdę będziesz się zajmować, a nie o historii pielęgniarstwa (serio...będzie na wykładach z podstaw...). Spokojnie można pracować, bo obecność jest ważna na zajęciach praktycznych, na innych wykładowcy zwykle odpuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mOniaa:)
Skończyłam niedawno studia pielęgniarskie I stopnia i to były bardzo ciężkie studia! Ktoś napisał, że jest beznadziejna organizacja zajęc w Olsztynie, powiem Wam, że wszędzie tak jest bo jest po prostu masa godzin do zrealizowania na piel. i nie da się tego inaczej ustawic! Ja też miałam zajęcia od 8 rano do 20... masa praktyk na których jest się głównie wykorzystywanym do brudnej roboty za darmo, brak czasu na naukę (chyba że po nocach) zajecia w roznych miejscach, na 2 końcu miasta albo w innych miejscowościach, dojazdy we własnym zakresie. Miałam na studiach okropne chwile, chcialam rezygnowac, myslalam ze nie wytrzymam ale zacisnelam zeby i skonczylam. Czy zaluje? Sama nie wiem, chciałabym zrobic mgr, chocby dla własnej satysfakcji ale jeśli studia mgr z pielęgniarstwa wyglądają tak, jak licencjat to ja dziękuję bo kolejnych takich 2 lat bym nie wytrzymała... Dlatego mam pytanie do osób które studiują/studiowały mgr z pielęgniarstwa, jak jest? Czy nadal te studia opierają się na dniach spędzonych w szpitalu, ciężkiej pracy i wyzysku? Czy jest lepiej? Proszę o odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam kto studiuje w Żyrardowie zaocznie pielęgniarstwo po maturze nie pomostowe, ponieważ się wybieram i nie wiem czy dam radę pogodzić pracę ze studiami z tego co wiem zjazdy są co tydzień piątek sobota niedziela + jeden dzień w tygodniu środa. proszę o informację jeżeli ktoś coś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam ogromnz ochotę na studia pielegniarskie w Zyrardowie ale nie wiem jak to pogodzić z pracą (której w sumie to szukam). w jakie dni i w jakich godz sa zajęcia ? zastanawiam się jaka praca musialabym mieć żeby móc to pogodzić! i jak z tymi praktykami? kiedy to zaliczyć? czy te wykłady sa co 2 weekend czy w każdy?mógłby mi ktos odpowiedzieć ?może ktos kto to wszystko wie i wiele innych rzeczy da namiar na priva?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja właśnie zaczelam 1 rok 3,5 letnie! i jak wrazenia na 3 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muka4
ja zaczęłam własnie pielęgniarstwo na SWSZ w Katowicach. znajoma mi poleciła i póki co nie żałuje :) zobaczymy co będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podbijam:) Planuję wybrać się na kierunek pielęgniarstwo, marzenie od dziecka, porzucone na okres liceum, ale jednak nie daje o sobie zapomnieć:) Moje pytanie brzmi czy z maturą podstawową i rozszerzoną chemią mam szansę się dostać? Jakie przedmioty są wymagane? W internecie taki chaos, ze cięzko cokolwiek znaleźć:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, planuje podjąć studia w Dąbrowie Górniczej w trybie weekendowym . Czy jest ktoś kto studiuje ta.?????? proszę o kontakt.magdaza@autograf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcę iść na pielęgniarstwo II st. (mgr) i nie mogę się zdecydować, czy iść do WSPS w Dąbrowie Górniczej czy do WSM w Sosnowcu. Może są tutaj dziewczyny, które znają te uczelnie i są w stanie doradzić. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatrix85
Ponawiam pytanie jak kilku poprzedników o studia w Żyrandole? Czy ktoś coś się może pochwalić i zaopiniowała szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoś studiuje ten kierunek na Uniwersytecie w Białymstoku? Jakie są Wasze opinie o tej uczelni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatrix85
Nikogo tu niestety nie ma ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukam również i nic nie mogę znaleźć,proszę o pomoc...interesują mnie studia zaoczne ..,zjazdy w weekendy lub z możliwością e-learningu...Jeżeli ktoś cokolwiek wie..będę wdzięczna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linka9432
Witam, czy jest tu ktoś kto studiował bądź studiuje pielęgniarstwo na ŚUMie w Katowicach? Słyszałam złe opinie jak i dobre o tym kierunku na tej uczelni. Mógłby ktoś mi powiedzieć jak tak naprawdę tam jest? ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mOniaOna
Witam. Jako doświadczona absolwentka pielęgniarstwa, po 6 latach studiów (mgr), kursach, rozpoczętej specjalizacji i 2 latach pracy powiem tyle - OPAMIĘTAJCIE SIĘ i nie popełniajcie moich naiwnych błędów! Bo mi się wciąż wydawało, że ktoś doceni moje wysiłki, a wypłatę mam nadal żenującą - sklepową... Gdziekolwiek byście nie studiowali tego kierunku, wszędzie będziecie mieli przechlapane. Te studia to nie pedagogika i 3 godziny zajęć dziennie. To ciężka harówa na praktykach i ciężka nauka po pracy w szpitalu, często nocami bo w dzień brakuje czasu. To 12 godzin zajęć dziennie, stres psychiczny. Pamiętam słowa mojego wykładowcy na studiach licencjackich cyt. "Studenci innych kierunków mają 3 razy mniejszą ilość godzin zajęć od was, to tak, jakbyście studiowali 3 dziennie kierunki na raz". Kolejny wykładowca na studiach mgr "nie myślcie sobie, że macie lżej od medycyny, bo liczba godzin i program bardzo podobny". To bardzo szlachetne, skończyć tak ciężki kierunek... Bardzo! Szkoda tylko, że później czeka nas praca za sklepową pensję!! I nikt nawet nie myśli docenić twojego wysiłku i wykształcenia. Nie polecam się tak poświęcać, prędzej czy później naplujecie sobie w brodę. Chyba, że ktoś ma w planach wyjazd za granicę, wtedy ok. Zastanówcie się 100 razy zanim wybierzecie pielęgniarstwo i nie myślcie, że coś się zmieni na lepsze. Moja naiwność już się skończyła, rozważam nawet odejście od zawodu - z bólem serca, po tylu latach CIĘŻKIEJ NAUKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyjezdzaj za granice co Cie trzyma? nawet roczny intensywny kurs jezyka nieraz pracodawca sam zalatwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obecnie kończę I rok pielęgniarstwa na sum. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Rok temu też szukałam informacji. ;) więc jeśli jest ktoś taki to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jest może ktoś kto studjuje zaocznie?Jak wyglądają zjazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również studiuję pielęgniarstwo :) co do obowiązkowych praktyk zawodowych, pamiętajcie o konieczności posiadania odpowiedniej odzieży medycznej, takie jak tu: http://uniformix.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeroorez
Co do Żyrardowa, to zajęcia odbywają się w soboty i niedziele (nie każde), w piątki prawie wcale, no i raz w tygodniu są ćwiczenia obowiązkowe (który dokładnie dzień tygodnia, to zależy od rocznika). Da się to pogodzić z pracą. Ogólnie studia nie są trudne. Jest bardzo mało nauki, aż czasami mam wrażenie, że za mało. Są przedmioty, które zalicza się jedynie przez internet, wykonując testy (nic trudnego). Raczej polecam studiowanie tam osobom, które mają jakąś wiedzę medyczną, bo jak ktoś nie ma, to będzie musiał się douczać indywidualnie. Jak ktoś chce coś więcej wiedzieć, to niech zada konkretne pytanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, ja własnie od października zaczynam studia pielęgniarskie i troche sie denerwuje ze nie dam rady pod względem nauki, chciałam sie dowiedzieć jak to ogólnie wygląda, ile jest przedmiotów w pierwszym semestrze i jakie, jak wyglądają praktyki, ile godzin praktyk trzeba zrobić na wakacjach, mam nadzieje,że nie jest tak źle jak co niektórzy piszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy na jakiej uczelni zaczynasz studia oraz czy są one dzienne czy nie ;) ja studiuję dziennie, jeśli chodzi o pierwszy rok to faktycznie jest dużo przedmiotów i godzin, które spędza się na uczelni, do tego dochodzą wykłady. Czasem od rana do wieczora mialam zajęcia. Jeśli chodzi o naukę to trzeba się przyłożyć mocno, ale tragedii nie ma. Co do praktyk po I roku to trwają 24 dni robocze ( godz 7-15), więc wychodZi trochę ponad miesiąc . Tak to wyglądało u mnie, nie wiem czy wszędzie tak to wygląda. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy w czasie nauki,wykładów są praktyki w szpitalu czy dopiero na wakacjach? i jakie przedmioty są na pierwszym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W I i II semestrze miałam po 4 dni zajęć praktycznych w szpitalu. Resztę w wakacje. Co do przedmiotów to dostaniesz rozpiske z przedmiotami i ilością godzin. Ciężko podać wszystkie przedmioty, bo sporo ich, ale najważniejsze są: anatomia, podstawy pielegniarstwa, badania fizykalne, fizjologia, mikrobiologia, biochemia i biofizyka. Są też przedmioty takie jak: psychologia, socjologia, pedagogika, etyka, filozofia itd. Do tego wf i angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p1
Ja w tym roku również zdecydowałam się na te studia. Słyszałam dużo dobrych i złych opinii, ale jak wiadomo nigdzie nie jest idealnie i na każdym kierunku znajdzie się jakaś osoba która powie że jest tragedia. Ale moje pytanie brzmi czy studiował ktoś z was w Oświęcimiu i czy byłby w stanie wyrazić jakąś opinie na temat tej uczelni ? Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×