Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość latinos

jak się robi remanet?

Polecane posty

Gość latinos

od kilku miesięcy prowadzę maly bar i już niebawem będę musiał zrobić remanent i nie wiem dokładnie jak się to robi. Ja zrobiłbym to następująco: liczę asortyment baru np. 120 szt. piwo tyskie 80 szt. piwo lech 11 szt. orzeszki itd. i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prontopronto
inwentaryzację musisz spisać w cenach netto ,stawka VAT w % . w nagłówku musisz zaznaczyć ,że spis dokonałeś na koniec roku,czyli na 31grudnia 2009r. na koniec musisz napisać na której stronie i wierszu kończysz spis jakby co pytaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latinos
czyli liczę to co zostało w barze w cenach netto z faktury? Mam osobę na stażu z biura pracy i chcę zobaczyc czy jest uczciwa według mnie, wiec musze zrobic wydruk z kasy fiskalnej myślę ze to będzie raport ilościowo sprzedażowy. Mam pewien problem co do tego raportu, zmieniałem pozycje w bazie kasy i tak mądrze sobie wymysliłem że kasowałem dany asortyment i ponownie go wstawiałem w inne miejsce a na to miejsce inny, więc to co było sprzedane przed ta operacją wykasowało się i nie mogę teraz oszacować ile danego produktu sprzedałem. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prontopronto
myślałam,że chodzi ci o roczny spis z natury... nie dotyczy to inwentaryzacji kontrolnej. nie wiem jak działa twoja kasa i czy wszystko ta osoba uczciwie na niej ewidencjonuje. rozumiem,że nie korzystasz z żadnego programu magazynowego,szkoda bo byłbyś zorientowany na bieżąco co i jak. może sczytaj do Excela ilości art z faktur zakupu i ilości sprzedaży z kopii paragonów sprzedaży. żmudna praca ,ale będziesz miał wiedze. nic innego w tej chwili nie przychodzi mi do głowy. gdybyś w kasie miał szczegółowo i niezmiennie określone kategorie art i miał możliwość wydruku sumującego ,to byłoby łatwiej.ale chyba przy zmianie danych w kasie powinien się drukować raport,jeżeli je zachowałeś,to możesz się z tym pobawić. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latinos
a co to jest roczny spis z natury? Mogę wydrukowac raporty miesięczne i podliczyć całą sprzedaż, ale to nie to co raport ilościowo-sprzedażowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prontopronto
na koniec roku jest obowiazek przeprowadzić spis z natury,a jego wartośc wpisać jako pierwszą pozycję w książce przychodów i rozchodów,albo w ewidencji sprzedaży. nie wiem jaka masz formę opodatkowania,być moze ciebie to nie obowiązuje. jeżeli masz stałą marżę to oczywiście mozesz też wyliczyć mając sumę zakupów i sprzedaży,oraz wartość magazynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×