Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bag_lady

zapalenie pecherza..

Polecane posty

od kilku miesiecy jestem szczesliwa posiadaczka zapalenia pecherza? bylam kilka razy u lekarza pierwszego kontaktu, ktory kazal zrobic badania moczu gdzie wyszlo ze mam jakies bakterie i dal mi witamine c i niebieskie tabletki urosept, oczywiscie na poczatku pomoglo, ale teraz to nie dziala.. dodatkowo zauwazylam ze jak nie napije sie czegos przez ok 4- 6 h np, gdy jesem w szkole, pecherz sam z siebie zaczyna mnie bolec, objawia sie to tak.. ze mnie piecze i boli, sikac mi sie chce, ale jakby nie mam czym, dodatkowo mam dreszcze na calym ciele i czuje sie niekomfortowo.. nie wiem juz jak sobie radzic, probowalam soku z cytryny, nasiadowek, goracych kompieli, i dziala na kilka chwil a pozniej znow powraca.. czy da sie to jakos wytepic? teraz zaczynam sobie dobierac do glowy ze to raczej jest moze jakis grzyb pochwy.. w sumie objawow jako takich nie mam i profilaktycznie stosuje crotlimazolum?.. ktos pomoze? z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalka ooo
no nie wiem jak Ci pomóc...ale tez meczylam sie z zapeleniem pecherza a moze raczej cewki moczowej bo ciagle sikałam i mnie szczypało i piekło.... ale jak poszlam do lekarza I kontaktu to dostałam antybiotyk na 3 dni (ale u mnie sie krwiomocz zaczynal pojawiac) i codziennie juz zajadam zurawine w tabletkach i na poczatku kuracji wit. C (ale sama zanim poszla do lekarza od kolezanki dostałam - bo był weekend- furagin) przeszło jak reką odjał.... ale jak odstawilam leki znowu szczypanie itp powróciło.... dlatego musialam wziac antybiotyk.... i juz 3 m-ce nic ... zajadam zurawine codziennie jak wspominałam - na poaczatku sok zurawinowy ale tabletki sa wygodniejsze moze spróbuj moze cos z tych moich specyfików a byc moze pomoze.... zycze powodzenia... bo wiem jakie to swinstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też ostatnio się z tym męczyłam, Urosept mi nie pomógł. Facet kupił mi Uromaxin (całe opakowanie to 100 tabletek i kosztuje ok 30 zł) ja mam tylko 40 tabl. Zażywałam 3 x dziennie i po 3-4 dniach jak ręką odjął, później przez 3 dni po 2 tabletki, a teraz profilaktycznie po 1 tabletce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na zapalenie pęcherza lekarz zapisał antybiotyk Cipronex 500mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz po tym antybiotyku powinnaś zażywać coś profilaktycznie na pęcherz. Antybiotyki obniżają florę bakteryjną. Ja miałam infekcje właśnie po antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam leki osłonowe :) Jakiś czas temu leczyłam się z grzybicznego zapalenia pochwy, więc na florę bakteryjną uważam ;] Natomiast jeśli autorka ma problem już od kilku m-cy, to nie sądzę by coś innego niż antybiotk jej pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to normalne że jak się
nie napijesz to boli cię pęcherz. Po pierwsze trzeba duzo pić, żeby wypłukiwać bakterie ( 1,5 l dziennie to takie minimum minimorum) po drugie, jeśli nie pijesz to w pęcherzu wytrąca się kwas moczowy, którego kryształki drażnią pęcherz, stąd te bóle. Lekarstwa lekarstwami ale picie dużo płynów to podstawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogromne dzieki dziewczeta za rade! jestescie wielkie, postaram sie cos z tym zrobic, bo wydaje mi sie ze bol pecherza i zeba to sa dwa najgorsze bole jakie moga byc.. jeszcze nie rodzilam :P pozdrawiam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

to jakby trochę moja historia, szczególnie warto się chronić teraz, zimą. Bardzo polecam naturalne wsparcie soku salus, moczopędny i pomaga to jakoś przetrwać, pamiętaj o reguralnym uzupełnianiu płynów (dużo dużo naprawdę dużo pij płynów!) oraz o ciepłym termoforze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×